518
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń26 tys.
  • Odpowiedzi251
  • Ocen na +0
518 ppt ?

Jak skutecznie pokonać trądzik!? (252)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak skutecznie pokonać trądzik!?

Napisał(a): gość -

olivkka Mam już ponad 20 lat i dalej okropne problemy z trądzikiem. Stosował wiele maści i antybiotyków na skórę i nic nie jest wystarczająco skuteczne.

Czytałam, że bardzo dobre są antybiotyki z tetracyklnią albo leki zawierające izotretynoinę.
Czy ktoś z was to stosował ? Działa? Efekty są trwałe?
A może moglibyście coś polecić, co sami wypróbowaliście?

Moim synom stosowałam rady mojej mamy; myć twarz szarym mydłem,bo zamyka pory,a nie otwiera jak pachnące.I zawsze wycierali do dziś (26 lat) ściereczką z lnu prawdziwego(był to len tkany przez moja mamę) pic gotowane drożdże aby oczyszczały krew. i leciutko smarować lekiem który pomaga,a po co te sterydy chyba po to aby były bruzdy,woda przegotowana też pewnie lepsza.
INTERIA.PL

Osoby,które piszą,ze samo przejdzie niech sie nie wypowiadają. Jak masz ciężka postac tradziku to trzeba to koniecznie leczyc. Wiem po sobie bo mam 27 lat i dalej problemy, do tej pory ratowalam sie tabletkami antykoncepcyjnymi,wczesniej roznymi specyfikami, antybiotykami itd. Własnie rozpoczynam leczenie Izotekiem. Pozdrawiam

Trądzik to choroba gruczołów łojowych skóry. Co ciekawe, nasz jadłospis ma bardzo duże znaczenie dla wyglądu skóry, ale nie udowodniono dotąd, że jedzenie konkretnych produktów wywołuje zmiany skórne. http://ciekawe-diety.blogspot.com/2013/01/dieta-na-tradzik.html

Reklama

Napisał(a): jan10g -

gość
olivkka Mam już ponad 20 lat i dalej okropne problemy z trądzikiem. Stosował wiele maści i antybiotyków na skórę i nic nie jest wystarczająco skuteczne.

Czytałam, że bardzo dobre są antybiotyki z tetracyklnią albo leki zawierające izotretynoinę.
Czy ktoś z was to stosował ? Działa? Efekty są trwałe?
A może moglibyście coś polecić, co sami wypróbowaliście?

Jak zwykle każdy pomyśli, że jestem kolejną osobą robiącą sobie jaja... otóż nie. Sposób jest niekonwencjonalny ale pochodzi od Pani Dermatolog (nie ważne gdzie i jakiej), co najważniejsze sposób jest sprawdzony i skuteczny! Niestety też mocno kontrowersyjny co zawęża możliwości stosowania go w otwartym obiegu...
Sperma. Tak, dobrze czytacie. Zawiera m.in. putrescynę, sperminę, spermidynę i kadawerynę (odpowiedzialne za zapach i smak spermy), witaminę C, prostaglandyny, lipidy, aminokwasy, enzymy, hormony steroidowe, witaminę B12, fruktoza, cholesterol, mocznik, cynk, wapń, magnez, selen. Nie ma lepszej mieszanki do pielęgnacji skóry twarzy. Jak stosować? Na zasadzie maseczki a potem gdy zasycha spłukiwać ciepłą wodą...
No to wybór zostawiam Wam...
Hahahaha czyli z tego by wynikało że najlepszą cerę na świecie mają prostytutki.

Reklama

Cóż... pokonanie trądzika nie jest proste. Pomimo wielu testowanych metod, tylko aplikator na wypryski HB przyniósł mi fajne efekty. Moja skóra wygladała fatalnie, miałam pryszcze na całym dekolcie, ale wszystko udało się całkowicie wyeliminować. Jestem szczęśliwa - strasznie mnie to irytowało.

No tak tylko aplikator czy korektor nie leczy trądziku a jedynie pomaga zatuszować te większe pryszcze. Leczenie trądziku jest złożone, to co jednej pomoże drugiej może zaszkodzić. Dobrze jest leczyć pod okiem dermatologa. Często pozytywne zmiany można zauważyć już przy zmianie pielęgnacji skóry. Wśród coraz popularniejszych rzeczy wspomagających leczenie trądziku oprócz drożdży, wymienia się olejek herbaciany czy miód z Manuka ( maseczki na twarz ale nie tylko). Dobre kosmetyki, które nie czopują porów to już mały sukces.

Reklama

Ja mam dwa razy tyle lat, co Ty i też do niedawna miałem nieustanne problemy z trądzikiem - do czasu, gdy próbując wyleczyć inną chorobę - wkropiłem do ćwierci szklanki wody pięć kropel jodyny i tę miksturę wypiłem. Po dwóch godzinach minęły mi bolesne objawy tamtej choroby i już nie wróciły, a po paru dniach zauważyłem cofnięcie się objawów trądzikowych, no i z rana przestałem miewać bolesne kawałki suchych kryształków w kącikach oczu. Parę lat temu wcześniej, gdy w ziołowej aptece można było dostać chińską maść z żeń-szenia, o nazwie "ginseng" też bez problemu leczyłem rozległe stany zapalne na nosie - i to w ciągu jednej doby, ale ta maść bardzo szybko znikła z tamtych aptek, a te ogólne w ogóle jej nie znały. No i wreszcie polecam okłady z naparów szałwi - zabijają przynajmniej bakterie i łagodzą przez to powodowane przez nie stany zapalne. Pozdrawiam "tłustonosych".

ja biorę izotek, 3 miesiąc i po dośc silnym trądziku 3-4 krostki na twarzy :). Wybierz się do dermatologa, nie zgadzaj się na tetracyklinę, bo i tak później dostaniesz izotek, który jako jedyny z tych leków wyleczy Ci to na stałe i w określonym czasie. Efekty uboczne? - Suche usta, warto.

Z moich 20 letnich obserwacji wnioskuję ,że trądzik to schorzenie na które mają wpływ rzeczy zależne od nas, ale też niezależne.Wiele osób nie miałoby tak nasilonych objawów gdyby w porę podjęło odpowiednie działania.Co gorsza nie tylko nic nie robią, ale często złą pielęgnacją nasilają objawy utrwalając swój stan chorobowy.Potem, mając kilkumiesięczne zaniedbania (lub kilkuletnie), szukają rozwiązania problemu natychmiast.. Zatem podstawowa profilkaktyka to:
1 Ograniczyć "manipulacje" przy cerze i tu niestety trzeba zaznaczyć - oczyszczanie manualne tak ale przez fachowca (i nie w nadmiarze).
2 Koniecznie zrobić badania(problemy ze skórą to pochodna funkcjonowania całego organizmu).
3 Dbać o nawilżenie cery (kremy z retinoidami).Pamiętać ,że kosmetyki przeciwtrądzikowe stosuje się" nie jak leci" a zgodnie z wytycznymi producenta( (lub fachowej osoby).Niestety personel Rossmanow czy Polfarm jest nieprzygotowany na okoliczność doradztwa w tej materii dlatego kosmetyków którymi chcesz sobie pomóc tam nie kupuj.Jeden krem to za mało bo co innego stosujemy na pryszcze a co innego do nawilżenia , a co innego do oczyszczenia.Niestety zwalczania trądzika nie nauczysz sie czytając książki czy oglądając you tuba .
4 Warto korzystać z pomocy osób które długa pracują z podobnymi przypadkami , mają praktykę i doświadczenie ale też trzeba to swoje schorzenie" rozpoznać"Twój sukces i twoja systematyczna praca.
Zyczę wszystkim sukcesów w tej materii....JUWIL Kosmetyka Profesjonalna.

Jestem po 30-tce i wciąż mam problem (a właściwie dopiero teraz mam) problem z trądzikiem. Na mnie podziałało Visaxinym 1i 5 do 7 tabletek Drovitu dziennie. Kuracji hormonalnych i izotekiem stosować nie chciałam, ze względu na ich koszt, skutki uboczne i fakt, że lekarze nie do końca potrafią ja dobrać. No i oczywiście wszystkie żele do mycia twarzy i kremy muszą być antybakteryjne. Do tego dużo samodyscypliny i cierpliwości. Powinno pomóc :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • trądzik forum
  • jak pokonać trądzik
  • tradzik forum
  • pokonac tradzik
  • tradzik forum.
  • tradzik firum
  • czym mozna pokonac tradzik
  • jak przezwyciężyc trądzik
  • urządzenie darsonval forum
  • kasza manna a tradzik
  • tradzik bez antybiotyku
  • tradzik po 18
  • darsonval forum
  • curosion na tradzik
  • tradzik ciekawe strony
Do góry strony: Jak skutecznie pokonać trądzik!?