646
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń55 tys.
  • Odpowiedzi64
  • Ocen na +88
646 ppt ?

jak odnowić starą drewnianą podłogę (65)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak odnowić starą drewnianą podłogę

Napisał(a): ~Floor -

Odziedziczyłam po dziadkach mieszkanie, całkiem ładne, ale - nie bójmy się tego powiedzieć - zaniedbane i dawno nie remontowane. Szczególnie zastanawiam się, jak odnowić starą drewnianą podłogę. To piękne drewno, ale już przygaszone i porysowane. Jak odnowić drewnianą podłogę, żeby odzyskała swój blask? A co najważniejsze, jak samemu odnowić drewnianą podłogę, żeby nie wydać majątku na cyklinowanie? Znacie sposoby na łatwe usunięcie rys i ubytków i odświeżenie parkietu? Czekam na każdą pomoc w temacie "jak odnowić starą drewnianą podłogę".
INTERIA.PL

Re: jak odnowić starą drewnianą podłogę

Napisał(a): ~Mark -

Na porysowany i stary lakier nie ma innych metod jak zetrzeć go ściernicą. Przykro mi - cyklinowanie jest wymagane. Nikt do tej pory niczego nie wymyślił, bo jakby wymyślił to byłoby to już znane 150 lat temu. Taka procedura cykliniarka, szlifierka i heja do przodu.

Reklama

Reklama

Napisał(a): wojciech1708 -

cześć miałem sporo zarysowań na swojej podłodze znalazłem w sieci taką firmę cleanmed i kupiłem u nich powłokę polimerową pramol prima. powiem wam tak wszystkie drobne zarysowania zostały zniwelowane i ich nie widać podłoga wygląda znacznie lepiej. polecam wam bo niewielkim kosztem dałem swojej podłodze nowe życie a ją tylko umyłem tym preparatem :)

Reklama

Napisał(a): ~Ewa -

Jeśli podłoga nie jest malowana lakierem tylko była pastowana to zaopatrz się w emulsję Buwi woskowa do mycia i konserwacji parkietów i podłóg oraz w porządną pastę na bazie wosku:, również Buwi lub Pałacową. Jeszcze lepsze byłoby woskowanie / wosk pszczeli + terpentyna na ciepło/. Najpierw myjesz emulsją - miejsce w miejsce rozprowadzasz dość obficie emulsję i czyścisz parkiet ostrą ściereczką / najlepiej sprawdza się się taka do naczyń ostra frotka/. Rozpuszczony brud wycierasz od razu suchą ściereczką. Musisz odczekać parę godzin, żeby wyschła podłoga i pastujesz. Pasta wyschnie, to po godzinie możesz froterować. Wbrew pozorom to nie jest drogi interes, na pewno tańszy niż cyklinowanie. Ja mam parkiet dębowo jesionowy, taki zabieg odnowy robię raz w roku. W ciągu roku tylko podpastowuję jakieś miejsca, w których się coś wylało lub ubrudziło. Mój parkiet od 30 lat po położeniu nigdy nie był cyklinowany, a wygląda jak nowy. Mam co robić, bo to jakieś 80 m2, ale wystarczy jedno popołudnie. Wszystkich zachwyca. I jeszcze ten fajny zapach :). TYLKO MOŻNA ZASTOSOWAĆ TĘ METODĘ, JEŚLI PARKIET NIE BYŁ LAKIEROWANY. NIE WOLNO GO MYĆ ŻADNYMI ŚRODKAMI CZYSZCZĄCYMI, KTÓRE ZAWIERAJĄ WODĘ, BO ZNISZCZYSZ. TO NIE PANELE TYLKO DRZEWO, WIĘCZBRZYDNIE I ŚCIEMNIEJE

Napisał(a): gość -

Super porada właśnie mam taki problem i chętnie skorzystam ale gdzie dostanę te polecane specyfiki kiedyś gdzieś widziałam w sklepie z podłogami właśnie odnawianie podług bez cyklinowania a teraz robią duże oczy jak o to pytam Nie ma to jak podłoga drewniana naturalna.Zacznę szukać dalej.A tak na marginesie myślę że zmywaki ze stali nierdzewnej tylko z Lidla sprawdzone delikatne .Ja czyszczę też ruszt z piekarnika okap,szprychy w kołach od roweru.Wszystko co że stali.Bez detergentów.Polecam.

Napisał(a): gość -

Jest taki środek,nazywa się chyba MODELON H,CENA OK 89 ZL. ODŚWIEŻA I ŚCIERA STARĄ WARSTWE I POZOSTALOSCI LAKIERU. EFEKT SUPER BEZ CYKLINOWANIA! JEST 21 WIEK KTO MA CZAS NA CYKLINOWANIE. EFEKT PO 2 GODZINACH PRACY,NOWA PACHNACA JASNA MOZAIKA.
I NIE TRUJCIE O TYM CYKLINOWANIU JAK JEST TA PASTA ŚCIERNA MODELON H,SZWEDZKI SUPER SPRAWA.

Napisał(a): ~fakt -

Samemu to najlepiej wypożyczyć cykliniarkę. Są filmy w internetach jak się cyklinuje, to nic trudnego, ale wymaga męskiej ręki. Jak jest bardzo zniszczony i ma plamy od wilgoci, to najlepiej położyć samemu panele. Cudowne płyny czy wiórkowanie to nie najlepsza metoda, a raczej pewny sposób do zniszczenia podłogi.

Napisał(a): ~KLIENT -

~dht Cyklinowanie jesionowego parkietu 19m2 z lakierowaniem i polerowaniem - zapłaciłem 800zł WARSZAWA w 2018r.

To nie jest drogo ( tak uważam ) - Panowie cały Boży dzień pracowali we dwóch od 10 do 18
Gdy pan inżynier z panem docentem wyliczają dniówkę...
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Modelon h do parkietu
Do góry strony: jak odnowić starą drewnianą podłogę