15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń395
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +-1
15 ppt ?

Jak przygotować się na pobyt w szpitalu? (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak przygotować się na pobyt w szpitalu?

Napisał(a): truskawkova -

Witajcie kochane :*
Za 2 tygodnie wybieram się do szpitala na operację stawu skokowego :/
Niestety(albo i stety) nigdy nie byłam w szpitalu jako pacjent i kompletnie nie wiem jak się przygotować do tego.
Co będzie mi potrzebne podczas pobytu? A co mogłabym zabrać "dla rozrywki"? Jaką piżamę najlepiej zabrać-koszulę nocną czy normalna piżamę dwuczęściową?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
INTERIA.PL

Re: Jak przygotować się na pobyt w szpitalu?

Napisał(a): xenia11 -

Piżama, zależnie od tego jak Ci bd. Najwygodniej, zabrać musisz kosmetyki, a jakie zależy od Twojego uznania : wiadomo ze mydlo, szczoteczka,szampon , krem czy balsam itp. Czy kosmetyki do makijażu zależy od Ciebie;)
Weź szlafrok lub jakąś bluzę,
Na pewno przyda Ci się własny kubek do picia,
Nie wiem jak z dietą u Ciebie (sorry ale nie wiem, jak długo po operacji i przed nią nie bd mogła jeść, ani jak długo poza tymi okresami bd w szpitalu, a nawet kto bd. Cię odwiedzał), ale jeśli bd takie dni to zabierz jakieś przekąski- dawno nie byłam ale z mojego doświadczenia mają słabą kuchnie w szpitalach.
Dla rozrywki: książka, jakaś gazeta, może krzyżówki/sudoku, muzyka tylko ze słuchawkami, może notebook by oglądać jakieś filmy -tu znowu słuchawki- czy jeśli masz bezprzewodowy imternet to z niego skorzystać...
Nie wiem co jeszcze Ci doradzić, bo dla mnie spakowanie się do szpitala zawsze było intulicyjne, bardziej martwiłam się o rodzinę i jak ich na nieoobecność przygotować...
Aha jeszcze klapki/ papucie czy coś w tym stylu,

Napisał(a): adeu -

xenia11 Piżama, zależnie od tego jak Ci bd. Najwygodniej, zabrać musisz kosmetyki, a jakie zależy od Twojego uznania : wiadomo ze mydlo, szczoteczka,szampon , krem czy balsam itp. Czy kosmetyki do makijażu zależy od Ciebie;)
Nie wiem jak z dietą u Ciebie (sorry ale nie wiem, jak długo po operacji i przed nią nie bd mogła jeść, ani jak długo poza tymi okresami bd w szpitalu, a nawet kto bd. Cię odwiedzał), ale jeśli bd takie dni to zabierz jakieś przekąski- dawno nie byłam ale z mojego doświadczenia mają słabą kuchnie w szpitalach.
Dla rozrywki: książka, jakaś gazeta, może krzyżówki/sudoku, muzyka tylko ze słuchawkami, może notebook by oglądać jakieś filmy -tu znowu słuchawki- czy jeśli masz bezprzewodowy imternet to z niego skorzystać...
Nie wiem co jeszcze Ci doradzić, bo dla mnie spakowanie się do szpitala zawsze było intulicyjne, bardziej martwiłam się o rodzinę i jak ich na nieoobecność przygotować...
Jeszcze tylko ręcznik ,może własne sztućce....i trzymaj sie!:)
Szybkiego powrotu do zdrowia życze:))))

Napisał(a): A44 -

xenia11 Piżama, zależnie od tego jak Ci bd. Najwygodniej, zabrać musisz kosmetyki, a jakie zależy od Twojego uznania : wiadomo ze mydlo, szczoteczka,szampon , krem czy balsam itp. Czy kosmetyki do makijażu zależy od Ciebie;)
Ze dwa ręczniki weź, komórkę i ładowarkę, słuchawki, /jak masz do telefonu/ , ja musiałam też zabrać sztućce, talerzyk i miseczkę na zupę. Przyda się na pewno papier toaletowy i chusteczki higieniczne i nawilżane. Woda mineralna niegazowana, trochę pieniędzy/nie bierz kart bankomatowych i drogich rzeczy, bo kradną./ Termometr też przydałoby się zabrać i leki, które stale używasz. Możesz też zadzwonić do szpitala, w niektórych mają różne wymagania. Oczywiście musisz mieć dowód osobisty, skierowanie do szpitala i dokumentację medyczną, łącznie z wypisami z innych szpitali, jeśli byłaś. Już nie wpisywałam tego co poprzedniczka, żeby się nie dublować.
Zawsze może ci czegoś zabraknąć, wtedy masz telefon i dzwonisz do rodziny, to przyniosą, co trzeba. Na terenie szpitala często jest jakiś sklepik, czy kiosk ruchu, nie zginiesz.
Co najważniejsze do zabrania? Dobry humor, pozytywne nastawienie, dzięki niemu szybko wrócisz do zdrowia.
Czego ci szczerze życzę.:))

Napisał(a): brynka -

truskawkova Witajcie kochane :*
Za 2 tygodnie wybieram się do szpitala na operację stawu skokowego :/
Niestety(albo i stety) nigdy nie byłam w szpitalu jako pacjent i kompletnie nie wiem jak się przygotować do tego.
Co będzie mi potrzebne podczas pobytu? A co mogłabym zabrać "dla rozrywki"? Jaką piżamę najlepiej zabrać-koszulę nocną czy normalna piżamę dwuczęściową?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
gdy ja byłam wyznaczyć termin swojej operacjii otrzymałam karteczkę ze wszystkim co według nich jest potrzebne
do samej operacji i pierwszego dnia po na pewno otrzymasz i tak koszule szpitalną potem mniej taka w jakiej Ci wygodnie
co powinno się wziąć do szpitala?
na pewno szampon mydło ręczniki koszule ze dwie kapcie u nas w szpitalu były to również sztucce kubek jakies gazety

życzę szybkiego powrotu do zdrowia wiem co to znaczy ból i operacja jestem po dwóch kolana

Napisał(a): majowa -

A44
majowa Mnie uratowały od kompletnej nudy i szpitalnej depresji (człowiek się w szpitalu naogląda że ho ho) książki :)
W szpitalu książki się "połyka", tym bardziej, że to szpitalne jedzenie...;)))))))))))))))))
Ja przez prawie dwa tygodnie na głodówce byłam bo co chwilę mi zabieg przesuwali, po wyjściu 43kg ważyłam, obraz nędzy i rozpaczy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak przygotować się na pobyt w szpitalu?