Odpowiadasz na:
Jak odróżnić gruczoł od guza?

~Natasza
Temat dodał(a):
~Natasza -
Mam bardzo osobiste pytanie do pań. Mogłaby któraś podpowiedzieć, jak odróżnić gruczoł od guza? Pół roku temu zaczęłam się odchudzać, przez to nieco zredukowała się moja tkanka tłuszczowa na piersiach. Z tego względu wyczułam coś, jak mocniej przycisnę, to odczuwam lekki ból. Nie wiem jednak, jak powinno odróżniać się guzki od gruczołów. Trochę wpadam w panikę, a lekarz może mnie przyjąć dopiero za kilka dni. Czy guzki bolą? Czy to raczej domena gruczołów? Co może być niepokojącym objawem, a co przejawem mojej paranoi i strachu?

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Jak odróżnić gruczoł od guza?

Napisał(a): ~gość -

Szanowni Rodacy!
Jest wojna,Ukraina bardzo zniszczona,jak głoszą media krajowe i w Rosji,Polska ma być następna po Ukrainie.Odprawiam codziennie egzorcyzmy by odgonić zło od Polski,by dobry Bóg nie dopuścił do nieszczęścia dla Polski.Nie jestem duchownym,jestem zwykłym zjadaczem chleba naszego powszedniego.Jeżeli tylko ja będę odprawiał egzorcyzmy w tej intencji to może być za mało.Namawiam więc by Rodacy wspomogli i razem ze mną odprawiali egzorcyzm każdego dnia,o dowolnej porze dnia,Papieża Leona XIII.
Podaję treść tego egzorcyzmu i proszę Rodaków wierzących a nawet tez niewierzących,by razem ze mną zechcieli ochronić Polskę i Polaków od pożogi wojennej.Oto treść tego egzorcyzmu:
Święty Michale Archaniele,wspomagaj nas w walce,a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha-bądź naszą obroną.Niech go Bóg pogromić raczy pokornie o to prosimy.A Ty Wodzu Zastępów Anielskich,mocą Bożą, strąć do piekła szatana i złe duchy,które na zgubę Dusz ludzkich krążą po tym Świecie,amen!W imię Boga w Trójcy Świętej,Jedynego Ojca,Syna i Ducha Świętego uchodźcie złe duchy stąd,z tych miejsc,w których przebywamy,z tego miejsca abyście nie widzieli,nie słyszeli i nie przeszkadzali w naszej pracy,w naszych planach,w naszym życiu.Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam-idźcie stad precz i nie wracajcie tu więcej,amen!Mocą Bożą,mocą Twoją Najwyższy Panie uczyń nas niewidzialnymi i niesłyszalnymi dla naszych wrogów,amen!
Po tym egzorcyzmie zmów jeszcze modlitwę-Ojcze nasz……
Pamietajmy też o Przykazaniach Boskich,jest ich 10 (dziesięć).Przypomnę je: 1/Jam jest Bóg Twój-Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną 2/Nie będziesz brał Imienia Pana Boga na daremno 3/Pamiętaj abyś Dzień Święty Święcił 4/Czcij Ojca swego i Matkę swoją 5/Nie zabijaj 6/Nie cudzołóż 7/Nie kradnij 8/Nie mów fałszywego świadectwa przeciw Bliźniemu swemu 9/Nie pożądaj Żony Bliźniego swego 10/Ani żadnej rzeczy,która jego jest

Napisał(a): ~KRÓL HENRYK -

~omg
Gość Naturalnym odruchem sformatowanego poprawnie osobnika jest wizyta u lekarza który da skierowanie na mammografię.

Podczas tego zabiegu dostaniesz taką dawkę promieniowania jak mieszkaniec Hiroszimy po wybuchu bomby atomowej.

Szanse na zrakowacenie gruczołu czy guza wzrosną stokrotnie.
Ty powinieneś być ubezwłasnowolniony i odcięty od netu, bo z taką wiedzą i inteligencją zagrażasz sam sobie (a takimi bzdurnymi wypowiedziami także potencjalnie innym)
Ni obrażaj "gościa" był w Czarnobylu i usuwał skutki awarii, świeci do dzisiaj, jest wysokiej klasy specjalistom w . . . swoim mniemaniu !!! :)

Reklama

Napisał(a): ~omg -

Gość Naturalnym odruchem sformatowanego poprawnie osobnika jest wizyta u lekarza który da skierowanie na mammografię.

Podczas tego zabiegu dostaniesz taką dawkę promieniowania jak mieszkaniec Hiroszimy po wybuchu bomby atomowej.

Ty powinieneś być ubezwłasnowolniony i odcięty od netu, bo z taką wiedzą i inteligencją zagrażasz sam sobie (a takimi bzdurnymi wypowiedziami także potencjalnie innym)

Napisał(a): Gość -

ireneo
ObserwatorII Naturalnym odruchem sformatowanego poprawnie osobnika jest wizyta u lekarza który da skierowanie na mammografię.

Gdzie znalazłeś taką skarbnicę wiedzy. Może tak, może w tym wypadku nie potaktują cię poważne, ale to jedna ze skutkukących dramatycznie metod odkładania koniecznych badań. Wczesne ratują życie.
"Wykonywane u kobiet badanie piersi (tzw. mammografia) to dodatkowa dawka promieniowania wynosząca ok. 2-4 mSv

Statystyczny Polak otrzymuje rocznie ok. 3,30 mSv (dane: Państwowa Agencja Atomistyki), z czego 2,45 mSv (prawie 75%) pochodzi od źródeł naturalnych."

Hiroszima, średnio 1 siwert. Ta dawka dawala szanse na przeżycie. Śmierć już od 3, natychmiastowa od 5 Sv. Przed czym ty ostrzegasz, czym STRASZYSZ.

Porównaj sobie dawki jeśli milisivert to dziesięć do potęgi minus trzy. A może ty nie jesteś świadom tego co, i o czym piszesz. Ponieważ przytoczyłem dane pozostawiam je tak kak są, bez dywagowania co na ten temat inż Zięba czy jakiś blogier z Madagaskaru.

Jak zawsze masz racje Druhu.

Czy mammografia jest bezpieczna?

Mammografia naraża piersi na niewielkie ilości promieniowania. Ale korzyści z mammografii przewyższają wszelkie możliwe szkody wynikające z narażenia na promieniowanie .

Skąd znamy tą sentencję...korzyści przekraczają straty?

Medycyna konwencjonalna stworzyła na własny użytek kilka sloganów, jeden cytowany powyżej a drugi "pacjent przegrał walkę z chorobą" co sugeruje samotne zmagania nieszczęśnika, bez udziału procedur medycznych jakim jest poddawany

Reklama