44
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +10
44 ppt ?

Jak oszczędzać na wesele? (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): kryza -

Zaczęłam odkładać pieniądze na ślub i wesele i zastanawiam się w jaki sposób je spożytkować. Myślicie, że lepiej zbierać określoną kwotę i po jej uzbieraniu zacząć organizację wszystkiego, czy może lepiej sukcesywnie za te odłożone pieniądze kupować/zamawiać kolejne rzeczy? Z jednej strony mając do wydania całą kwotę na raz wszystko mi się skumuluje, z drugiej - oszczędzanie i wydawanie, mimo iż na ten konkretny cel, zdaje się być syzyfową pracą... Jak myślicie - które podejście jest lepsze? :)


Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): kryza -

GieGie Sposób na oszczędzanie i wydawanie jest rozsądny, ale zastosuj zasade zbierania od najdroższych rzeczy tym sposobem będzie co raz łatwiej :)
Problem taki, że najdroższe rzeczy to lokal itd. Myślałam, żeby za odłożone kupić na początku kieckę, obrączki i takie tam, żeby mniej organizacyjnego zamieszania było pod koniec ;)

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): gość -

Jak nie umiesz oszędzać i nie stać cię na wesele to lepiej weź tylko ślub i klep biedę całe życie to nie ma sensu. Oszczędzanie trzeba mieć w genach, jak piszesz że masz taki problem to znaczy że jesteś rozrzutna i nic tu nie pomoże tylko klepanie biedy do końca i życie z kombinowaniem.....

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): gość -

Jak dla mnie najlepiej odkładać na lokatę bankową. Uzbierać całą potrzebną sumę i potem wydawać. Natomiast na pewno nie opłaca się tracić majątku bo wesele szybko minie a potem zostaje zwykłe codzienne życie w którym szczególnie dla młodego małżeństwa jest sporo różnego rodzaju wydatków. Żeby przyoszczędzić w sprawach organizacyjnych polecam zajrzeć na stronę portalu Ślub i Weselle www.slubiweselle.pl. gdzie można wynająć tanio np. fotografa.

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): KunaKuna -

Dokładnie. Moim zdaniem trzeba kupować z rozsądkiem, nie wydawać przesadnie pieniędzy. Można wybrać tańśze i estetyczne dekoracje, zakręcić się za fajna http://mialavi.com/. Naprawdę można zrobić fajne wesele nie wydając całego majątku i się nie zadłużając.

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): gość -

przede wszystkim sume wyznacz sobie z zapasem bo potem slub to i tak same stresy;) pamietam, ze lykalam nervomix control zeby jakos sie uspokoic:P ja wyznaczylam sobie sumke do odkladania co miesiac i nigdy tych pieniedzy nie podbieralam;P powodzenia

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): Maylena -

Oszczędzać można na wiele sposobów. Najskuteczniejszy z nich to nie wydawać pieniędzy :) A tak na serio, jednym z pomysłów jest kupno używanej sukni ślubnej zamiast nowej z salonu. Suknie używane są najczęściej w idealnym stanie ponieważ były zakładane jeden czy dwa razy. A wybór i dostępność jest praktycznie od razu. Suknie są dostępne np. tutaj http://www.sp(...)knie.pl

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): gość -

Da się tanio zrobić, nam się udało. Można mieć suknię uszytą przez krawcową, to już odpada ponad tysiąc złotych, kwiaty mogą być polne a nie z kwiaciarni, znajomy może robić zdjęcia (teraz wszyscy pstrykają przecież), sala weselna tania też się znajdzie - my organizowaliśmy pod Warszawą żeby zaoszczędzić. Wybraliśmy hotel "U Witaszka"http://www.uw(...)imprezy i wszystko było tam fajnie zorganizowane a majątku nie wydaliśmy. Naprawdę da się nie szaleć finansowo z weselem, ale trzeba podejść kreatywnie, poszukać możliwości.

Re: Jak oszczędzać na wesele?

Napisał(a): ~miki526 -

Na stronie http://www.wa(...)cek.pl/ jest dobra firma, która się takimi rzeczami zajmuje. Parę tygodni temu organizowali oświetlenie, podest i nagłośnienie na naszym weselu. Profesjonalne podejście, znają się na swojej robocie. Co do wesel to najlepiej dzwonić do pana Waldka, on się bardziej tym tematem zajmuje. Można się dogadać, życzliwy człowiek z doświadczeniem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak oszczędzać na wesele?