15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń671
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +0
15 ppt ?

JAK OZDOBIĆ MASŁO? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

JAK OZDOBIĆ MASŁO?

Napisał(a): Gość -

Jeśli mam twarde masło, a np. spodziewam się gości, jak je mogę udekorować? W jaki sposób ponacinać, żeby utworzyły jakąś ozdobę? Choinkę, różyczkę itp. Wiem, że na różnych poważniejszych uroczystościach się tak robi... Macie jakieś linki, pomysły, zdjęcia? Dziękuję
INTERIA.PL

Re: JAK OZDOBIĆ MASŁO?

Spotkałam sie z sytuacją gdzie Pani domu chcąc podać masło-a było twarde-zmiksowała je i wymieszała częśc z czosnkiem,szczypiorkiem,i papryka w proszku.Za pomocą szprycy wyłożyła je do malutkich salaterek.Wyglądało to ładnie,ale chyba o inne dekoracje Ci chodzi...Ja tez zdolności do ozdabiania czegokolwiek nie mam ;(pozdrawiam

uzywajac lyzeczki do robienia kulek z melona.zrob kuleczki a potem wg twojego uznania udekoruj np szczypiorkiem pomidorem robiac mini grzybka alba kolorowa papryka pokrojona w paseczki. selerem naciowym.niby zwykle kulki a maja efekt i przy robieniu ich jest swietna zabawa

Zgadzam się z Olit009,że z masła możesz zrobić kulki .Ja robiłam takie male kuleczki specjalną łyżeczką (taką jak do melona)i układałam je w ksztalcie winogrona a zakończylam liściem winogronowym.Ułożyłam to wszystko na półmisku z wędlinami.Jest to dość efektowne.Wiele jest sposobów na dekorowanie masła,możesz jeszcze pokroić kostkę masla w male kostki i widelcem w sposób zygzatowaty narysować wzór.,mozna tez nożem z ząbkami przeciągnąć wzdluż całej kostki masła wychodzi z tego zwinięty wiórek.

Szybko i łatwo: użyć większych foremek do ciastek - podgrzaną w gorącej wodzie foremką wycinać kształty z całej równej kostki. Do dekoracji można również użyć kolorowego pieprzu, sproszkowanej słodkiej papryki, koperku czy pietruszki. Można nimi wysypać delikatny wzorek - TYLKO Z UMIAREM ! - przedekorowane półmiski przestają być apetyczne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: JAK OZDOBIĆ MASŁO?