25
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń596
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +0
25 ppt ?

Jak się pozbyć liści, które spadły z drzew jesienią? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak się pozbyć liści, które spadły z drzew jesienią?

Napisał(a): Gość -

Od tego lata zajmuję się ogrodem rodziców. Mieszkamy w centrum miasta na osiedlu domków jednorodzinnych. Na jesień muszę przyciąć zarówno żywopłoty, tuje , winogron jak i gałęzie drzew. Drzewa są całkiem spore więc i liści cała masa. Zastanawiam się co powinnam z nimi zrobić, gdyż podwórko jest za małe by zrobić ognisko i kopcić sąsiadom po oknach... Nie ma w pobliżu żadnych pól by to zrobić. Jak Wy radzicie sobie z tym dziwnym problemem?
Załączniki:
INTERIA.PL

Reklama

Re: Jak się pozbyć liści, które spadły z drzew jesienią?

Napisał(a): gość -

Palić nie można liści można za to mandat dostać nawet do 1000zł

ja u siebie zakupiłem kompostownik - prawie nic nie kosztuje a dostarcza naturalnego nawozu za który nie muszę płacić .

a jeśli masz dużo drzew można wynająć firmę która będzie odbierała od ciebie liście z tym że muszą być spakowane w worki minimum 120l koszt to ok 10zł za worek jaki zapłacisz .Ale oni też przerobią to na nawóz naturalny za który później kupujesz w sklepie he he .

Ale jak widać nie jesteś z zapału ogrodnikiem skoro pojęcia o tym nie masz a zadajesz tutaj pytanie

Reklama

Mortor Kupujesz taką dmuchawę:http://megast(...)AP.html i albo robisz z tego kupki na kompostownik, albo wciągasz jak odkurzaczem do specjalnego worka i wyrzucasz na śmieci, do wyboru do koloru :)
Polecam najpierw dmuchawą uformować stosik, a potem prosto do worka i na kompostownik albo do śmieci w zależności kto co preferuje. A i zdecydowanie spalinówka- elektryczna ma jednak już za małą moc.

Reklama

Zgrabić i zrobić kompost :) Przynajmniej my z żonką tak zawsze robimy, powiedzcie mi lepiej w jaką dmuchawę do liści się zaopatrzyć bo na sama myśl o grabkach chce mi się zapaść w sen zimowy ;) ? Posiada ktoś może model dmuchawy od Stigi SBL 260 H ? Bo widziałem go ostatnio w korzystnej cenie w jakimś sklepie ogrodowym

Ja od tego sezonu zamierzam przerzucić się z tradycyjnych grabek na dmuchawę do liści, wpadł mi już w oko model takiej dmuchawy od Stigi, nie wiem tylko czy to będzie korzystny zakup, ma ktoś może dmuchawę SBL 260 H ?

Dokładnie jak wyżej, najlepiej pozgrabiać i zrobić kompost bo to doskonały nawóz naturalny na przykład pod warzywka. Mój dziadek to ma specjalny kompostownik, w andrewexie kupował to znaczy ja mu kupowałem bo ze sklepu internetowego. Warto pamiętać że nie tylko liście nadają się na kompost, skoszona trawa, obierki, fusy po kawie czy herbacie i inne rzeczy. można też kupić specjalne preparaty by procesy rozkładu szybciej przebiegał.

gość Dokładnie jak wyżej, najlepiej pozgrabiać i zrobić kompost bo to doskonały nawóz naturalny na przykład pod warzywka. Mój dziadek to ma specjalny kompostownik, w andrewexie kupował to znaczy ja mu kupowałem bo ze sklepu internetowego. Warto pamiętać że nie tylko liście nadają się na kompost, skoszona trawa, obierki, fusy po kawie czy herbacie i inne rzeczy. można też kupić specjalne preparaty by procesy rozkładu szybciej przebiegał.
Kupowałeś ten za 45zł? Czy warto inwestować w droższe?

Brałem ten za 99,99 ale teraz jest po obniżce z tego co widziałem. Jest większy a o to chodziło bo wiadomo że się więcej zmieści. Dziadek wyszedł z założenia że taki kompostownik to przetrwa parę ładnych lat więc nie warto sugerować się ceną:)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak pozbyc sie lisci
  • skład chemiczny liści jesienią
  • co zrobic z lisciami drzew
  • jak pozbawi si lici
  • sposoby na pozbycie sie lisci jesieni
  • jak pozbyc sie lisci
  • jak pozby si lici
Do góry strony: Jak się pozbyć liści, które spadły z drzew jesienią?