13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń354
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +3
13 ppt ?

jak napisać pozew o alimenty (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak napisać pozew o alimenty

Napisał(a): ~TomaszW -

Moja żona odeszła do innego mężczyzny, zostawiła mnie z trójką dzieci i marną pensją. Niestety tuż przed jej wyprowadzką i oznajmieniem mi, że ma dość życia ze mną i nie potrafię jej zapewnić egzystencji na poziomie, straciłem swoją firmę. Z powodów zdrowotnych nie powinienem podejmować żadnej pracy fizycznej, dlatego ciężko mi znaleźć pracę, na rozkręcenie firmy od nowa brak mi sił i pieniędzy. Wiem, że moja żona ma pieniądze, ja ich nie chce dla siebie, ale dla naszych dzieci.. Ona odeszła, a ja liczę każdą złotówkę, żeby moim dzieciom zapewnić, wszystko, co najlepsze. Niestety, to niewystarczające. Boję się, że mi je odbiorą. Czy mam szansę na alimenty od żony? Jak napisać pozew o alimenty? Nie mam pieniędzy na adwokata, więc liczę na sensowne odpowiedzi.. Jestem załamany. Tomasz W.
INTERIA.PL

Re: jak napisać pozew o alimenty

Napisał(a): ~Oliekewa -

Na Twoim miejscu jednak zainwestowałabym w prawnika, bo potem możesz żałować. Pracę znaleźć musisz, tak czy siak. Ale może niekoniecznie fizyczną? Skoro prowadziłeś firmę, to raczej nie powinno być problemu. Też pytanie, jaka branża. A co do alimentów, to wydaje mi się, że nie powinieneś mieć problemów z ich uzyskaniem, ale rzeczywiście przy pozwie, skonsultowałabym się radcą prawnym. PS Są prawnicy działający za darmo, poszukaj. Powodzenia

Napisał(a): ~gabbysolis81 -

Ja poszłam do adwokata na poradę, ale jak usłyszałam za sprawę o alimenty 3000 to podziękowałam.
Potem próbowałam napisać sama pozew według wzorów z internetu, ale jakoś mnie to przerosło.
Koleżanka poleciła mi stronę http://www.pi(...)owe.pl/ i tam napisali mi pozew według moich potrzeb - nie zapłaciłam dużo, a pozew miałam jak od dobrego adwokata!
Najważniejsze było zestawienie wydatków, byłam naprawdę pod wrażeniem. Sprawa zakończyła się na jednej rozprawie i to na pewno w dużej mierze zasług dobrego pozwu.

Trzymam kciuki za powodzenie w twojej sprawie!

Napisał(a): ~mmm -

a napisz zadam ,od dziecioroba pieniedzy na tego bacha co zrobil,i pozniej sie wypiol,a bach jesc chce i potrebuje ubram ,a ten dzieciorb zadnej laski nie robi ,ani tobie ,ani nikomu,zeby utrzymac wlasne dziecko i tyle na dole napisz z powazaniem

Napisał(a): ~mmm -

a napisz zadam ,od dziecioroba pieniedzy na tego bacha co zrobil,i pozniej sie wypiol,a bach jesc chce i potrebuje ubram ,a ten dzieciorb zadnej laski nie robi ,ani tobie ,ani nikomu,zeby utrzymac wlasne dziecko i tyle na dole napisz z powazaniem

Napisał(a): ~gość-09 -

Twoje dzieci czy Wasze ? Skoro odeszła i zostawiła to pewnie są Tylko Twoje a nie jej ?
Jeśli tak to dlaczego ma płacić alimenty ? Jeśli wspólne to OK
Macie rozwód ? jeśli jest z jej winy lub bez orzekania to możesz ubiegać się o alimenty także dla siebie, jeśli z Twojej winy -NIE
Straciłeś firmę - Dlaczego ? Skoro chciałbyś ją odtworzyć od nowa to rozumiem że miałeś duży udział w tym że zniknęła ?

Napisał(a): Elabarbara -

Sama chciałam napisać pismo do sądu o alimenta ale jak szukałam w necie wzorów trafiłam na ciekawy artykuł że zamiast sprawy w sądzie można u notariusza podpisać umowę alimentacyjną i że to jest o wiele korzystniejszehttp://www.ka(...)imenty/ rozważam taką możliwość jeśli mój były mąż będzie skłonny się dogadać.
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak napisać pozew o alimenty