43
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +4
43 ppt ?

Jak odzyskać matkę mojego dziecka (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak odzyskać matkę mojego dziecka

Napisał(a): ~Sławek -

Jesteśmy/byliśmy przez 7 lat. Nasz syn ma już 6 lat. Wychowywaliśmy go wspólnie mimo, że nie udało nam się razem zamieszkać. Po 6 latach niespełniania jej marzeń decydowania za nią i burzliwych momentach powiedziała dość. Nie wierzyłem że może odejść bo mamy dziecko, a jednak....
Teraz gdy zrozumiałem jak wiele złego jej wyrządziłem wiem co robić by była szczęśliwa tylko że ona już nie chce. Ciągle się widujemy bo wspólnie i na zmiane zajmujemy się synem. Odwiedzamy w trójkę rodzinę chodzimy do parku i takie tam. Na oko normalna rodzina a w rzeczywistości nie jesteśmy razem.
Kocham ją nie chce rozwalać nam i dziecku rodziny, ona jak twierdzi już mnie nie kocha dobrze mi zyczy jako ojcu jej dziecka, boi sie i nie wierzy ze może być dobrze, że będzie powtórka z rozrywki
Na dzień dzisiejszy do mnie nie wróci nie wie co będzie kiedyś chce żyć ze mną w zgodzie ze względu na syna. mam jej dać spokój. Boje się żeby nie znalazła sobie pocieszyciela nie chce cisnąć bo to odnosi odwrotny skutek, ciężko wytrzymać mając z nią kontakt jednocześnie nie móc na nic liczyć
Proszę o wnioski i rady

Re: Jak odzyskać matkę mojego dziecka

Napisał(a): abce -

Dlaczego nie możecie mieszkać razem i stworzyć dziecku i sobie normalną rodzinę ? Czy Ty boisz się odejść od matki ? Masz nie uciętą pępowinę ? Tyle lat i nie macie wspólnego mieszkania tzw " własnego kąta " ? Chyba nie dorosłeś do roli męża i ojca .Zastanów sie nad sobą i swoim życiem o ile nie jest już za póżno

Napisał(a): gość -

I tak długo wytrzymała .....troche za późno się obudziłeś , tak naprawde nigdy nie byliście razem . Nie masz pojęcia co oznacza mieszkać razem pod jednym dachem , rozwiązywać wspólnie codzienne problemy , cieszyć się ze wspólnie osiągniętych celów . Trudno coś doradzić . Próbuj ..nie naciskaj, a może jednak ...

Napisał(a): MarekAureliusz -

Sławek, uważaj sobie... słowo ''pocieszyciel'' może
tu przyciągnąć pewnego usera, będącego nośnikiem
owej gołębicy :D :D Zakładając, że temat nie jest fikcją,
to przecież ciężko cokolwiek doradzić. Na pewno nie forum,
tylko jakaś psychoterapia dla obojga ?

Napisał(a): Slawek76 -

Mieszkam w domu bez matki :) i zawsze chciałem żeby mieszkała z nami. Do roli ojca chyba dorosłem bo mi już 40 strzeliła a matka mojego syna uważa mnie za bardzo dobrego ojca tym bardziej że to ja spędzam z nim więcej czasu, Mnie na ślubie nie zależało jej wręcz przeciwnie, a gdy dojrzałem że czas to zmienić to jej się odwidziało

Napisał(a): Gość -

Pominę rozważania, czy prawdziwe. Ładnie opisane, to pozwolę sobie na mały komentarz.

Pewnie, ze można stanąć na rzęsach, kupić krokodyla, albo z prostszych rzeczy Zwyczajnie wpisać się w listę wymagań i oczekiwań partnerki. Zanim jednak sprawdzimy, gdzie zapolować na aligatora czy z czego musimy zrezygnować, by ona powiedziała wreszcie - wprowadź się, warto zainteresować sie, dlaczego ludzie sie rozwodzą, na przykład po 20 latach małżeństwa.

Skoro jest dobrze teraz, to po co sprawdzać jak to jest, kiedy jest gorzej, nie prościej poszukać kobiety, której od razu serce mocniej na Twój widok zabije? Choć... to tez żadna gwarancja na szczęśliwe życie....

Napisał(a): ~Slawek76 -

Ale tu nie tylko chodzi o mnie ale o to żeby mój syn dorastał w pełnej rodzinie. Mimo, że ma tylko 6 lat już dostrzega że u jego kolegów i koleżanek rodzice są razem. Pyta mame czy do nas przyjdzie. A jego mama nie widzi problemu w tym że rodzice nie będą razem

Napisał(a): Gość -

~Slawek76 Ale tu nie tylko chodzi o mnie ale o to żeby mój syn dorastał w pełnej rodzinie. Mimo, że ma tylko 6 lat już dostrzega że u jego kolegów i koleżanek rodzice są razem. Pyta mame czy do nas przyjdzie. A jego mama nie widzi problemu w tym że rodzice nie będą razem
Mieszkanie z dwojgiem zupełnie obcych sobie ludzi jest lepszym rozwiązaniem? Początek historii lepiej się zapowiadał....

Napisał(a): ~Minimax -

Mylisz sie w zalozeniu ze wiesz co robic by ona byla szczesliwa. Dlaczego ??? Bo szczescia NIKT nam dac nie moze .. nie dadza nam jej rzeczy , ludzie , pieniadze ... itp. itd. lista nie bedzie miala konca. TY tez nie mozesz nikomu szczescia dac .. tym bardziej jak sam go nie odczuwasz. Nie mozesz dac tego czego sam nie masz. Zebysmy sie rozumieli musze wiec zdefiniowac co ja rozumiem pod pojeciem szczescia. Otoz jest to stan ciaglej nie ustajacej radosci, bezprzyczynowego zadowolenia .. a to jest uczucie ktore kazdy moze odczucwac … gdy zrozumie ze to jest jego NATURA … nie trzeba go zdobywc , kupowac itp. Mamy to w sobie od urodzenia .. ale zatracilismy odczuwanie go bo jest zakryte przez .. zal, zlosc, i najwazniejsze STRACH uczucia/emocje ktore zgromadzone sa w naszej psychice. To co ludzie biora za szczescie to chwilowa radosc ze sprzyjajacych okolicznosci ... ale ta radosc ma swoj poczatek i koniec i bedzie przeplatana z uczuciem ktore jest przeciwienstwem tej radosci ... i nie ma od tego ucieczki.... tak musi byc.

Napisales : “. Boje się żeby nie znalazła sobie pocieszyciela”. To …… jest nic innego jak starch, a to najgorsze uczucie jaki nami moze kierowac i gdy dajemy przez dluzszy czas nasza uwage tym myslom jakie ono niesie … to KREUJEMY to czego sie boimy. Nie polecam wiec o tym co napisales Tobie myslec bo bedziesz to musial przezywac .. bedzie to tylko kwestia czasu. Kazdy z nas kreuje nasza przyszlosc naszymi MYSLAMI .. nie ma “dziadka w chmurach” ktory za nas decyduje … im szybciej to zrozumiesz I UDOWODNISZ sobie tym szybciej zaczniesz zmieniac swoje zycie…. A TYLKO to mozesz zrobic. Nie mozesz nikogo zmusic by zrobil to co chcesz by sie stalo. To Kada osoba musi sama chciec I zrobic. Mam tu na mysli matke Twojego dziecka. Ona musi chciec byc z Toba .. a nie mysle by sie to stalo gdy TY bedziesz sie bal ze ona znajdzie sobie kogos, szczegolnie gdy w jej pamieci jest … to co bylo, a nie byly to chwile w duzej mierze sczesliwe.
Nie napisze Tobie co powinienes robic .. bo TYLKO TY mozesz taka decyzje podjac. Co ja bym zrobil bedac w takiej sytuacji ??? Biorac pod uwage to co wiem o zyciu, to ja zabralbym sie za usuwanie tego co mi dalo w zyciu takie a nie inne doswiadczenia – czyli dysharemonie jaka w sobie nosilem (w psychice) bo ona rzutuje tez na wszystko to co bede przezywal dalej. Czyli zaczalbym usuwac starch, zal, zlosc i wszystkie mysli z nimi polaczone …. czyli te uczucia ktore powoduja ze moje zycie nie bylo pasmem radosci. Dazylbym do znalezinia spokoju i harmonii a usuniecie badziewia z psychiki powoduje ze nie trzeba niczego innego robic by harmonia sie pojawila w zyciu SAMA. Z nia przychodzi spokoj i poczucie zadowolenia. Wtedy zycie sie samo zmienia, a tak po prawdzie te zmiany juz widac nawet wczesniej jak czlowiek z uwaga obserwuje siebie I swiat zewnetrzny. Pojawi sie w nim wtedy osoba z ktora zycie bedzie harmnonijne .. To sie stanie samo .. bo zycie nie robi pomylek .. Pytanie kim ta kobieta bedzie ???? NIe zawsze moze byc to ta osoba o ktorej myslimy. Jesli ty bys sie zdecydowal zrobic to co ja opisalem .. to gdy dojdziesz do tego spokoju to nie bedzie mialo znaczenia czy ONA bedzie ta osoba z jaka bedziesz zycie dzielil dalej …. Wtedy bedziesz akceptowal wszystko takim jakim jest I bedziesz bardziej zainteresowany by matka Twojego dziecka sama byla szczesliwa .. z kimkolwiek by byla. Nie zrobisz tez lepszego prezenu swojemu synowi .. bo swoim postepowaniem pokazesz mu jak zmieniac zycie …. A niewielu ludzi jest dobrymi nauczycielami.

Na dzien dzisiejszy .. moja rada dla Ciebie .. to CALKOWITA AKCEPTACJA .. wszystkiego co sie bedzie dzialo w Twoim zyciu .. sam to skreowales swoimi myslami/uczuciami. Akceptacja to pierwszy stopien do .. zmian .. bez tego nie bedzies mog zrobic niczego sensownego. Pozdrawiam I zycze powodzenia.

Napisał(a): gość -

W takich chwilach nie obejdzie się bez odpowiedniego mediatora. Polecam znaleźć dobrego psychoterapeutę i spróbować wspólnej terapii małżeńskiej. Wiem że na początku może to być bardzo ciężkie ale dwojgu moich znajomych się udalo. Skorzystali zhttps://ranki(...)wie.pl/ żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę w swoim regionie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak odzyskać matkę mojego dziecka