26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń221
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +-5
26 ppt ?

Jak dbacie o włosy? (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak dbacie o włosy?

Napisał(a): Gość -

Dziewczyny podzielcie się swoimi "sztuczkami", które stosujecie by mieć piękne i lśniące włosy. Interesuj mnie zarówno preparaty jakie mogłybyście rekomendować, jak i jakieś domowe sposoby?

Ja zawsze stosowałam szampon i odżywkę, ale ostatnio zmieniłam odżywkę i włosy strasznie się puszą i klaczą. Poza tym szybko się tłuszczą, a na końcach są raczej suche. No i często suszę, a średnio co dwa miesiące farbuję. Co radzicie? Jak dbacie?
INTERIA.PL

Re: Jak dbacie o włosy?

Napisał(a): Tris -

Pokolei, napisz najpierw z czego była twoja poprzednia odżywka i tak, którą teraz stosujesz, z jakiej firmy i jaki skład zawierały.
Po drugie masz suche włosy na końcach, a od nasady przetłuszczają ci się, więc pytanie czy używasz prócz suszarki, prostownic, lokówek, czegokolwiek?
Po trzecie, wychodzą ci włosy, prócz przesuszenia, chodzi mi o to czy są bardzo zniszczone?
I ostatnie pytanie, jakiego efektu oczekujesz, prócz tego by były ładne, jest coś jeszcze?
Jestem fryzjerką, stąd moje pytania, by dobrze dobrać produkty, trzeba wiedzieć jaki jest dokładny stan włosów :)

Prostownicy używam dość rzadko suszarki często, bo często muszę myc włosy, żeby były świeże. Wcześniej miałam pantene a teraz dove.
Końcówki są suche i włosy się puszą jak pisałam. Chciałabym, żeby były gładkie i lśniące. Ale nie mega ciężkie i klapnięte :)

Reklama

lizska Prostownicy używam dość rzadko suszarki często, bo często muszę myc włosy, żeby były świeże. Wcześniej miałam pantene a teraz dove.
Końcówki są suche i włosy się puszą jak pisałam. Chciałabym, żeby były gładkie i lśniące. Ale nie mega ciężkie i klapnięte :)
Dove są z reguły bardzo pachnące, nie podałaś dokładnego składu, więc o przyczynie mogę tylko gdybać.

Na końcówki stosuj odżywkę bez spłukiwania firmy Bio Silk 100% jedwab, można go kupić w dobrej drogerii albo w hurtowni fryzjerskiej, ale stosuj go góra dwa razy w tygodniu, bo jest z alkoholem, a przy częstym stosowaniu alkohol będzie przesuszał, więc stosuj maksymalnie dwa razy w tygodniu tylko na końcówki.

Jeśli chodzi o odżywkę do spłukiwania przy myciu, to polecam ci bardziej maski od odżywek, maski bardziej nawilżają włosy, dobra maska jest firmy Kallos Latte (czyli mleczna), do kupoenia w hurtowni fryzjerskiej.

By bardziej się włosy nie puszyły możesz też kupić odżywkę w spreju do prostowania włosów, przykładowo firmy joanna, ale tej profesjonalnej, poskromi twoje włosy, kupisz także w hurtowni albo dobrej drogerii.

Dodatkowo możesz stosować na jakieś wyjścia nabłyszczacz np. firmy Ce-Ce, jest to Szwedzka firma, ich produkty są tylko w hurtowniach, ale są bardzo dobre.

I na przetłuszczanie się kup suchy szampon lub puder, nie będziesz musiała tak często ich myć, staraj się czasem jak masz wolne dni, przetrzymywać włosy trochę dłużej, wtedy bardziej je przyzwyczaisz by tak się nie tłuściły.

Pozdrawiam :)

Przyjaciółko

Sprecyzuj proszę czy chodzi Ci o włosy łonowe czy te na głowie?

Włosy łonowe naturalnym jest, że się "puszą i kłaczą" bo ciasno ułożone , bez dostępu powietrza żyją w ciągłej wilgoci ciała.

Ale też dzięki temu są znacznie zdrowsze od włosów na głowie nieustannie przebarwianych i mytych różnymi dziwnymi chemikaliami na zmianę

Reklama

Judas Przyjaciółko

Włosy łonowe naturalnym jest, że się "puszą i kłaczą" bo ciasno ułożone , bez dostępu powietrza żyją w ciągłej wilgoci ciała.

Ale też dzięki temu są znacznie zdrowsze od włosów na głowie nieustannie przebarwianych i mytych różnymi dziwnymi chemikaliami na zmianę
To jest śmieszne :D
Widzisz, że autorka pisze, że często je myje, używa suszarki, szamponu, odżywki, prostownicy oraz często je farbuje, to wszystko wyjaśnia...

Tris
Judas Przyjaciółko

Widzisz, że autorka pisze, że często je myje, używa suszarki, szamponu, odżywki, prostownicy oraz często je farbuje, to wszystko wyjaśnia...
Przyjaciółko

Ja też "je" myję co dziennie, ale bez przesady... prostownicy nie używam ani farb dziwnych ;)

Nawiasem, gdybyśmy nago chadzali, zauważyłabyś jak często chodzą "napuszeni" z przodu :(

Reklama

Judas
Tris
Judas Przyjaciółko

Przyjaciółko

Ja też "je" myję co dziennie, ale bez przesady... prostownicy nie używam ani farb dziwnych ;)

Nawiasem, gdybyśmy nago chadzali, zauważyłabyś jak często chodzą "napuszeni" z przodu :(
Przyjacielu

W takim wypadku pozostawiam ten problem tobie do oceny, bo ja już tu swoje doradziłam co mogłam, jeśli chodzi o włosy na głowie, resztę pozostawiam tobie :))

Z Całym Szacunkiem :)

Judas
Tris
Judas Przyjaciółko

Przyjaciółko

Przyjacielu

W takim wypadku pozostawiam ten problem tobie do oceny, bo ja już doradziłam jak mogłam, jeśli chodzi o włosy na głowie, resztę pozostawiam tobie :))

Z Całym Szacunkiem :)

Ja używam szamponu Matrix Biolage + odżywka z tej samej serii w takiej dużej tubie albo w pojemniku (wszystko w załącznikach). Po kąpieli wsmarowuję jeszcze olej marokański, który wygładza moje niesforne loki. Sprawia, że nie puszą się one.http://www.ha(...)ir-club
Używam takiego jak na tym obrazku w tym linku.
Wszystkie kosmetyki jak najbardziej sobie chwalę. Doskonale dają sobie radę z moimi trudnymi we współpracy włosami.
Załączniki:

Napisał(a): ~meszka -

Ja muszę dbać o włosy, bo od dziecka są one dość słabe. Dlatego używam od jakiegoś czasu suszarki babyliss 6500E z serii digital sensor. To suszarka z cyfrowym czujnikiem, który automatycznie dopasowuje temperaturę suszenia idealną dla moich włosów. To sprawia, że moje włosy zdecydowanie wyglądają na zdrowsze.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak dbacie o włosy?