18
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń855
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
18 ppt ?

jak obliczyć zwrot podatku? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak obliczyć zwrot podatku?

Napisał(a): ~rajika -

Pracuję od niedawno, w piątek odebrałam swój pierwszy PIT. Nie mam pojęcia, jak to wszystko ogarnąć. Próbowałam poszukać informacji w internecie, ale czytam o tym i nic nie rozumiem. To dla mnie jakaś czarna magia. Jak to wszystko działa, gdzie mam złożyć deklarację i jak ją poprawnie wypełnić? I kiedy dostaje się zwrot podatku? Jak go w ogóle obliczyć? Proszę o pomoc, nie mam kogo poprosić o pomoc!
INTERIA.PL

Re: jak obliczyć zwrot podatku?

Napisał(a): ireneo -

zainstaluj byle jaki program do wypełniania pitów. Znajdziesz dziesiątki w google.

Napisał(a): ~Marek -

Programy programami, ja im nie ufam. Zawsze jak z nich korzystałem, to potem miałem jakieś błędy w rozliczeniu podatkowym. Najlepiej skorzystać z pomocy kogoś, kto naprawdę się na tym zna. Chociaż to pewnie też zależy, jak bardzo skomplikowana jest Twoja sytuacja, ja miałem kilkanaście PITów, więc może dlatego..
Marek

Napisał(a): ~Hela -

Nie ma co przesadzać, wykorzystaj tylko sprawdzony program do liczenia zwrotu podatku. Nie jakieś nie wiadomo co.. Możesz też poczytać różnego rodzaju poradniki, które pomogą Ci samodzielnie wyliczyć dane. To nie są trudne rzeczy, potrzeba tylko trochę czasu ;)

Napisał(a): ~Mariam -

Sciagnij sobie program, ktory obliczy wszystko za Ciebie. Jest duzo darmowych programow. A deklaracje podatkowa sklada sie w swoim Urzedzie Skarbowym. Mozesz tez to zrobi online. Tak jest wygodniej i coraz wiecej osob w taki spsoob sklada deklaracje. A z kasa to powoli, zwrot otrzymuje sie albo na konto bankowe albo poczta - mozna sobie wybrac. Im wczesniej zlozysz deklaracje, tym szybciej dostaniesz zwrot. PS pamietaj o tym, ze mozesz oddac 1% na jakas wybrana organizacje/fundacje itp

Napisał(a): ~Anna -

Zawsze korzystaj ze strony Ministerstwa Finansów- zainstaluj program.
PIT pro 2017
Rozlicz Pit za mnie
Krok po kroku wypełnij.
Mozesz przeglądać kazdą stronę PIt-u i ewentualnie wydrukować lub przepisać sobie na swój Pit
reszta jest prosta

Napisał(a): ~TOMASZ -

Nie radzę podawać do wiadomości Urzędu Skarbowego swojego konta bankowego.
Tak na wszelki wypadek.
Zadzwonić do US i dowiedzieć się, czy NADPŁATĘ podatku można odebrać osobiście w kasie Urzędu Skarbowego... chyba ze teraz tego nie robią.
Można wpisać zwrot na adres podany w PIt

W moim przypadku zadzwonili pod wskazany numer telefonu i informowali którego dnia można się zgłosić do Kasy US w celu odbioru nadpłaty
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak obliczyć zwrot podatku?