133
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi55
  • Ocen na +1
133 ppt ?

Jak poradzić sobie z żylakami? (56)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak poradzić sobie z żylakami?

Napisał(a): Dokidoki -

Żylakom można jedynie zapobiegać, ale wyleczyć się ich nie da. Można się ich pozbyć operacyjnie. Ja dziś u siebie rano zauważyłam żyły na nogach, wydaje mi się, że to początek żylaków :( Cóż, siedząca praca robi swoje. Muszę zapisać się na fitness i przy czytaniu książek trzymać nogi w górze :P
INTERIA.PL

Napisał(a): Linini -

Jest mnóstwo sposobów żeby żylakom zapobiegać lub je złagodzić m.in. :

kiedy odpoczywasz siedząc unoś nogi wysoko - najlepiej tak, by stopy położone były powyżej serca.

- pamiętajcie, żeby nie uciskać niepotrzebnie nie noś ciasnych spodni i legginsów, nie siadaj na jednej nodze, nie zakładaj nogi na nogę.

- no i wysokie obcasy tylko od święta - w tym ułożeniu mięsień jest niewydajny i nie daje rady pompować krwi ku sercu!

Napisał(a): gość -

jak już uporasz się z ciązą, porodem, oswoisz z dzidziusiem to radze zainteresować sie skleroterapią. zabieg polega na wstrzyknięciu do zniekształconych żył substancji, która powoduje obumarcie dysfunkcyjnego naczynia. Zabieg jest stosunkowo bezbolesny i skuteczny, chociaż nie tani.

Na żylaki nie ma lekarstwa, można tylko zapobiegać ich dalszemu rozwojowi. Jesteś skazana, jak ja, na noszenie specjalnych podkolanówek uciskowych o wskazanej przez lekarza kompresji. W lecie oczywiście się tego nie da nosić, bo jest za gorąco, ale w chłodne miesiące niesamowita ulga dla nóg. Polecam. I jem jeszcze Diohespan max, kiedy nie nosze skarpet, bo bym chodzić nie mogła.

karinanati moja kuzynka miała usuwane żylaki chirurgicznie i teraz ma gładkie nogi
moja tesciowa ma nogi w wyłażących zylach,to pewnie sa zylaki ja natomiast i genetyka mojej matki i ojca nie powodują zylakow także i u mnie co nie oznacza,ze nie mam innych dolegliwości u nas raczej sercowo wieńcowe sa problemy,chociaz ja mam i książkowe ciśnienie i zadnych wad ale czasem odczuwam,slabosci zwłaszcza w cieplych tropikalnych krajach także nawet gdybym chciała dluzej przebywać w tropikalnych krajach zapewne doszło by do poważnych schorzeń gdyż wali mnie po glowie niemiłosiernie i ciemno mnie w oczach nie wspomnę o tym,ze klade się jak dluga lezac i ciężko sapiąc wiec pogoda deszczowa jest dla mnie zbawieniem

bardzo skuteczna jest laseroterapia evlt , później profilaktyka i kompresjo-terapia i sport typu taniec, rolki, rower czy pływanie mi facetowi pomogło , wszelkie maści, tabletki to tylko nabijanie kasy producentom guzik warte w ciąży zacznij od pończoch uciskowych i zacznij od flebologa

Papież, kiedy umarł miał 85 lat; 8 5=13. Godzina śmierci: 21:37; 2 1 3 7=13. Data śmierci: 02.04.2005; 0 2 0 4 2 0 0 5=13. Postrzelony 13 Maja. 9301 dni pontyfikatu; 9 3 0 1=13. Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter. Czy to zbieg okoliczności? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić.... Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje....Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie. spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie. odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy. Jeśli tego niey zrobisz stanie się. przeciwność Twojego życzenia"

:))))))) Powinnaś prowadzić oszczędny tryb życia....i zrobić dużą przerwę przed kolejną ciążą...Odpowiednia dieta ....dużo ruchu...ciężka praca zakaz....wysokie szpilki zakaz...i starać się w ciągu dnia odpocząć by odciążyć nogi.....Problem dziedziczny ale można sobie pomóc....by na stare lata nie cierpieć,,,,wygląd to jedno...ale ból to dopiero udręka....

Ja jestem juz po 2 operacjacj zlakow i znowu bede miala zabieg wychodza ponownie.Podobno to wina genow babcia miala mama i nawet sie rany otwieraly ja zazywam leki na zylaki i smaruje ale efekt marny juz kilka wariantow mialam zastrzyki ktore zamykaly i znowu wyszly to podobno mam malo elastyczne zyly jazda na rowerze zaszkodzila mi.

Współczuję każdej z Was bo sama robię co mogę, żeby moje nogi wyglądały w miarę dobrze! Jestem obciążona genetycznie, urodziłam dziecko, naczynia pękają mi jak szalone. Mimo upałów codziennie zakładam rajstopy uciskowe obecnie http://www.i-apteka.pl/product-pol-46893-SCHOLL-LIGHT-LEGS-Rajstopy-uciskowe-60-DEN-rozmiar-S-czarne-x-1-sztuka.html w pracy nie jest źle bo klimatyzacja ale w domu już trudniej wytrzymać. Po ściągnięciu moje nogi wyglądają lepiej, nie są nabrzmiałe i ciężkie. Te rajstopy na prawdę pomagają. Do tego używam żelu z Aboca Ruscoven i biorę tylko chłodny prysznic.. mimo, że uwielbiam długie i gorące kąpiele :( robię co mogę żeby uniknąć operacji.

Napisał(a): ellza7 -

Mi także robią się żylaki... i już sama nie wiem jak z nimi walczyć, operacyjnie najlepiej? Znalazłam takie leginsyhttp://xeniap(...)amskie/ i już byłam gotowa je kupić, ale odezwał się rozsądek, że nie znam produktu ani jego skuteczności. Czy wiecie czy mogą one rzeczywiście pomóc? Czy ktoś je stosował i może ma odsprzedać??

Napisał(a): -

Żylaki można usunąć zabiegiem skleroterapii. Wskazaniem do zabiegu są min.: pajączki na bocznej i przyśrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach, oraz drobne żylaki. Zabieg trwa na ogół 15-30 minut, wykonuje się go w pozycji leżącej. Nie wymaga znieczulenia. Naczynka nastrzykiwane są środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Napisał(a): aida174 -

Aspazja1 Żylaki można usunąć zabiegiem skleroterapii. Wskazaniem do zabiegu są min.: pajączki na bocznej i przyśrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach, oraz drobne żylaki. Zabieg trwa na ogół 15-30 minut, wykonuje się go w pozycji leżącej. Nie wymaga znieczulenia. Naczynka nastrzykiwane są środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.
ale czy to nie wraca z powrotem ??
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ruscoven forum
Do góry strony: Jak poradzić sobie z żylakami?