52
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń966
  • Odpowiedzi42
  • Ocen na +3
52 ppt ?

Jak karać pijanych kierowców? (43)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak karać pijanych kierowców?

Napisał(a): Gość -

W takim stanie kierowcy nie są zdolni do myślenia o konsekwencjach tego co może się stać z ich winy. Kary finansowe? Więzienie? Nie to im w głowie siedzi... Często prowadzą po wypiciu z prostej przyczyny: nie chce im się zostawiać samochodu i wracać na piechotę albo zamawiać taksówkę. Ludzie nie mają wyobraźni. Czują się na tyle pewni za kółkiem, że mają za nic przepisy. "Przecież mnie nie złapią".

Reklama

Re: Jak karać pijanych kierowców?

Napisał(a): ~Piotr -

Moim zdaniem alkomat powinien być podłączony do podzespołów pojazdu, tak aby podczas uruchomienia zapłonu włączyła się blokada. Tylko wtedy zda to egzamin i przyczyni się do ograniczenia wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

Reklama

Re: Jak karać pijanych kierowców?

Napisał(a): boozar -

~goro Dać im do possania cycka .
tak na pól serio to jest super sposób:http://www.yo(...)uqJPfCc

A na poważnie najprostszy najbardziej realny sposób to zwiększone kontrole na drogach.

Nic więcej nie trzeba zmieniać.
Załączniki:

Reklama

Re: Jak karać pijanych kierowców?

Napisał(a): Stanlej13 -

Smera
boozar

A na poważnie najprostszy najbardziej realny sposób to zwiększone kontrole na drogach.

Nic więcej nie trzeba zmieniać.
"nas nie dogoniat"
Tak wielu kierowców jest pijanych ,że jak mam jechać to walę setkę na drogę.A tak serio ,to 1 tys. za wskazanie i niema pijaków na drodze

Re: Jak karać pijanych kierowców?

Napisał(a): gość -

Z tego co czytałem nahttp://www.mo(...)erowcow to jest już projekt przewidujący i wyższe kary pieniężne i kary w postaci odbierania prawa jazdy. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł - tym, którzy spowodują wypadek powinno się zabierać prawka na zawsze. albo mogliby jeździć tylko w przypadku, kiedy auto miałoby zamontowany monitoring GPS. Kierowca na takim świeczniku jeździłby dużo wolniej i bezpieczniej. Mogłaby być sprawdzana nie tylko trasa przejazdy, ale np obroty silnika, wciśnięcia pedału gazu czy hamulca. Myślę, że taka opcja była skuteczna

Re: Jak karać pijanych kierowców?

Napisał(a): gość -

Nic tak nie przemawia do poczucia przyzwoitości jak wystawienie sprawcy na widok publiczny ...dać takiemu na czółko nalepkę z dużymi literami "Za jadę po pijaku", dać rękawiczki, woreczki i niech zbiera śmieci na ulicy np. godzinkę w drodze do pracy, godzinkę w drodze z pracy lub 3 i pół godziny jak nie pracuje ...żeby mu się przerwa na papieroska nie należała. Prawko można takiemu zostawić, bo bez prawka można jeździć a bez samochodu się nie da ...lepiej skonfiskować autko, zlicytować i przeznaczyć np. na alkomaty dla służb porządkowych.
ANIETT Co sądzicie o pomyśle premiera Tuska na załatwienie sprawy z pijanymi kierowcami? Postuluje on przede wszystkim odbieranie prawa jazdy na co najmniej trzy lata, kary finansowe w wysokości od 5 tysięcy wzwyż oraz obowiązkowe alkomaty w każdym samochodzie.
Myślicie, że takie rozwiązania się sprawdzą i faktycznie sprawią, że zmniejszy się liczba pijanych za kierownicą?
A może macie swoje propozycje?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Napisz swoje zdanie na temat pijanych kierowcw
  • Napisz swoje zdanie na temat w Jaki sposb kara pijanych kierowcw
Do góry strony: Jak karać pijanych kierowców?