24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +0
24 ppt ?

jak czyścić srebro (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak czyścić srebro

Napisał(a): ~Impala -

Oglądałam ostatnio swoje srebrne sztućce i wisiorki - przeraziło mnie, jak zaśniedziały. Mam chyba zbyt wilgotne mieszkanie. Dlatego szukam teraz domowych sposobów, jak czyścić srebro. Szczególnie jak wyczyścić srebrną biżuterię - bo z nich prędzej skorzystam, że z widelczyków. Znalazłam w necie kilka porad, jak wyczyścić srebro sodą do pieczenia. Czy faktycznie są skuteczne? Ja tylko próbowała kiedyś czyścić srebro kolą - ale bez rezultatów. Na pytanie, jak czyścić srebro 'folia aluminiowa' odpowiedziała jedna z moich znajomych. Ale jak ma to wyglądać - nie mam pojęcia. Może Wy macie pomysł, jak czyścić srebro? Proszę o radę
INTERIA.PL

Re: jak czyścić srebro

Napisał(a): ~Styna -

Soda oczyszczona to faktycznie świetny środek na czyszczenie srebra. Wystarczy, że włożysz srebrne przedmioty do miseczki, dokładnie zasypiesz sodą, po czym zalejesz wrzącą wodą. Trzeba potrzymać kilka minut, w międzyczasie przemieszać. I tyle :)

Reklama

Napisał(a): ~Winda -

Folia aluminiowa jest faktycznie świetna do czyszczenia srebra, ale w większym tandemie. POtrzbny jest słoiczek gorącej wody z solą, wrzucasz do niego kawałeczki porwanej folii aluminiowej, do tego wkładasz srebra i zamykasz. Trzymasz je przez kilka godzin, od czasu do czasu potrząsając. Po wszystkim biżuteria jest lśniąca - wystarczy tylko wytrzeć suchą ściereczką.

Reklama

Napisał(a): ~Aken -

Jeśli chodzi o pastę do zębów, to do czyszczenia srebra najbardziej nadaje się zwykła najzwyklejsza. Odrobinę na namoczoną szmateczkę/gabeczkę - delikatnie pocierać - spłukać ciepło wodo - osuszyć ręczniczkiem. Nie wolno jednak pastą do zębów sreber polerować, bo je zniszczysz...

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: jak czyścić srebro