14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
14 ppt ?

Jak przygotowujecie kawę? (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak przygotowujecie kawę?

Napisał(a): Gość -

Dobry dzień zaczyna się od dobrej kawy, jak przygotowujecie swoją ulubioną kawę? Jesteście zwolennikami rozpuszczalnej czy raczej z ekspresu? Moją uluiona jest latte na podwójnym espresso z dodatkiem przyprawy do pierników, a wy macie jakieś swoje sprawdzone receptury?
INTERIA.PL

Re: Jak przygotowujecie kawę?

Napisał(a): xenia64 -

Osobiście , lubię głównie czana kawę z dodatkiem cynamonu. Nie znoszę rozpuszczalnej, bo to nie jest czysta kawa , tzw. prawdziwa - dodają do niej (nie wiedziec po co) zbożowej. Lubię kawę z ekspresu, tak 2 łyżeczki/szkl. i niezbyt słodką. Słyszałam, że kawy nie zalewa się wrzątkiem, ale lekko odstaną, gorącą wodą - ja tam różnicy nie widzę... Lubię też cappuccino, czesto sypia do niego jednak za dużo cukru, ale generalnie - obleci.

Bez kawy ciezko mi sie dobudzic... Zaczynam dzien od espresso podwojnego, a pozniej latter (podwojne espresso) i pozniej raz jeszcze. Pijam je bez cukru. Kiedys slodzialm na potege, ale pozniej wypilam kawe bez curku i odrylam, ze walsnie taka ma fantastyczny smak. Najchetniej zastapila bym je sama czarna kawa, ale niestety mam na kawe (co za pech) uczulenie i w duzych ilosciach kawa bez mleka powoduje u mnie reakcje alergiczna :(
Mimo uczulenia kocham kawe i nie wyobrazam sobie porankow bez niej.
Ja preferuje kawe z ekspresu, a moj Maz zaczyna dzien od kawy po turecku, poznie tez czarne kawy ale juz z ekspresu.

Reklama

Reklama

Reklama

joasia2 zrobilam kawe wg Twojego przpisu i powiem Ci, ze ostro grzeje. Ma przepwiekny zapach i w zimowe dni lubilismy sobe wypic filizanke tego aromatycznego napoju po powrocie do domu.
Kilka razy zrobila ja naszym klientom w studio (zapach jak z dobrej kawiarni) a smak... POLECAM

Kawa jak wiadomo jest niezdrowa,więc może by tak się przerzucić na herbatkę z miodem i wanilią (PYCHA!!!).Ja rzuciłam picie kawy 4 miesiące temu ,i sama się sobie dziwię ...dlaczego tak późno...skoro się o niebo lepiej czuję:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak przygotowujecie kawę?