30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń951
  • Odpowiedzi20
  • Ocen na +0
30 ppt ?

Jak się pozbyć lęku przed porodem ? (21)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak się pozbyć lęku przed porodem ?

Napisał(a): Gość -

Tylko pod żadnym względem nie decyduj się na cesarkę, lepiej trochę pocierpieć niż być pociętą, gdy nie trzeba. Kobiety wybierają coraz to częściej cesarkę, już teraz co trzecia kobieta, myślą, że tak jest lepiej i bez bólu, co nie jest wcale prawdą. Przy naturalnym porodzie masz tylko ból podczas porodu, a przy cesarce masz jeszcze parę dni po, przecież to jest operacja, jesteś wtedy cięta jak kurczak, gdy z twojego wnętrza z brzucha wyciągają dziecko.

Napisał(a): ~gosc -

Jestem świeżo po porodzie i też bardzo się bałam. Nikt Ci nie powie ze to nie boli i jest super bo nie jest. Sa sposoby jak sobie radzic z bólem. Mi położna poradziła spacer po korytarzu, skakanie na piłce i prysznic. Ja jednak nie dawalam rady i zdecydowalam sie na znieczulenie zewnątrzoponowe (w moim szpitalu bylo bezplatne). Czułam skurcze ale juz nie cierpialam tak bardzo. Nie masz sie co sugerowac opiniami i wrazeniami innych bo kazda kobieta inaczej czuje ból i u kazdej poród przebiega indywidualnie. Poza tym ja sobie powtarzalam ze inne kobiety rodzily i jakos zyja. JAk juz ci poloza malenstwo na brzuchu zapomnisz o bólu.

Reklama

Napisał(a): A44 -

Ilona001 Nie jestem w ciąży, ale na sama myśl o porodzie napawa mnie lękiem :)
Nie ma co demonizować, popatrzcie wokół, dużo nas prawda? Wszyscy zostaliśmy zrodzeni, skoro nasze matki dały radę, to czemu my nie?
Zawsze można zapisać się do szkoły rodzenia. Ważny jest cel, czyli nasz ukochany maluszek. Owszem jest ból, ale o nim się w dość krótkim czasie zapomina, skupiając uwagę na potomku.
Są różne sposoby rodzenia. Ciekawe- rodzenie w wodzie. W którymś programie była mowa o kobietach, które podczas porodu przeżywały orgazm.
Szczęśliwego rozwiązania życzę. :)

Reklama

Napisał(a): ~gosc -

karinanati U mnie na roku kiedyś była piękna, zgrabna, dziewczyna, jak zaszła w ciaze, to zrobił sie z niej bezpowrotnie ogromny wieloryb:(
To zależy jak dba się o siebie w ciąży. Ja przytyłam 14kg i 10 straciłam od razu przy porodzie. Dwa tyg i zostało mi 1,5 kg do wagi z przed ciąży.

Reklama

Napisał(a): ~madzia -

po pierwsze przestań słuchać ludzi dookoła bo to bez sensu... poród boli i tak jest i będzie jedna rodzą krócej inne dłużej to że Twoja siostra rodziła 24 godz to nie znaczy że ty też tak będziesz... ja rodziłam 5 miesięcy temu i nie mam żadnej traumy:
1. nastawiłam się na ból wiedziałam że lekko nie będzie więc nie nastawiałam się na mistyczne przeżycie
2. skup się na maluszku nie na bólu bo to najgorsze co możesz zrobić
3. mi pomógł poród rodzinny dzięki temu że mąż był ze mną czułam się pewniej, no i jgo mina przy porodzie powodowała mój uśmiech
4. twój strach nie pomoże dziecku ani tobie
5 słuchaj swojego ciała

a przede wszystkim nie daj się namówić na cesarkę bo to bez sensu wtedy też masz ból tylko troszkę później...

Napisał(a): ~madzia -

~gosc
karinanati U mnie na roku kiedyś była piękna, zgrabna, dziewczyna, jak zaszła w ciaze, to zrobił sie z niej bezpowrotnie ogromny wieloryb:(
To zależy jak dba się o siebie w ciąży. Ja przytyłam 14kg i 10 straciłam od razu przy porodzie. Dwa tyg i zostało mi 1,5 kg do wagi z przed ciąży.
ja w ciąży przytyłam 24 kg (przed ciążą 0 kg niedowagi) od razu po schudłam około 10 kg teraz jestem 5 miesięcy po i jeszcze 5 mi zostało i jak to mój mąż mówi tak już mogłoby zostać:))

Napisał(a): beddame -

krzysztoff Tylko pod żadnym względem nie decyduj się na cesarkę, lepiej trochę pocierpieć niż być pociętą, gdy nie trzeba. Kobiety wybierają coraz to częściej cesarkę, już teraz co trzecia kobieta, myślą, że tak jest lepiej i bez bólu, co nie jest wcale prawdą. Przy naturalnym porodzie masz tylko ból podczas porodu, a przy cesarce masz jeszcze parę dni po, przecież to jest operacja, jesteś wtedy cięta jak kurczak, gdy z twojego wnętrza z brzucha wyciągają dziecko.
popieram, znam kobiety, ktore tygodniami nie mogly sie ruszac

Napisał(a): A44 -

beddame
krzysztoff Tylko pod żadnym względem nie decyduj się na cesarkę, lepiej trochę pocierpieć niż być pociętą, gdy nie trzeba. Kobiety wybierają coraz to częściej cesarkę, już teraz co trzecia kobieta, myślą, że tak jest lepiej i bez bólu, co nie jest wcale prawdą. Przy naturalnym porodzie masz tylko ból podczas porodu, a przy cesarce masz jeszcze parę dni po, przecież to jest operacja, jesteś wtedy cięta jak kurczak, gdy z twojego wnętrza z brzucha wyciągają dziecko.
popieram, znam kobiety, ktore tygodniami nie mogly sie ruszac
Cesarskie cięcie to ostateczność. Często konieczność, by uratować matkę i dziecko. Ból jest przed operacją, normalnie skurcze/chyba, że zaplanowana operacja przed bólami/, w czasie operacji nie czujesz bólu, tylko po. Na drugi dzień, jeśli sama nie wstaniesz, pomaga ci pielęgniarka. I w szpitalu już trzeba ćwiczyć. Kiedyś okres przebywania po operacji wynosił 2 tygodnie. Nie wiem jak jest teraz. Blizny pooperacyjne zdecydowanie szybciej goją się u osób szczupłych.
Nie polecam cięcia cesarskiego, jeśli nie ma wskazań medycznych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak się pozbyć lęku przed porodem ?