49
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi35
  • Ocen na +-6
49 ppt ?

Jak przechodziłyście ciążę? (36)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak przechodziłyście ciążę?

Napisał(a): Gość -

Podobno kobiety dzielą się na dwie grupy,jedne przechodzą bardzo łagodnie ciążę,ciesząc się,że niedługo narodzi się ich dziecko.Są aktywne do ostatniego dnia przed porodem,a inne wręcz przeciwnie,mają masę dolegliwości ciążowych.Jak było u was?Do jakich kobiet się zaliczacie?:)
INTERIA.PL

Re: Jak przechodziłyście ciążę?

Napisał(a): Gość -

AlusiaG Pierwsze słyszę o jakiś grupach.
Tak naprawdę..to indywidualna sprawa.
Mam dwóch chłopaków..i mogę powiedzieć,
że obie ciąże były różne.
Podczas drugiej, byłaś bogatsza o doświadczenia z pierwszej. O to chodzi ?

Reklama

Napisał(a): rudii -

też pierwsze słyszę o jakiejś klasyfikacji.
dwie ciąże zniosłam rewelacyjnie.czułam się doskonale jak nigdy.
ale...zawsze się śmiałam,że to dobre samopoczucie odpokutuję przy porodzie i tak też było:)

Napisał(a): gość -

Ja przeszłam rewelacyjnie. Moim zdaniem ważne też jest nastawienie. Ja czekałam na ciążę 3 lata, także wszystko mnie cieszyło. Przytyłam 5 kilo tydzień przed porodem byłam na basenie. Rewelacja, każdej kobiecie takiej ciąży życzę.

Reklama

Trzy ciąże przechodziłam fantastycznie. Wcale nad nimi nie rozmyślałam, dużo chodziłam, jeździłam na sankach, pływałam kajakiem. Nie robiłam żadnych gimnastyk, żadnej diety. Miałam dobry humor. Poród to pryszcz. Najgorzej było po porodzie, to uwiązanie! Ale nic mi nie przybyło, no może 1 kg po trzeciej ciąży.

Reklama

jestem w ciąży drugi raz, przy pierwszej tragiczne były pierwsze 3 miesiące potem było ok, teraz jestem w 18 tygodniu. Do 14 tygodnia wymiotowałam dniami i nocami teraz już nie wymiotuję chociaż ciągle jest mi niedobrze, nie mam siły wszystko mnie boli i drażni, mam tak zmienne humory i zachcianki że nawet mnie samą to męczy, jestem niepozbierana i nieporadna, najprostsze czynności sprawiają mi problemy,

Napisał(a): iviiiiv -

Ja jestem w tej chwili w drugim trymestrze pierwszej ciąży, na jego końcówce. Ponadto mam poważnie uszkodzoną tarczycę, a to ponoć komplikuje ciążę... Nie mniej gdyby nie to, że bardzo pragnę dziecka nie wiem jakbym sobie poradziła... Dla mnie ta ciąża jest koszmarna. Pierwszy trymestr upłynął mi pod znakiem ciągłych wymiotów, bólów wszystkiego czego się dało, nieziemskiej nadwrażliwości na zapachy (nawet zapach herbaty dochodzący z drugiego pokoju potrafił mnie zemdlić), a żeby tego było mało - zasłabnięć na ulicy (pogotowie zgarniało mnie kilka razy). Jak czytam czasami artykuły, że kobieta w ciąży nie zasługuje na ustąpienie miejsca w tramwaju czy że powinna pracować do rozwiązania - zaczynam uważać, że autora takich tekstów (tudzież autorkę) powinno się sterylizować. Drugi trymestr jest o niebo lepszy, co nie znaczy, że dobry... Dzieciaczek lata mi po całym brzuchu i nie miałabym co do tego żadnych zastrzeżeń gdyby nie to, że co najmniej raz dziennie dostaję kopniaka w pęcherz i muszę się posikać - lub - do wyboru - kopniaka w żołądek/wątrobę/cokolwiek tam mam - i składam się z bólu, trzeba mnie podnosić z podłogi. Do tego spróbowałabym nie jeść za dużo, albo pominąć jakikolwiek posiłek... dziecko zakopałoby mnie od środka na śmierć. Więc gdy lekarz pyta czy się cieszę, że już czuję ruchy maluszka ... doprawdy nie wiem co mu odpowiedzieć. Niby tak... ale wolałabym czuć je ciut inaczej. Zobaczymy co przyniesie ostatni trymestr, ale jak mam być szczera wcale nie jestem dobrej myśli...

myślę, że w ciąży trzeba często jeść, nie głodzić się, jak coś zjesz- coś co lubisz, to są mniejsze mdłości i mniejsza wrażliwość na zapachy- węch się wyostrza z głodu, poza tym jak bobas najedzony to nie kopie - jak głodny to się wierci z głodu..pozdrawiam, to moja czwarta ciąża - i zebrałam już trochę doświadczeń.

Napisał(a): ~sandoriia -

A jakie witaminy przyjmowałyście w ciąży? Pytam, bo teraz biorę MamaDHA i zastanawiam sie czy jest tutaj wszystko to co potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka czy powinnam brac cos jeszcze? To moja pierwsza ciaza dlatego sporo rzeczy jeszcze nie wiem ;/

Napisał(a): tekane -

~sandoriia A jakie witaminy przyjmowałyście w ciąży? Pytam, bo teraz biorę MamaDHA i zastanawiam sie czy jest tutaj wszystko to co potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka czy powinnam brac cos jeszcze? To moja pierwsza ciaza dlatego sporo rzeczy jeszcze nie wiem ;/
To jak masz wątpliwości czy wszystko mają kup mollersa mama, one zawierają tylko i aż to, co niezbędne w ciąży, czyli omega-3, witd3, żelazo, magnez, foliany, jod i wit B6.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak przechodziłyście ciążę?