148
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi67
  • Ocen na +1
148 ppt ?

Jak poradzić sobie z żylakami? (68)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak poradzić sobie z żylakami?

Napisał(a): Gość -

Co za dramat, nie spodziewałam, że w takim wieku będę mieć żylaki... Mam 24 lata, jestem w ciąży i okropnie wyglądające nogi. Moja mama też je miała, ale dużo później się u niej pojawiły. Twierdziła, że ma swoje lata i nic szczególnego z nimi nie robiła. Jak pomyślę o nogach mamy, to boję się wyobrażać sobie, jak będą moje wyglądać, kiedy będę w jej wieku. Czy są jakieś sposoby, żeby zniknęły? Albo, żeby chociaż nie robiło mi się ich więcej? Jakieś zabiegi? Co polecacie?
INTERIA.PL

Re: Jak poradzić sobie z żylakami?

Jesteś w ciąży więc dla nóg duże obciążenie .Radzę pójść do flebologa /lekrza od naczyń krwionośnych-żylaków itp/zbada,zapisz lekarstwa i pończochy przeciw żylakowe,które trzeba ubierać-naciągać na nogi przed wstaniem z łóżka . Wtedy żyły nie napełniają się krwią i nie rozszerzają się.Możesz bezpiecznie chodzić.Zdrowia dla Was Dwojga.Pozdrawiam :-))

Reklama

Napisał(a): Tris -

Żylaków nie wyleczysz, możesz jedynie zapobiec w powstawaniu nowych, żylaki są dziedziczne, ale też mogą być nabyte, u Ciebie możliwe, że są dziedziczne, a może też coś spowodowało, że szybciej się one pojawiły, ciąża również jest obciążeniem dla nóg, więc wszystko jest możliwe.

A żeby się nie powtarzać, wkleję swój post z innego tematu o żylakach :) :

Są specjalne kremy w aptekach, a jak coś, to bardzo pomocne są specjalne ćwiczenia na żylaki, powinnaś bez problemu znaleźć je w necie, operacja natomiast jest przeprowadzana gdy nogi są w bardzo złym stanie, przez żylaki, gdy utrudniają nam normalne chodzenie i siedzenie przez dłuższy czas, bo sprawiają ból.
Rozwoju żylakom sprzyja ciągłe stanie, więc jeżeli zgadza się ten skutek z Twoim postępowaniem, to staraj się, o ile to możliwe, więcej siedzieć lub zamiast ciągle stać, ruszaj się, chodź, spaceruj, ponieważ podczas ruchu napięcie mięśni naciska naczynia żylne, tym samym otwierając zastawki, dzięki czemu krew zasysana jest ku górze, zaś jeżeli mięśnie są obciążone (np. ciągłym staniem), a do tego nie pracują czynnie, krew płynąca w naczyniach porusza się bardzo wolno, a czasami zatrzymuje się, przez co ściany żyły rozciągając się na boki i krew zaczyna zalegać w naczyniach, w ten sposób powstają żylaki.

Tak jak pisałam staraj się jak najmniej stać, a jak najwięcej ruszać się lub czasami też siedzieć, ale nie nadmiernie, bo to też może powodować żylaki, obuwie na wysokich obcasach również jest niewskazane, gorące kąpiele lub sauna, ciężkostrawna dieta oraz alkohol i nikotyna również sprzyjają powstawianiu żylaków.

Profilaktyka przeciw- żylakowa: Zalecane są ruch, spacery, ćwiczenia odciążające nogi, pływanie, polewanie nóg chłodną wodą, wygodne obuwie, dieta lekkostrawna.
Ćwiczenia przeciw powstawania żylakom: Poruszanie stopami, stawanie na palcach, zmiana pozycji kończyn podczas stania lub siedzenia.

No a na koniec, są jeszcze także bardzo popularne i skuteczne tabletki do kupienia w aptece, na żylaki z wyciągu z kasztanowca, ale trzeba pamiętać, że ćwiczenia są również bardzo skuteczne i jest zapewne około 80% sukcesu :D w walce z żylakami :)

I pamiętaj, że jesteś w ciąży, więc co do tych ćwiczeń, to zależnie od Twojego stanu :) , to samo z maściami oraz kapsułkami, radzę stosować je po ciąży lub ewentualnie przeczytać ulotkę dla bezpieczeństwa Twojego i dziecka :) , a po ciąży, możesz już nawet regularnie ćwiczyć i stosować maści lub kapsułki, w zależności od stanu Twoich nóg :)

Reklama

aida174
karinanati moja kuzynka miała usuwane żylaki chirurgicznie i teraz ma gładkie nogi
tak ale czy to z powrotem nie wraca?
jej przypadek kwalifikował sie już do usunięcia chirurgicznego, potem można tylko zapobiegać sposobami jakie wymieniła Tris.

Reklama

karinanati
aida174
karinanati moja kuzynka miała usuwane żylaki chirurgicznie i teraz ma gładkie nogi
jej przypadek kwalifikował sie już do usunięcia chirurgicznego, potem można tylko zapobiegać sposobami jakie wymieniła Tris.
bo ja znam przypadek , usuniecia zylakow , ale one po kilku mesacach) z powrotem sie pojawly :)

aida174
karinanati
aida174
bo ja znam przypadek , usuniecia zylakow , ale one po kilku mesacach) z powrotem sie pojawly :)
zależy czym były spowodowane, może nie była leczona choroba właściwa powodująca zylaki , tylko same żylaki.

karinanati
aida174
karinanati
aida174
zależy czym były spowodowane, może nie była leczona choroba właściwa powodująca zylaki , tylko same żylaki.
tego ne wiem ale JA uwazam ze to dziedzczne i tak do konca sie tego nie pozbedze:)

aida174
karinanati
aida174
karinanati
aida174
tego ne wiem ale JA uwazam ze to dziedzczne i tak do konca sie tego nie pozbedze:)
ja tez mam na razie kilka żylaków, ale myślę, ze jako starej babie nie będzie mi to wcale przeszkadzało, gdyby na starość było ich więcej :)

karinanati
aida174
karinanati
aida174
karinanati
aida174
ja tez mam na razie kilka żylaków, ale myślę, ze jako starej babie nie będzie mi to wcale przeszkadzało, gdyby na starość było ich więcej :)
dokladnie:)

Polecam niemiecki: Contractubex (jak największa tubka, wtedy taniej), powoduje rozluźnienie napięcia żylnego (heparyna). Niemieckie są najlepsze, te inne podróbki to G ! Ma jeszcze dodatkowy składnik (alantoina) który, ułatwia gojenie się ran, a nawet blizn ! Osobiście, jak miałem pieniądze, to bezoperacyjnie usunąłem blizny, które były nawet już "stare". Stosowałem około 2 lata, regularnie, kilkukrotnie (nie patrząc na zalecenia ulotki) dziennie, i to dużą ilość. Wszystko zależy od Twojego statusu materialnego, to lek bez recepty (nierefundowany) i drogi ! Jeśli pracujesz "za najniższą krajową", to mogę Ci tylko pogratulować, głosowania na tuska !

Napisał(a): gość -

Zylaki się dziedziczy, ja mieszkam w Niemczech i pare dni temu miałam operacje, usowali mi po raz trzeci z jednej nogi zylaki. Mam 27 lat, a walczylam z nimi od 17 roku życia, gdy zaszlam w ciaze i potem się zaczęło. Zadne maści nie pomagaja, to tylko wyłudzenia pieniędzy, Wszystko zaczyna się w środku w okolicach miednicy, i stopniowo wychodza...dobra rada dla wszystkich jeśli macie zylaki, nie dźwigać, nie obciazac nogi, bo jesli zylak peknie to mozna nawet stracic noge...

gość Zylaki się dziedziczy, ja mieszkam w Niemczech i pare dni temu miałam operacje, usowali mi po raz trzeci z jednej nogi zylaki. Mam 27 lat, a walczylam z nimi od 17 roku życia, gdy zaszlam w ciaze i potem się zaczęło. Zadne maści nie pomagaja, to tylko wyłudzenia pieniędzy, Wszystko zaczyna się w środku w okolicach miednicy, i stopniowo wychodza...dobra rada dla wszystkich jeśli macie zylaki, nie dźwigać, nie obciazac nogi, bo jesli zylak peknie to mozna nawet stracic noge...
masakra!!!:((
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ruscoven forum
Do góry strony: Jak poradzić sobie z żylakami?