10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń60
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Jak gotować szparagi? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak gotować szparagi?

Napisał(a): gość -

Jak gotować szparagi? Znalazłam takie coś:

Do przyrządzenia szparagów potrzebujemy wysokiego i wąskiego garnka. Możemy również pokusić się o kupno specjalnego naczynia do ich gotowania. Takie garnki mają idealną formę oraz sitko ułatwiające wyciągnięcie ich z wody. Szparagi podczas gotowania powinny być ułożone pionowo, a ich główki powinny znajdować się powyżej linii wody – miękną najszybciej, więc gotowanie ich na parze w zupełności wystarczy. By utrzymywały się w tej pozycji, można je związać nitką. Gotując zielone szparagi wodę należy posolić. Można dodać również odrobinę cukru i mleka. Szparagi powinny gotować się na średnim ogniu, pod przykryciem. Zielone będą gotowe po około 8, a białe po 10-15 minutach. Łatwo je przegotować, dlatego najlepiej jest sprawdzać ich stan widelcem – nie mogą być zbyt miękkie. Po ugotowaniu powinny mieć wciąż intensywny kolor, być jędrne i chrupiące.

Mam nadzieję, że pomogłam odpowiedzieć na pytanie Jak gotować szparagi ^^.

Reklama

Re: Jak gotować szparagi?

Napisał(a): Gość -

gość Jak gotować szparagi? Serio ktoś pyta JAK GOTOWAĆ SZPARAGI? Proponuje jednak skupić się na normalnym jedzeniu, weź zjedz kotleta z ziemniakami czy coś, a nie wydziwiaj :P
Akurat takie pytania jak gotować szparagi są jak najbardziej na miejscu, powinniśmy uczyć dzieci jak gotować takie rzeczy jak szparagi itp. żeby miały bardziej bogate menu w swoim zyciu.

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak gotować szparagi?