101
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +23
101 ppt ?

jak długo rośnie trawa? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak długo rośnie trawa?

Napisał(a): ~Niedoświadczona -

[b][/b]Zachciało mi się trawy w ogrodzie. Proszę, powiedźcie mi i doradźcie w tej sprawie: ile rośnie trawa? Po jakim czasie mogę oczekiwać realnych efektów? Czy są może jakieś gatunki traw, które rośnie zdecydowanie szybciej niż inne? A może można jakoś przyspieszyć ten proces? Proszę, pomóżcie, bo już minęły 2 tygodnie odkąd zasiałam trawę i dalej nic nie rośnie! Ile można czekać? A może zrobiłam coś źle i dlatego ta trawa nie chce rosnąć.. Pomocy, jestem kompletnie ZIELONA w tych sprawach.
INTERIA.PL

Re: jak długo rośnie trawa?

Napisał(a): olianka -

Podlewanie, podlewanie i jeszcze raz podlewanie. Chyba, ze pogoda jest taka jak dziś :)
Pogoda ostatnio zdecydowanie nie sprzyjała porostowi trawy, więc to może być powód.

Poza tym, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Inna kwestia, że jak trawa szybko urośnie, to później będziesz musiała częściej ją kosić, bo będzie szybko odrastać :)

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~jado1 -

Po pierwsze trawa wysiana powinna być przykryta 1 cm ziemi. To jest podstawowa gwarancja sukcesu. Przy takiej pogodzie jak teraz powinna być podlewana codziennie . Trwa kiełkuje w okolicach 10 dni a młodą się kosi co tydzień. Trawę zasila się nawozem dwa razy do roku . Wczesną wiosna i w sierpniu aby się wzmocniła przed zimą. Dodatkowy zabieg to oprysk przynajmniej raz do roku preparatem typu mniszek lub podobnym na chwasty dwuliścienne.
Jeżeli będziesz trzymała sie tych zabiegów to gwarantuje piekny zielony dywanik w Twoim ogrodzie

Reklama

Napisał(a): ~jado1 -

Uwaga! Nie wolno nawozić trawników podczas suszy i duże podlewanie tu nic nie da aby uratować[b][/b] trawnik Najlepiej zastosować uniwersalne nawozy do trawników. Nawozy zawierające azot stosujemy tylko do początku lipca. Później już nie można ich stosować gdyż zbyt późne zaprzestanie nawożenia azotem spowoduje nadmierny wzrost trawy, która nie zdąży odpowiednio się przygotować do zimy.
Potem w sierpniu należy stosować nawozy jesienne , nie zawierają on azotu (lub zawierają go bardzo mało). Mają za to w swoim składzie dużą zawartość fosforu i potasu – makroelementów które mają dobry wpływ na zimowanie trawnika.

Napisał(a): ~Statision -

Niedawno zakładałam trawnik i na pierwsze źdźbła musiałam czekać jakieś 2 tygodnie. Chociaż dużo tutaj zalezy od tego ile jest słońca oraz ile jest deszczu bo nasiona potrzebują mieć i słońce i deszcz aby wszystko ladnie wyrosło.....

U jednego będzie to wolniejsze, u drugiego szybsze ;)

Jeśli chodzi o same nawozy, polecam przejrzec je sobie tutaj:https://sklep(...)cat-124

W sklepie maja w tym zakresie bardzo duży wybór. I jeśli się z nimi skontaktujecie, powinni Wam doradzić co będzie najlepsze.

Napisał(a): ~Agnieszkakozioł -

Może problem tkwi w podłożu? Ziemię pod wysiew trawnika trzeba wcześniej odpowiednio przygotować. U mnie np. wystarczyło przekopać ją po prostu łopatą ja używałem akurat dość ostrego szpadla z cellfastu i to wystarczyło. Jeśli ziemia jest ciężka to trzeba użyć glebogryzarki aby ją spulchnić i rozdrobnić.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile czasu ronie trawa do 10 cm
Do góry strony: jak długo rośnie trawa?