2
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń28
  • Odpowiedzi2
  • Ocen na +0
2 ppt ?

Jak skomentujesz posunięcie Hołowni? (3)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak skomentujesz posunięcie Hołowni?

Napisał(a): ~gość -

Hołownia był kiedyś bardzo prokatolicki, teraz jest, jak mi się wydaje i nie tylko mnie, za, a nawet przeciw. Moim zdaniem głosowanie na niego jest czymś kompletnie od czapy, bo można się teoretycznie spodziewać się wszystkiego, w tym nagłych "zwrotów akcji". Kandydat stoi idealnie po środku i może być bardzo zewnątrzsterowny (hmm...) Niemniej ad meritum wracamy. Jak skomentujecie poniżej opisaną sprawę:

"Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia zamieścił dziś na Twitterze treść listu, który rzekomo na zlecenie premiera Mateusza Morawieckiego, wysłało do misjonarzy Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Tyle że... KEP nie ma z nim nic wspólnego. - Informację tę przyjmujemy z wielkim zdziwieniem i zaskoczeniem – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Episkopat News rozesłał dziś list agitacyjny do polskich misjonarzy na prośbę... premiera. Jeśli jeszcze komuś przyjdzie do głowy, że rozdział Kościoła od państwa nie jest potrzebny, niech ten list przeczyta

- napisał dziś na Twitterze Szymon Hołownia i zamieścił zdjęcie tego listu.

Do sprawy odniósł się rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik, który oświadczył, że Episkopat nie ma z listem nic wspólnego.
(...)

Rzecznik oświadczył, że "Kościół katolicki nie angażuje się w kampanię wyborczą, nie udziela też poparcia żadnemu z kandydatów na urząd prezydenta RP (...)"

Prowo? Jeśli tak, to czyje? Jak to skomentujecie? Artykuł jest zatytułowany Co wymyślił Hołownia

Cytat pochodzi ze strony:https://nieza(...)wieniem
INTERIA.PL

Re: Jak skomentujesz posunięcie Hołowni?

Napisał(a): ireneo -

Jeśli niezależna pl ręczy że episkopat nie opowiada się w wyborach (w innym wypadku tej publikacji nie byłoby), to jest najprawdziwsza prawda. Owszem, zdarza się księżom coś tam wspomnieć, ale to tak dla picu. Wierni zdając sobie sprawę, że dla kościoła wszyscy są równi wobec boga, nie biorą tego pod uwagę.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak skomentujesz posunięcie Hołowni?