18
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń105
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +-1
18 ppt ?

jak nauczyć niemowlaka (5 mc) spać całe noce (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: jak nauczyć niemowlaka (5 mc) spać całe noce

Napisał(a): rudii -

po prostu.przestałam wstawać.dwie czy trzy noce były koszmarne,bo dziecko płakało,ale przyniosło pożądany efekt.
drastyczne,ale doradzone przez położną i (w moim przypadku) skuteczne

Reklama

Reklama

A44 Weź dziecko do siebie do łóżka. Dziecko będzie czuło się bezpiecznie i spokojnie prześpicie całą noc. Warto postawić sobie na stoliku coś do picia w podgrzewaczu, jeśli nie karmisz piersią.:)
Pozdrawiam
a później założy kolejny temat "co zrobić,żeby dziecko nauczyło spać się samo"
albo "mąż mnie zostawił,bo nie mamy jak się bzykać"...

Reklama

Zenobia45 Madzia, puknij się w czoło, półroczne dziecko chcesz uczyć?

Ty masz się do niego dostosować, a nie ono do ciebie.
też mi się zdaje że,to trochę za wcześnie...

Napisał(a): A44 -

rudii
A44 Weź dziecko do siebie do łóżka. Dziecko będzie czuło się bezpiecznie i spokojnie prześpicie całą noc. Warto postawić sobie na stoliku coś do picia w podgrzewaczu, jeśli nie karmisz piersią.:)
Pozdrawiam
Wszystko zależy od organizacji. Stopniowo można dziecko odzwyczaić...Nie jest to znowu taki straszny problem. Najważniejsze, żeby dziecko czuło bliskość.
A kochać się można w innym pokoju? Albo jeszcze gdzie indziej?
Zresztą można malucha uśpić i pójść do męża; w miarę potrzeby wrócić do dziecka i zostać do rana...
Autorka wybierze co jest dla niej, dla dziecka i męża najlepsze. :)

Napisał(a): beriaFana -

rudii

Się czepiacie.
Ja dzisiaj w TVN style widziałam jak amerykancka mama karmiła 5ciomiesięczne dziecko hamburgerem ! :DDDDD
To dopiero trzeba mieć zryty beret :/

A44
rudii
Pozdrawiam
Wszystko zależy od organizacji. Stopniowo można dziecko odzwyczaić...Nie jest to znowu taki straszny problem. Najważniejsze, żeby dziecko czuło bliskość.
A kochać się można w innym pokoju? Albo jeszcze gdzie indziej?
Zresztą można malucha uśpić i pójść do męża; w miarę potrzeby wrócić do dziecka i zostać do rana...
Autorka wybierze co jest dla niej, dla dziecka i męża najlepsze. :)
osobiście jestem przeciwniczką spania z dzieckiem.głownie ze względu na jego bezpieczeństwo.przecież można je zgnieść/przydusić.poza tym co to za sen,jak musisz uważać,żeby nie zrobić krzywdy-żaden.
przy dwójce dzieci zdecydowanie wolałam nocne wstawanie niż wspólne spanie.

beriaFana
rudii

Się czepiacie.
Ja dzisiaj w TVN style widziałam jak amerykancka mama karmiła 5ciomiesięczne dziecko hamburgerem ! :DDDDD
To dopiero trzeba mieć zryty beret :/
wiesz co...moje dzieci właściwie nie miały niemowlęcej diety.zjadały to samo na obiad co by tylko przemielone na papkę.są zdrowe i silne.ale też wiadomo co domowe,to domowe i nie ma co do hamburgera porównywać:D
przyznam,że ja bym takiego czegoś dziecku nie podała:D

Napisał(a): beriaFana -

rudii wiesz co...moje dzieci właściwie nie miały niemowlęcej diety.zjadały to samo na obiad co by tylko przemielone na papkę.są zdrowe i silne.ale też wiadomo co domowe,to domowe i nie ma co do hamburgera porównywać:D
Moje jadły to, co mogły w danym wieku. Bałam się, żeby nie obciążać małego organizmu czymś, czego nie będzie mógł "przerobić" i się uczulą. Jedynym widzimisię mojego młodszego syna były oliwki. Jak miał roczek, to nakładał sobie czarne oliwki na paluszki i tak jedna po drugiej zjadał. W sklepie musiałam mu otwierać słoiczek i częstować. Robił furorę ;))

beriaFana
rudii wiesz co...moje dzieci właściwie nie miały niemowlęcej diety.zjadały to samo na obiad co by tylko przemielone na papkę.są zdrowe i silne.ale też wiadomo co domowe,to domowe i nie ma co do hamburgera porównywać:D
Moje jadły to, co mogły w danym wieku. Bałam się, żeby nie obciążać małego organizmu czymś, czego nie będzie mógł "przerobić" i się uczulą. Jedynym widzimisię mojego młodszego syna były oliwki. Jak miał roczek, to nakładał sobie czarne oliwki na paluszki i tak jedna po drugiej zjadał. W sklepie musiałam mu otwierać słoiczek i częstować. Robił furorę ;))
u mnie by to nie przeszło:D
oni musieli widzieć,że miele takie samo jedzonko dla nich jak ma mamusia na talerzu
więc najpierw nakładałam sobie,a później blendowałam dla nich:D
jak wiedzieli,że mają co innego to jeść nie chcieli.
tak jak córka,tak i syn:D
cóż,małe dziecko też potrafi pokazać charakterek:D

Napisał(a): Laila44 -

Miałam taki kłopot z moja córką drugim moim dzieckiem.Starszy syn przesypiał od początku całe noce, w dzień był żywym dzieckiem.Córka w dzień się wyspała a wieczorem zaczynał się koncert, próbowałam ją kąpać dopiero o 23 że nakarmiona potem zaśnie ale nic z tego.Spałam tylko z nią w pokoju i dosunęłam łóżeczko do samego tapczana i wysuwałam rękę do niej do łóżeczka, czasem palec mój trzymała, czuła moją bliskość.Przesypiałyśmy obie prawie całe noce.Po czasie odsunęłam łóżeczko dalej od tapczana.
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak nauczyć niemowlaka (5 mc) spać całe noce