883
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń82 tys.
  • Odpowiedzi35
  • Ocen na +83
883 ppt ?

Jak pielęgnować storczyka? (36)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak pielęgnować storczyka?

Napisał(a): ~inka -

Cześć. Dostałam pięknego storczyka, ale nie mam ręki do kwiatów. Jak sprawić, żeby ładnie kwitł przez cały rok? Moja babcia zawsze miała takie piękne storczyki, które świetnie trzymały się niezależnie od pory roku.. Macie jakieś swoje sekretne sposoby? Podzielcie się ;)
INTERIA.PL

Re: Jak pielęgnować storczyka?

Napisał(a): ~storyczkowa -

Właściwe podlewanie to połowa sukcesu przy pielęgnacji storczyka! W naturze wody dostarczają storczykom krótkie, ale intensywne tropikalne deszcze. Potem szybko suszy je słońce. Podobne warunki musimy stworzyć im w domu. Rośliny podlewaj letnią wodą dopiero wtedy, gdy podłoże wyraźnie przeschnie. Ważne, by woda nie pozostawała na podstawce, bo grozi to gniciem korzeni.

Aby storczyk ładnie zakwitł, musi latem "odpocząć" przez ok. 6 tygodni. Najpierw go obficie podlej wodą, by dobrze przepłukać ziemię, a potem wynieś w chłodniejsze miejsce (np. na klatkę schodową) i podlewaj raz na 2–3 tygodnie. Nie martw się jego mizernym wyglądem. To się zmieni!

Napisał(a): ~Andrzej -

Storczyki zanurzam w letniej wodzie na kilka godzin aby substrat dobrze nasiąknął. Potem je wyjmuje, pozwalam wodzie ujść i wkładam do doniczek ozdobnych z podwójnym dnem (woda może jeszcze wykapać). Takie nawilżanie ( podtopienia) robię co trzy tygodnie. Storczyki pięknie kwitną tzn, że im to odpowiada.

Napisał(a): ~Peter -

Dziwne wymogi opisujecie.

Moje storczyki w różnych kolorach stoją na zimnym zachodnim oknie. Czasem słoneczko przypala na nie, a czasem zimno mało nie zamarzną.

Kwitną ślicznie cały rok. Kwitną niezależnie czy codziennie podlewam wodą "do pełna" pojemnika przezroczystego ze szkła, czy też zapomnę na kilka dni i nie podlewam.
Raczej nieregularnie podlewam. Żadnych nawozów tylko kranówka i to najczęściej zimna.
Woda u mnie jest zażelaziona.
Prawie zerowa zawartość wapnia. To woda z norweskiego kranu.
Długie wąsiska zwisają z parapetu prawie na 90cm.
Pozdrawiam.

Napisał(a): lucyna5252 -

Aby storczyki sprawiały zadowolenie , wcale nie należy się nimi przejmować,Storczyk nie musi spędzać snu z powiek, jest i ma zdobić, trzeba dać mu spokój. Jak rozsądek podpowiada należy dobrać odpowiednie miejsce i podlewać jak wszystkie kwiaty. Są nawozy do storczyków ale czy w ich naturalnym środowisku ktoś podlewa je nawozem, wcale nie muszą być wielkie z długimi korzeniami powietrznymi, małe są bardzo piękne.

Napisał(a): ~cały rok -

~Peter Dziwne wymogi opisujecie.

Moje storczyki w różnych kolorach stoją na zimnym zachodnim oknie. Czasem słoneczko przypala na nie, a czasem zimno mało nie zamarzną.

Kwitną ślicznie cały rok. Kwitną niezależnie czy codziennie podlewam wodą "do pełna" pojemnika przezroczystego ze szkła, czy też zapomnę na kilka dni i nie podlewam.
Raczej nieregularnie podlewam. Żadnych nawozów tylko kranówka i to najczęściej zimna.
Woda u mnie jest zażelaziona.
Prawie zerowa zawartość wapnia. To woda z norweskiego kranu.
Długie wąsiska zwisają z parapetu prawie na 90cm.
Pozdrawiam.
to tylko sztuczne mogą kwitnąć w oknie.......
Ale czy ponawiają kwitnienie i po jakim czasie. Pytałam w kwiaciarniach ale nikt nie umiał odpowiedzieć.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak pielęgnować storczyka?