Komentarze (135)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Aga -

W MOPSie w którym ja pracuję mamy zakaz robienia generalnych porządków , mycie okien, wieszanie firanek,mycie żyrandoli, trzepanie dywanów itp są wręcz niedozwolone.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~bellajenot -

świetnie! szkoda, że nikt nie napisze, jak opiekunki wykorzystują niepełnosprawne osoby do tego, żeby nic nie robić a kasę dostać. szantażują że jak nie podpiszę jej karty za cały m-c to nic nie zrobią; nie chcą pójść do sklepu 3 min dalej,bo "za to jej nie płacą". nie zawiesi firanki bo "za takie pieniądze to ona tego robić nie będzie" itd itp. niejednokrotnie śmierdzi od nich, są brudne, a gdy zgłaszam to OPS to urzędasy robią ze mnie wariata, że "o co mi chodzi?". TO JEST SKANDAL jak OPS i to całe towarzystwo traktuje i dyskryminuje osoby niepełnosprawne i robi z nich wariatów.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~mn -

Mieszkam w USA Opiekunka domowa robi wszystko i nikt nie robi z tego problemu
Odpowiedzi (15)

Napisał(a): ~Leonidka -

Bzdury! Do mojego ojca chodzi jedna opiekunka z warszawskiego ASS i często sama pyta czy po drodze kupić tacie bułki. Sama umyje szklankę czy talerz żeby tata miał czysty. Nikt jej do tego nie zmusza.
Przecież to co wy tu piszecie to gruba przesada. To świadczy tylko o tych opiekunkach że nie mają języka w buzi skoro nie potrafią powiedzieć klientowi NIE!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~katarina -

jestem opiekunką od niedawna to karygodne,jestem spszątaczką nie opiekunka ,ludzie myslą ze kombinują dziewczyny zeby godz nałapać tp kłamstwo kłamstwo tyramu jak w obozie
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~BEZ LITOŚCI -

LUDZIE !!!!! CO WY p**********?!!! wtf!?sami nakręcacie takie KLIMATY CHORE...zmuszacie siebie do takiej uległości to macie zapłatę. nIEMOŻNA BYŁO ODMÓWIĆ?JESZCZE ZA JAKA KASE:O 6-8 ZETA?GRUBO PONIŻEJ ŚREDNIEJ KRAJOWEJ...PODATKÓW ZA WAS NIE PACĄ I TAKA KASA MARNA?????????????????? A PRZEZ TAKICH JAK WY PÓŹNIEJ DLA NICH RZECZĄ NORMALNĄ STAJE SIĘ ZRÓWNANIE OPIEKUNKI ZE SPRZĄTACZKĄ. DALEJ NA TO POZWALAJCIE..:-/
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~schorowanaemerytka -

To skandal. Panie, które przychodzą nie chcą w ogóle pracować. Wypić kawę, zapalić papieroska, zarobić na koszykowym to tak, ale nie praca. A jakaż to praca? Taka jaką kobieta wykonuje w domu. Odkurzyć, umyć wannę, kuchenkę, przetrzeć kurze, podłogę mopem, zetrzeć kurze na meblach u góry, zrobienie zakupów. Do lekarza nie zarejestrują bo to nie w godzinach pracy ( tam trzeba iść bardzo wcześnie i stać kilka godzin w kolejce, pism nie napiszą, bo komputer jest dla nich maszyną nieznaną. Pomogą przy samoobsłudze, ale jak ma żyć osoba samotna, która nie może posprzątać lub ugotować, a nawet poprasować, czy przynieść zakupy. Żądania duże, ale pracy mało, a i ukraść potrafią. W ciągu 2 godzin pracy chcą wypić kawę i zjeść śniadanie. żadnego przeszkolenia najczęściej, bywało, że przychodziły osoby nieodpowiedzialne, a nawet bezdomna. To się nazywa opiekunka. Śmiech na sali. Pracowałam jako opiekunka za granicą, skończyłam roczny kurs pomocy ludziom starszym i chorym i dzieciom niepełnosprawnym, kurs PCK II stopnia, psychologia i pedagogika. Teraz potrzebuję sama pomocy. To co te panie i ich agencje robią woła o pomstę do nieba. To w ogóle nie nazywa się pracą, co świadczą.
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): ~liza -

opiekunka to osoba ktora dotrzymuje takze towarzystwa choremu!czesto jest tak ze ci chozy ludzi cierpia w samotnosci i maja ogromna potrzebe drugiego czlowieka..co jest normalne!a rodzina czasami nie ma po prostu ochoty poswiecic swoj czas i bezczelnie wykorzystuje jedyne osoby (czesto)opiekunki ktore sa wlasnie po to aby tym chorym ludziom pomoc!WSTYD!!!
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~ada -

w Poznaniu opiekunka mojej cioci zamiast 3 godz.jest 1,5 i zawsze zmusza ją do podpisania całości godzin.Po zrobionych zakupach nie oddaje całości pieniędzy i mówi,że widocznie jej żle wydali.Jak przyjdzie to siedzi i śpi.Mimo że ma już emeryturę wciąż pożycza od niej pieniądze,a teraz próbuje zrobić z niej wariatkę!
Odpowiedź (0)

A co malo na WAS sie placi ZUSu???

Napisał(a): ~Podopieczny. -

Co byscie chcieli dostac wyplate,a zaco sie pytam,a ile na WAS skladke rentowa placilem,zebym teeraz nie mogl byc dobrze obsluzony?Wnuczka mieszka ze mna,ale jest na studiach i chyba smieszne,zeby to ona juz niebawem magister drzewo rombala,a ktos co aniBe,ani ce sie burzyl,ze mu sie pracowac nie chce!Na Wasze miejsce jest 50 innych,a jak jeszcze z tej emigracii powracajom to i ze 100 s pocalowaniem renki przyjdzie!
Odpowiedzi (25)
Dodaj komentarz