13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń13
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
13 ppt ?

Jak ratować polską służbę zdrowia? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak ratować polską służbę zdrowia?

Napisał(a): Gość -

Polskie szpitale nigdy nie należały do wyspecjalizowanych pod względem medycznym obiektów. Lekarze i personel często domagał się podwyżek. Pacjenci niejednokrotnie cierpieli, gdyż nie mogli się dostać nawet do lekarza pierwszego kontaktu. Polska służba zdrowia sama chorowała i choruje, bez możliwości pomocy i jakiegoś „leku”, który by ją uzdrowił – przynajmniej na razie. Wiele szpitali w ostatnim czasie zostało zamkniętych, a nowe przepisy dotyczące szkolenia lekarzy są śmieszne. Felczeryzacja jako antidotum na wszelkie bolączki NFZ – absurd!

Czy według Was istnieje jakaś możliwość na wyjście z tego kryzysu?
Co powinien zrobić Rząd by ratować jeszcze to co pozostało?
Jakie przepisy powinny wejść w życie jak najszybciej?
Czy zamykanie szpitali coś rozwiąże?
INTERIA.PL

Re: Jak ratować polską służbę zdrowia?

Dofinansować kształcenie lekarzy traktując je jako obowiązek . Niestety wielu lekarzy - zbyt wielu- nie zna swego zawodu. Obowiązkowe dokształcanie w klinikach raz w roku przez np.miesiąc. Można zrezygnować z egzaminów ale koniecznie uzależnić możliwość praktykowania od zaliczenia szkolenia.Zlikwidować małe szpitale, doposażyć duże i rozliczać Dyrektorów z wyników, tak naprawdę a nie na niby. Lekarze rodzinni też na douczanie. Pieniędzy w służbie zdrowia jest dosyć, należy nimi tylko dobrze gospodarzyć. I nie ma co ratować, trzeba tylko wymagać rzetelnej przcy.

Reklama

Bardzo prosty sposób.
Płacić tylko za wizyty i zabiegi UZASADNIONE.
W tej chwili gdy mam pryszcza to zamiast od razu iść do dermatologa
to ja muszę najpierw do internisty po skierowanie a NFZ za to płaci.

Reklama

A może jakaś symboliczna wpłata do kasy danej placówki w której pacjent jest aktualnie leczony z przeznaczeniem na wykorzystanie tych środków w 100% przez tylko i wyłącznie tę placówkę.
A może jakaś odpłatność za zmianę pościeli w szpitalu lub za wyżywienie, a składki z NFZ niech idą w całości na leczenie.

Proszę mi wyjaśnić dlaczego z pieniędzy przeznaczonych na leczenie pochodzących z składek obywateli opłaca się w szpitalu prąd gaz wywóz śmieci utylizację odpadów nadzór techniczny obiektów usługi budowlane ochronę i setki innych usług niezwiązanych bezpośrednio z leczeniem.

Reklama

Rozwiązań prostych chyba nie ma ale zapytam czy za komuny był taki wielki problem z dostaniem się do specjalisty odpowiadam nie nie było problemu.Każdy miał dostęp do dentysty ,kardiologa czy każdego innego specjlisty.
Lekarze to hieny którym ciągle mało,może ktoś mi pokaże biednego lekarz z tamtych czasów-mogli prowadzić prywatną praktykę a w przychodni był tyle godzin ile przewidywała umowa.Tak po za tym to ministerstwo opłacało służbę zdrowia globalnie bez niepotrzebnych urzedasów typu NFZ.
Zachłanne państwo i beznadziejny rząd Tuskomatołków z pania Kopacz na czele

Prosze nie pisać ,że to problem na miare budowy piramidy Cheopsa w centrum warszawy.To trudne ale nie az tak -to nawet zupełnie proste.O sposobie wydatkowania pieniędzy powinien decydowac płatnik czyli PACJENT I TYLKO ON (!!!).On a nie urzędnik NFZ przydzielalajacy kontrak szpitalowi .Kontrakt to ładnie brzmi (menadżersko) ale de facto jest to górny limit przyjęc do szpitala powyżej ,którego NFZ nie ma majmiejszego zamiaru płacić szpitalowi a stad się bierze SZTUCZNIE wytwarzana kolejka do lekarzy specjalistów - akurat sam jestem jednym z nich a kolejka do mnie to 6msc (mogę ją rozadować w 2 tygodnie ale za taki ,,wybryk,, wywalą mnie z pracy).Jesli nie będzie limitów pojawi sie to czego w Polskiej SZ nie ma -pojawi sie PRAWDZIWA KONKURENCJA między szpitalami-dla pacjenta nie ma nic lepszego ,to jak woda dla umierajacego z pragnienia-bo to szpital i lekarz będzie o niego zabiegał a nie odwrotnie.O takim rozwiązaniu od 15 lat mówi Związek Zawodowy Lekarzy-ten sam który jest tak opluwany przez wszystkich ,,znawców tematu,, i przedstawiony niemal jako grupa przestępców. Przestępcami sa ci którzy reformują nasza służbę zdrowia od 60 lat i ciagle im nie wychodzi.Mamy nową odsłonę tego spektaklu -na takie proste rozwiązania jednak nikt z owych reformatorów nie wpadł

SIGNUM Opieka Medyczna. Zadbamy o Twoje zdrowie od A do Z. Szybki, komfortowy dostęp do całego zakresu usług
medycznych. Jeżeli masz dość kolejek, niekompetencji lekarzy to zobacz jak powinien być traktowany pacjent. 900 placówek
medycznych w całej Polsce. Poznaj szczegóły: Paweł Tereszkiewicz 505 676 772 pawel.tereszkiewicz@gmail.com

zlikwidować hostele przy monarach dziennie na każdego menela idzie 50zł a oni są po leczeniu tylko nie chce im się żyć jak normalni ludzie w ogóle w monarach na pacjenta płaci nfz 100zł dziennie co łyka kadra. przeprowadzić kontrolę w tych placówkach bo narkomanie się nie poskarżą boją się wyrzucenia z monaru a też nikt ich nie wysłucha i nikt nie potraktuje poważnie. kadra robi co chce biorąc za to ogromne pieniądze. często przedstawiciele kadry sypiają z co ładniejszymi narkomankami i narkomanami , nawet dyrektorzy . prosty przykład :dyrektorka monaru wyszków sypia z pacjentem hostelu za monarowskie pieniądze kupiła mu samochód . i bierze ogromną pęsję a pacjent za którego płaci nfz żyje jak król nic nie robiąc . niestety takich przykładów w monarach jest więcej. pieniądze podatników znikają ale nie na leczenie uzależnionych. zrobić z czymś takim porządek i tyle w wielu placówkach gdzie pacjent się pooskarżyć nie może lub nie chce tak się dzieje. brak uczciwej kontroli. bo nieuczciwa jest owszem na tydzień przed wizytą sanepidu już jest tam wielkie sprzątanie a nik nawet nie zagląda no to i pieniądze wyciekają np na żygolaków dyrektorki. lub utrzymanki dyrektorów.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak ratować polską służbę zdrowia?