38
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +4
38 ppt ?

Jak ochłodzić dom podczas upałów? (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak ochłodzić dom podczas upałów?

Napisał(a): ~gość -

Jak ochłodzić dom podczas upałów? Na noc otwieram okna, za dnia włączam wiatrak a i tak nadal jest gorąco. Przestałam nawet piec ciasta (bo piekarnik też daje sporo ciepła) i walczę jak tylko mogę o to żeby jakkolwiek ochłodzić dom. Niestety – mało skutecznie. Dlatego teraz piszę tutaj bo może znacie jakieś sposoby na to jak ochłodzić dom podczas upałów?
INTERIA.PL

Re: Jak ochłodzić dom podczas upałów?

Napisał(a): WARLORD -

Trudno jest ochłodzić dom, dużo łatwiej schłodzić własne ciało.

Jeśli mieszkasz w domu wolnostojącym -tunele podziemne z nawiewem jak w starożytności, jeśli w mieszkaniu -mokra szmata na wentylator ( najlepsza tetra bo przewiewna)

Mieszkając 8 lat w Afryce poznałem kilka sztuczek szybkiego schłodzenia ciała przed zaśnięciem w nocy -przykrywałem sie mokrym prześcieradlem i momentalnie czułem zimno.

PS: spalem na golasa

Reklama

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~ANNA -

Rolety zewnętrzne opuszczone, zamknięte szczelnie okna. Wietrzenie i chłodzenie dopiero jak temperatura na zewnątrz jest niższa lub równa tej domowej. Rano okna i rolety szybko zamykam. W domu mam chłodno, tak jakby była klima.

Napisał(a): ~dochtor iks -

Od rana zasłaniać kotary i zamykać okna.Jak nie pomaga to zainstalować klimatyzator ,przez fachową firmę , nie kupowac ,,wynalazków" wolnostojacych!
Mieszkałem 10 lat w Afryce , tam spało się w slipach i na boku / bo na plecach pot zbierał się w oczodołach . Podłogę z karelażu polewało się w nocy wodą , pomimo włączonego klimatyzatora!
Ale kot,,DZIAMDZIAK" nic sobie nie robił z upałów w swoim futerku?

Napisał(a): ~Renata -

Mamy w domu wiatraki i one chłodzą dom, ale i tak najlepszą ochłodę daje woda, od tego sezonu mamy basen który zrobili dla nas fachowcy zhttps://berndorf.pl/ i jest dobrze, bo w gorący dzień więcej spędzamy czasu na dworze a nie w gorącym domy. A co do innych sposobów to zasłaniaj rolety i jeszcze możesz wilgotne ręczniki rozkładać w domu. Ewentualnie pomyśl nad założeniem klimy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak ochłodzić dom podczas upałów?