548
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń41 tys.
  • Odpowiedzi104
  • Ocen na +100
548 ppt ?

jak oszczędzać energię (105)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak oszczędzać energię

Napisał(a): ~oo-oo -

Szukam sposobów, jak oszczędzać energię w domu w sezonie jesienno-zimowym. Zawsze przerażają mnie rachunki - szczególnie, jak są mrozy i muszę dogrzewać się farelką. Słyszałam, że dość skutecznie można ograniczyć zużycie energii na lodówce. Wystarczy nie otwierać jej co chwilę, wkładać tylko naprawdę wystudzone rzeczy, a w czasie mrozów jedzenie trzymać w nieogrzewanym korytarzu albo na balkonie, zamiast w lodówce. Dobrze też dopilnować, żeby nie stała blisko grzejnika. A Wy znacie jeszcze inne sposoby, jak oszczędzać energię jesienią i zimą? Podzielcie się!
INTERIA.PL

Reklama

Re: jak oszczędzać energię

Napisał(a): ~MSR -

Po pierwsze żarówki wymienić na ledowe. Lodówka i zamrażarka paradoksalnie im pełniejsze tym mniej zużywają prądu. "powietrze" nie trzyma temperatury. Potrawy i naczynia oczywiście należy wstawiać schłodzone. Zamiast Farelki która zwykle zużywa 1-2 kw na godzinę lepszy będzie promiennik podczerwieni.Należy też optymalizować temperaturę pomieszczń. Zimą lepiej - oszczędniej i zdrowiej jest ubrać się cieplej, a temperaturę w domu ustalić na poziomie 21 st w dzień i 19 nocą. Przegrzanie jest częstym powodem przeziębień. Pralkę włączamy jak jest wypełniona praniem. Bojler elektryczny jeśli mamy takowy grzejemy na "eco". Jeśli mało czasu spędzamy w domu lepszym rozwiązaniem będzie ogrzewacz przepływowy, grzeje tylko wtedy gdy odkręcimy wodę. [b][/b]

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~gosc -

~gandalf Paradoksalnie, nie warto co chwila włączać i wyłączać światła. Przy rozgrzewaniu żarówka zużywa więcej energii, niż przy świeceniu. Warto o tym pamiętać :D
dotyczy tylko zarówek zarowych i tzw energooszczednych....najczesciej stosowane dzis ledy nie maja tej wady

Napisał(a): ~leoncjo -

Najlepiej pójść nad Wisłę, wyprać śmierdziuchy w gównach z Czajki, bo podobno zawierają lepsze enzymy niż nieneickie proszki, następnie szybko udać się nad Wkrę i wypłukać,,,podobno Wkra to jedna z najczystsztch rzek...zaoszczędzimy prąd pobrany przez nowoczesną pralkę co piezre i płudze w szklance wody

Napisał(a): Gość -

~Kaz73 Zdecydowanie wymienić farelkę na promiennik podczerwieni - wydajność o 30% wyższa
cO ZA eUgENIUSZ TO WYLICZYŁ? pODAJ WZÓR
PS........... NAWET CAPSLOCKA NIE CHCE MI SIĘ TKNĄĆ
AHOJ Z CAPSLOCKIEM

~koko wyłączyć PIS-bezpiecznik ,będzie pewnie taniej , bo teraz PIsiorki jak u władzy się utrzymają dadzą nam popalić
JA Ci osobiście dałbym POpalić, tylko pod warunkiem że jesteś kobietą, w miarę młodą i przynajmniej w miarę atrakcyjną...

~Janusz Ja, jak nie zapłaciłem 3 rachunku za prąd, to energetyka postarała się o oszczędności, obecnie nie mam już problemu z rachunkami za prąd. ....Polecam, sposób skuteczny na 100%
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

~MSR Po pierwsze żarówki wymienić na ledowe. Lodówka i zamrażarka paradoksalnie im pełniejsze tym mniej zużywają prądu. "powietrze" nie trzyma temperatury. Potrawy i naczynia oczywiście należy wstawiać schłodzone. Zamiast Farelki która zwykle zużywa 1-2 kw na godzinę lepszy będzie promiennik podczerwieni.Należy też optymalizować temperaturę pomieszczń. Zimą lepiej - oszczędniej i zdrowiej jest ubrać się cieplej, a temperaturę w domu ustalić na poziomie 21 st w dzień i 19 nocą. Przegrzanie jest częstym powodem przeziębień. Pralkę włączamy jak jest wypełniona praniem. Bojler elektryczny jeśli mamy takowy grzejemy na "eco". Jeśli mało czasu spędzamy w domu lepszym rozwiązaniem będzie ogrzewacz przepływowy, grzeje tylko wtedy gdy odkręcimy wodę. [b][/b]
https://www.y(...)sdRxlc4
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak oszczędzać energię