16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń440
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +9
16 ppt ?

Jak dbać o włosy latem ? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak dbać o włosy latem ?

Napisał(a): Gość -

No i przyszła pora na moje włosy , które bardzo mi się wysuszają od słońca , a że wciąż mam swój naturalny kolor to muszę o nie dbać i to bardzo solidnie , ale jakoś nigdy nie bardzo to robiłam bo nie wiem jak . Co mogę zrobić dla polepszenia ich kondycji ? Żeby były bardziej miększe i puszyste ? Da się uniknąć podcinania łamliwych końcówek ? Dodam , że jestem blondynką :D
INTERIA.PL

Re: Jak dbać o włosy latem ?

Marianna7
Antonnia Na początek kup szampon NAWILŻAJĄCY . Zapytaj w aptece lub sklepach zielarskich o odżywkę WAX do włosów blond :))
Tylko mam pewien problem , czesto mi wychodzi uczulenie po produktach ziolowych
WAX jest na bazie wosków :) Myślę ,że aptekarka poradzi co możesz kupić /
Aha ..w sklepie zaopatrzenia salonów fryzjerskich też dostaniesz fajne kosmetyki poprawiające kondycję włosów :)
WAX zalecany jest szczególnie w przypadkach:
- zniszczenia włosów przez trwałą, utlenianie, farbowanie
- kruchości włosów wrodzonej i spowodowanej różnymi chorobami
- przedwczesnego wypadania włosów
- łupieżu
- podczas i po skończonej chemioterapii
- gdy potrzebne jest wzmocnienie włosów

Powodzenia :)

Antonnia
Marianna7
Antonnia Na początek kup szampon NAWILŻAJĄCY . Zapytaj w aptece lub sklepach zielarskich o odżywkę WAX do włosów blond :))
Aha ..w sklepie zaopatrzenia salonów fryzjerskich też dostaniesz fajne kosmetyki poprawiające kondycję włosów :)
- łupieżu

Dziękuje bardzo , ale jeszcze takie pytanko , bo jak wiadomo nie mogę używać kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych itd bo potem mam jeszcze gorsze włosy , a odnajdę normalne kosmetyki dla włosów naturalnych ?

Ps. Da się jakoś rozjaśnić jeszcze bardziej naturalne włosy ?

Marianna7
Antonnia
Marianna7
- łupieżu

Dziękuje bardzo , ale jeszcze takie pytanko , bo jak wiadomo nie mogę używać kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych itd bo potem mam jeszcze gorsze włosy , a odnajdę normalne kosmetyki dla włosów naturalnych ?

Ps. Da się jakoś rozjaśnić jeszcze bardziej naturalne włosy ?
Miałam kiedyś włosy blond .Rozjaśniałam je płucząc w rumianku i stosując szampon rumiankowy . Jeśli masz uczulenie na rumianek to zastosuj płukanki z sokiem cytrynowym :) Myślę ,że wiele informacji znajdziesz wpisując w Google "naturalne rozjaśnianie włosów "
:))) Na przykład ..
Rozjaśnianie włosów herbatą i cytryną
Kolor włosów rozjaśnisz również za pomocą herbaty – popularnego napoju, który towarzyszy nam podczas typowego śniadania. Jednak bądź ostrożna, ponieważ właściwości herbaty, oprócz rozjaśniania włosów, mogą powodować ich ciemnienie. Zaparz ulubiony napój i pozwól mu ostygnąć, po czym przetestuj działanie specyfiku na obszarze włosów tuż nad karkiem. Metoda ta wymaga dużych pokładów cierpliwości, ponieważ zmiany pojawią się dopiero po upływie dłuższego czasu.

Do naturalnego rozjaśnienia włosów użyjesz również soku z cytryny – z jednego owocu powstanie około 2 łyżeczek płynu. Sok owocowy zmieszaj z 6 łyżeczkami wody i wetrzyj w suche włosy. Mieszankę trzymaj na głowie przez kilka godzin, zanim zmyjesz ją z włosów. Czynność powtarzana przez kolejne dni stworzy na włosach niezwykle naturalne pasemka (to, ile razy będziesz musiała powtórzyć zabieg, zależy od kondycji i koloru włosów). Jeżeli fryzurę pokrytą sokiem z cytryny poddasz działaniu promieni słonecznych, proces rozjaśniania włosów przebiegnie znacznie szybciej.

Rozjaśnianie włosów za pomocą soków owocowych i ekstraktu z herbaty jest najmniej inwazyjną metodą na zmianę koloru na jaśniejszy.

Napisał(a): edaeds -

Moje włosy również się wysuszają. Mam do tego skłonność. Mam włosy farbowane na blond i jak zadziała na nie słońce a nie są dostatecznie nawilżone to zmieniają kolorek na.. żółty. Tak tak. Dlatego też staram się kupować lepsze kosmetyki.
Bardzo jestem zadowolona z nowej serii kosmetyków do włosów, którą udało mi sie dorwać w Hebe. Cece Experto Professional. To chyba nowa seria bo nie widziałam jej wczesniej ale zarówno odżywka jak i szampon są świetne. Bardzo dobrze odżywiają włosy. Po miesiącu stosowania włosy wyglądają super.

Napisał(a): gość -

Ja latem stosuję maski nawilżające albo do włosów szczególnie zniszczonych. Słońce wypala najbardziej końcówki a w połączeniu z wiatrem wysusza włosy. Te które stosowałam i mogę polecić to matrixx do włosów zniszczonych a ostatnio zamówiłam sobie z jakiesj nowej strony L'OREAL PROFESSIONNEL Cristalceutic i włosy faktycznie są takie mięciutkie :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak dbać o włosy latem ?