192
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16 tys.
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +21
192 ppt ?

Jak się pozbyć moli spożywczych? (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak się pozbyć moli spożywczych?

Napisał(a): ~jeżu -

Cokolwiek zrobie w moim domu pojawiają się mole spożywcze- mogę wyrzucić wszystkie produkty, ale one i tak po jakimś tygodniu ponownie sie pojawią, rzadko widzę jakiekolwiek larwy, ale mole i tak są. Próbowałam tych łapek, do których one sie przyklejają i octu w półkach, ale TO WSZYSTKO NA NIC. Nie mogę pochować wszystkiego do pudełek plastikowych, ponieważ mam za dużo tych produktów. Dostaje już szału przy tym wszystkim!! Mam wrażenie, że mol spożywczy jest nie do usunięcia, jak już raz się pojawi- "zaraża" wszystko. Larwy moli chodzą po suficie więęęccc ktoś coś? Wiecie jak SKUTECZNIE zwalczyć mole fruwające wszędzie? Macie jakiś SPRAWDZONY sposób na mole?
INTERIA.PL

Re: Jak się pozbyć moli spożywczych?

Napisał(a): Blandare51 -

Mole sa juz w sprzedawanych produktach. Trzymajac zbyt dlugo zapasy maki, kasz, makaronow - beda zawsze - sa lepy na mole b. skutecznie wylapujace je, ktore umieszcza sie od spodu polek - nad produktami......(do nabycia w kazdym sklepie spozywczym).....

Napisał(a): Blandare51 -

Blandare51 Mole sa juz w sprzedawanych produktach. Trzymajac zbyt dlugo zapasy maki, kasz, makaronow - beda zawsze - sa lepy na mole b. skutecznie wylapujace je, ktore umieszcza sie od spodu polek - nad produktami......(do nabycia w kazdym sklepie spozywczym).....
dodam jeszcze zalacznik zklamerkamijakimi zamykam otwarte, torebkowe opakowania:
Załączniki:

Napisał(a): ~gość -

Trzymasz może w swojej kuchni orzechy włoskie, jeśli tak to je wyrzuć mole je uwielbiają, np. jak kupujesz produkty w papierowych torebkach sprawdź po otwarciu czy na zagiętej części nie ma pajęczyn lub też w kartonikach od tego się zaczyna.Najlepiej jest od razu przesiać mąkę do słoików, zresztą najlepiej jest trzymać produkty w zamkniętych pojemnikach.

Napisał(a): mrobert15 -

1. przejrzeć posiadane produkty i powyrzucać te za śladami moli
2. posprzątać w szafkach
3. najbardziej "narażone" produkty przechowywać w pojemnikach

4. chyba NAJWAŻNIEJSZE - u mnie pomogło wstawienie (po wykonaniu punktów 1-3) w okolicach szafek kuchennych płytki owadobójczej działającej do 3 miesięcy (o ile dobrze pamiętam)

Napisał(a): ~różowa -

Chyba trzeba wszystko wrzucić do plastików, przynajmniej na sam początek, żeby zobaczyc w którym sie zrobi pierwotnie i gdzie one faktycznie były. Lubią być wszędzie, często robią sie w rogach półek, ale później emigrują do paczek z mąką, ryżem, orzechów. Nie można wiecznie trzymać pewnych rzeczy.... Trzeba ekonomicznie dojadać i później kupować nowe.

Napisał(a): gośćZosia -

Przede wszystkim ta źywność co ma mole trzeba wyrzucić ponieważ tam sąjaja moli i dalej będzie ich coraz więcek ja np.do grzybów suszonych i mąki ,kaszach wkładam po liściu liścia laurowego i mam spokój z molami a szczególnie w grzybach ich nie ma sprawdzone polecam.

Napisał(a): ~reni -

Mole nie znoszą lawendy, więc w szafkach porozkładaj woreczki z lawendą albo świeżo ścięte gałązki. Oprócz tego do wszystkich szafek, szuflad oraz torebek czy pudełek z mąką, ryżem czy kaszą włóż listki laurowe. Mole tego nie znoszą! Do tego liście laurowe nie oddają zapachu mące czy innym suchym produktom. Jeżeli masz w domu zwierzęta, karmę dla nich trzymaj w zamkniętych szczelnie pojemnikach. Efekt pozbycia się nieproszonych gości gwarantowany! Wypróbowałam

Napisał(a): ~kama77 -

Ja pozbyłam się tego utrapienia definitywnie w prosty sposób: wszystkie produkty, w których mogły być, a więc kasze, ryże, mąki, płatki, suszone owoce, nasiona itd., które miałam w domu po prostu wyrzuciłam. Kupiłam nowe i włożyłam je do zamrażalnika na jedną dobę. Szafki oczywiście pomyłam, zajrzałam w każdą szparkę, ale opłacało się. Po molach ani śladu. I dodam jeszcze, że do dziś nowo zakupione produkty zamrażam. Życzę powodzenia!!!

Napisał(a): ~Ron -

mrobert15 1. przejrzeć posiadane produkty i powyrzucać te za śladami moli
2. posprzątać w szafkach
3. najbardziej "narażone" produkty przechowywać w pojemnikach

4. chyba NAJWAŻNIEJSZE - u mnie pomogło wstawienie (po wykonaniu punktów 1-3) w okolicach szafek kuchennych płytki owadobójczej działającej do 3 miesięcy (o ile dobrze pamiętam)
Życzę dobrego oddychania we wnętrzu domu, który jest chroniony płytkami owadobójczymi.

Napisał(a): gość -

A u mnie przeniosły się do sypialni... tu nie ma absolutnie nic spożywczego, a są to na bank mole spożywcze, takie większe, z dwukolorowymi skrzydełkami. Raz wywaliłam jakas wełnę w której siedzialy, ale dalej wylatuja... znajduje pojedyncze larwy siedzące w kokonach np w zagięciu książki, w kącie pod sufitem, na scianie...co one tam żrą? :/ kupilam lep z feromonem ale nic się nie wyłapalo. Nie mogę nigdzie zlokalizować gąsienic, na czym jeszcze mogą zerowac oprocz prod.spozywczych? :( za wszystkimi szafkami juz powycieralam, a nawet jak wszyszki wybije to za jakiś czas pojawia się 10 nowych. W kuchni juz ich nie ma od jakiegoś czasu, bo najpierw tam były w jakiejś kaszy i się pozbylismy juz. A w sypiani nie mogę zlokalizować. Ratuneczku :(

Napisał(a): ~dobra rada -

Mole spożywcze nie znoszą zapachu liści laurowych. Liście laurowe kosztują grosze i nie są szkodliwe dla człowieka, w przeciwieństwie do środków chemicznych. Wystarczy na każdej półce z produktami spożywczymi postawić spodeczek z paroma liśćmi i moli nie będzie. Jednak liście od czasu do czasu trzeba wymienić, bo wietrzeją.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak się pozbyć moli spożywczych?