76
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +11
76 ppt ?

Jak pozbyć się mrówek z domu? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Napisał(a): ~monika3 -

Sezon wiosenno-letni to zdecydowanie czas na codzienne wizyty tych nieproszonych małych gości.. Ile razy już chciałam podać gościom cukier do kawy a tu nagle wyskakuje mrówka! Kiedyś miałam lepszą sytuację - zrobiłam gościom herbatę i nie zauważyłam, że na spodzie jednej ciemnej szklanki była mrówka. Już nie muszę chyba mówić co się dalej stało i o wstydzie który temu towarzyszył.. Wiem, że mrówki są pożyteczne ale mam już ich dość!! Nawet czuję obrzydzenie kiedy chcę zrobić sobie kanapkę we własnej kuchni na własnym blacie a przed moją kanapką biegnie to małe czarne coś! Rozsypałam w domu kiedyś jakiś środek chemiczny ale ani to jakoś szczególnie pomogło, a poza tym jest niebezpieczne.. Czytałam też kiedyś w internecie o tym aby posmarować miejsce przechadzek mrówek wazeliną, ale jak dla mnie na pewno by się to nie sprawdziło, bo mrówki mają różne trasy a widok jakiejś taplającej się w wazelinowych maziach chyba by mnie przyprawił o mdłości. Ostatnio czytałam też, że można takie miejsca posmarować octem, ale tego jeszcze nie robiłam.. Może ktoś z was już tego próbował i mógłby się podzielić efektami ? Warto? Problem mrówek w domu na pewno spotkał niejednych z was..Dlatego kochani mam pytanie czy macie jakieś sprawdzone domowe bezpieczne sposoby na skuteczne pozbycie się tych owadów???;(
INTERIA.PL

Re: Jak pozbyć się mrówek z domu?

Napisał(a): ~123 -

Jeżeli nie chcesz stosować typowych środków owadobójczych, to polecam zastosowanie mąki, ale koniecznie musi to być mąka kukurydziana! Z innych sposobów, to mrówki nie cierpią zapachu cytryny.. Wypróbuj koniecznie i daj znać, czy te metody zadziałały ;)

Re: Jak pozbyć się mrówek z domu?

Napisał(a): Mcl -

Walczyłem z mrówkami 2 lata temu. Wchodziły z ogrody do szafki w kuchni. Opróżniłem szafkę, a do wiadra z wodą wlałem pół litra octu i tym roztworem umyłem wnętrze szafy oraz podłogę. Dodatkowo w jednym miejscu, skąd przychodziły wysypałem różowy proszek na mrówki, żeby załatwić te zabłąkane. Pomogło!

Re: Jak pozbyć się mrówek z domu?

Napisał(a): ~insekt -

~123 Jeżeli nie chcesz stosować typowych środków owadobójczych, to polecam zastosowanie mąki, ale koniecznie musi to być mąka kukurydziana! Z innych sposobów, to mrówki nie cierpią zapachu cytryny.. Wypróbuj koniecznie i daj znać, czy te metody zadziałały ;)
Nie znosimy kukurydzy, bo jest zaprawiana randapem. Wy to spożywacie w postaci syropu glukozowego w praktycznie większości produktów. Dlatego stajecie się bezpłodni, katastrofalnie psuje wam się wzrok i zapadacie na nowotwory.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak pozbyć się mrówek z domu?