530
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń26 tys.
  • Odpowiedzi262
  • Ocen na +0
530 ppt ?

Jak skutecznie pokonać trądzik!? (263)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak skutecznie pokonać trądzik!?

Napisał(a): Gość -

Ostatnimi czasy pani w aptece poleciła mi mocno złuszczający krem Pharmaceris i rzeczywiście sprawdza się bardzo fajnie, ale ja używam go akurat na blizny potrądzikowe. Tak generalnie dobrym pomysłem jest wybranie się do dermatologa, który zapisze preparaty indywidualnie pod nas.
INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

Ja mam 26 lat i nadal "dojrzewam". Wielkie krosty, które dojrzewają miesiąc do wyciśnięcia, bolące okropnie. Zaskórniki, drobne krostki, wągry wszystko. Leki od dermatologa nie pomagają. Zauważyłąm że jak jem czekoladę jest gorzej. Teraz przepisała mi Izotek ale jeszcze nie brałam.

Reklama

Napisał(a): Gość -

olivkka Mam już ponad 20 lat i dalej okropne problemy z trądzikiem. Stosował wiele maści i antybiotyków na skórę i nic nie jest wystarczająco skuteczne.

Czytałam, że bardzo dobre są antybiotyki z tetracyklnią albo leki zawierające izotretynoinę.
Czy ktoś z was to stosował ? Działa? Efekty są trwałe?
A może moglibyście coś polecić, co sami wypróbowaliście?

Witaj,

Farmakologia wykorzystuje odpowiedni preparat na trądzik i często stanowi pierwszy krok w leczeniu schorzenia. Odpowiednie farmaceutyki są przepisywane przez lekarza. Może to być maść na trądzik, krem na trądzik lub antybiotyk na trądzik. Lekarz bierze pod uwagę rodzaj trądziku, stopień jego nasilenia oraz rodzaj skóry i na tej podstawie dobiera odpowiedni preparat. Co stosować na trądzik? Leczenie farmakologiczne obejmuje dwa sposoby:

leczenie miejscowe: ma ono na celu przede wszystkim usunięcie zaskórników oraz wyeliminowanie stanu zapalnego przy użyciu takich środków, które podawane są zewnętrznie, bezpośrednio na miejsce objęte zmianami skórnymi. W leczeniu miejscowym często stosuje się preparaty oparte na roztworach spirytusowych zawierających tymol, mentol i kwas salicylowy. Bardzo skuteczne są retinoidy, które zmniejszają ilość istniejących zaskórników i zapobiegają powstawaniu nowych oraz zmniejszają stan zapalny.

leczenie ogólne: polega na podawaniu pacjentowi preparatów do użytku wewnętrznego. Można tu wymienić antybiotyki, cynk, preparaty witaminowe, izotretinoinę oraz hormony. Antybiotyki przyjmuje się w formie doustnej (w tabletkach lub kapsułkach). Ma działanie przeciwbakteryjne, zmniejsza stan zapalny. Najczęściej stosowanym antybiotykiem na trądzik jest tetracyklina, erytromycyna, minecyklina, limecyklina stosowane nawet przez okres 4-6 miesięcy w dawkach ustalonych przez lekarza. Antybiotykoterapia jest wykorzystywana zazwyczaj tylko w początkowym etapie leczenia trądziku.

Reklama

Ja mam 28 lat i też trapi mnie ten nawracający problem, tyle ze u mnie wszelkie zmiany na skórze spowodowane są podwyższonym poziomem hormonu-prolaktyny, często boli mnie głowa i wysypują krosty, twarde, bolące i nie dające się w żaden sposób wycisnąć. Cierpliwie czekam aż same się zmniejszą...

gość Poczekaj aż samo zniknie na pewno do 25 roku powinien sie trądzik zmniejszyć lub zniknąć –tak mają mężczyźni.
Niekoniecznie, niestety. Ja mam już niemal 40-tkę na karku i mimo długotrwałego leczenia, nadal mam problemy z cerą5. W okresie dojrzewania miałem silny trądzik praktycznie od pasa w górę, teraz pojawiają mi się czasem wypryski głównie na twarzy.
Już jestem tak tym zmęczony, że przestałem to zupełnie leczyć i po prostu przyjąłem do wiadomości, że ten typ tak ma :-[

Reklama

Mojej cerze bardzo pomogła izotretynoina (brałam Curacne), a trądzik miałam okropny do 29 roku życia i trwało to kilkanaście lat. Skutki uboczne miałam minimalne, przesuszenie skóry, ust i zła reakcja na słońce, ale w sumie lek dolerowałam bardzo dobrze. Jest sporo obostrzreń, ale ja uważam że warto, bo po moich problemach nie ma śladu. Najważniejsze to żeby dermatolog mądrze poprowadził kurację, mój zrobił to świetnie.

Tak,ja stosowałam tetracyklinę,a dokładnie tabletki o nazwie acnenormin.Walczyłam z trądzikiem do 27roku życia i pózniej sięgnełam po wyżej wymieniony przeze mnie medykament.To bylo trzy lata temu,,,w przeciwieństwie do antybiotyków i wszekiego rodzaju maści trądzik nie powrócił.Wcześnie dermatolog skieruje cię na pobranie krwi i do ginekologa,bo to bardzo mocne w działaniu tabletki,które wysuszają ceręale i nie tylko..., jednymym efektem ubocznym jaki zauważyłam byly suche i spierzchnięte usta,tak poza tym czułam się dobrze...co jeszcze?Musisz unikać słonca,ale za to alkohol możesz pić i łączyć;)Tabletki bierze się prawie przez rok czasu i dopiero po trzech,czterech miesiącach widzisz efekty,ale naprawde warto!!!Poza tym nie są one tanie,ale ja kupowałam w aptce -kwiaty polskie w Łodzi(jest to sieć aptek może u ciebie też znajdziesz),więc zaoszczędziłąm 50procent(nie wiem dlaczego tam były tak tanie),jak byś miała więcej pytań napisz do mnie na gg;) 11566762
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • trądzik forum
  • jak pokonać trądzik
  • tradzik forum
  • pokonac tradzik
  • chela cynk tradzik
  • jak pokonac trądzik bez antybiotykow
  • curiosin na trądzik
  • tradzik ciekawe strony
  • curosion na tradzik
  • darsonval forum
  • tradzik po 18
  • tradzik bez antybiotyku
  • kasza manna a tradzik
  • urządzenie darsonval forum
  • jak przezwyciężyc trądzik
Do góry strony: Jak skutecznie pokonać trądzik!?