362
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń32 tys.
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +65
362 ppt ?

Jak nie dopuścić do cukrzycy? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak nie dopuścić do cukrzycy?

Napisał(a): ~Indi -

Cukier. Pełno go mamy w diecie, i to nie tylko w postaci sypkiej czy kostek, ale przede wszystkim ukrytego w różnych produktach spożywczych. Nawet odstawienie słodzonych napojów i najtańszego pieczywa niewiele da, jeśli nie nauczymy się czytać etykiet. 5 gramów cukru to jedna łyżeczka - łatwo więc sobie wyobrazić. W świeżych owocach jest mnóstwo cukru - lepiej zastąpić je warzywami. Większość kupnych smarowideł do chleba ma sporo niepotrzebnego cukru. Jogurty i serki też są zwykle mocno dosładzane, tak samo jak musli i płatki śniadaniowe. Trzeba więc mocno uważać - i być świadomym!
INTERIA.PL

Reklama

Re: Jak nie dopuścić do cukrzycy?

Napisał(a): ~krajer -

Totalna bzdura! Cukrzyca nie bierze się z cukru tylko przez niedostateczną ilość insuliny wydzielanej przez trzustkę, lub jej złą jakość, która nie otwiera komórek na dostarczany cukier i pozostaje on we krwi! Owszem, jeśli już ktoś ma cukrzycę, powinien wystrzegać się cukrów pod każdą postacią jak ognia: no i otyłość, brak ruchu, przyczynia się do powstania cukrzycy; w tym aspekcie tezy artykułu są uzasadnione!

Reklama

Re: Jak nie dopuścić do cukrzycy?

Napisał(a): mrobert15 -

~krajer Totalna bzdura! Cukrzyca nie bierze się z cukru tylko przez niedostateczną ilość insuliny wydzielanej przez trzustkę, lub jej złą jakość, która nie otwiera komórek na dostarczany cukier i pozostaje on we krwi! Owszem, jeśli już ktoś ma cukrzycę, powinien wystrzegać się cukrów pod każdą postacią jak ognia: no i otyłość, brak ruchu, przyczynia się do powstania cukrzycy; w tym aspekcie tezy artykułu są uzasadnione!
zatem - totalna bzdura czy uzasadnione tezy?

Reklama

Re: Jak nie dopuścić do cukrzycy?

Napisał(a): gość v -

Czemu nie podasz jakie to proporcje? Ja podejrzewam jednak, że proporcje proporcjami a poziom cukru zależy od nasilenia infekcji. Ciągłe stany zapalne, wiążący się z tym stres, sprzyjają otyłości i to przyczyny poziomu cukru we krwi. Nieregularne pory posiłków oraz ich kompozycja sprzyjają wyrzutom insuliny i gwałtownemu spadkowi cukru i napadów wilczego głodu. Ta huśtawka po latach złych nawyków, daje defekt pracy układów regulujących metabolizm. A poza tym SÓD. Poczytajcie o przedawkowaniu podaży sodu w diecie i co to po latach powoduje. Antidotum to nieprzetworzone warzywa i owoce, ale bez monotonii. Tu zmienność sezonowa jest kluczowa. Poza tym brak zdrowej najlepiej niskosodowej ale wysokomagnezowej wody utrudnia oczyszczanie organizmu z metabolitów i redukcji stanów zapalnych.

Re: Jak nie dopuścić do cukrzycy?

Napisał(a): ~lop -

jeżeli nie bedziesz jadł cukru to szybciej cię cukrzyca dopadnie bo trzustka zrobi się bardziej leniwa i mniej będzie insuliny wytwarzać - przyczyną cukrzycy nie jest cukier tylko brak ruch - więcej aktywności - to jest lekarstwo na wszystko
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak nie dopuścić do cukrzycy?