212
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń13 tys.
  • Odpowiedzi73
  • Ocen na +0
212 ppt ?

Jak skutecznie pokonać trądzik? (74)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak skutecznie pokonać trądzik?

Napisał(a): Gość -

Nie sądziłam, że trądzik dopadnie mnie w dorosłym wieku... Mam 26 lat, a trądzik pojawił się kilka miesięcy temu. Moja twarz wygląda tragicznie, nie wiem już czym to leczyć.
Leczenie u dermatologa nie przynosi żadnych efektów, zresztą większość mi to odradza, że to strata czasu i pieniędzy, bo i tak niewiele mi z tego przyjdzie.
Jakie jest Wasze zdanie?
Czym zaleczyć te krosty?
Błagam, pomóżcie!
Może jakieś domowe metody?
INTERIA.PL

Re: Jak skutecznie pokonać trądzik?

Napisał(a): gość -

Zanim napiszę co może pomóc zapytam czy lekarz dermatolog znalazł przyczynę? Czy przypadkiem nie jest efekt zakażenia paciorkowcem? Z domowych metod maski z glinki, maseczka z miodem - najlepiej by był to Manuka, jest silnie antybakteryjny, albo z dodatkiem olejkiem herbacianym. Zwróć uwagę na to czy dieta nie ma wpływu na ilość krostek. I napisz coś więcej, co stosowałaś przez jaki czas, co stosujesz teraz?

no jest wiele srodkow i wogle i na kazdego mzoe inaczej dzialac :) ale kolega czy kolezanka wyzej napisala to ma racje na to wplywa wiele czynnikow np odzywianie sie jak jesz np same fast foody to nic dziwnego :) ale osobiscie polecam lek masc o nazwie , DUAC , ale jest to lek wydawany tylko na recepte bo zawiera antybiotyk , jest 100 razy lepszy niz ,, Benzacne , ktory kupic moze kazdy , musisz pojsc do dermatologa i niech ci wypisze Recepte na ,DUAC , kosztuje okolo 40 zl , mi pomaga chodz niemam , czasem mi cos wyskoczy to smaruje i znika

Napisał(a): Gość -

Najlepszym rozwiązaniem jest pójść do dermatologa lub odwiedzić jakiś gabinet medycyny estetycznej. Być może uda się za pomocą antybiotyku czy odstawienia pewnych rzeczy zlikwidować ten problem.

Też kiedyś miałam problem z trądzikiem. Próbowałam wszystkiego i dopiero za pomocą laseru udało mi się polepszyć stan mojej skóry.

(...)

Napisał(a): emili73 -

ja również stawiam na laser, mój problem dotyczył nie tylko trądziku ale również innych niedoskonałości, które pojawiają się w pewnym wieku :) Po zabiegach laserem można jego rezultaty podtrzymywać jakimś dobrym zabiegiem kosmetycznym. Polecam zabiegi wykonywane na kosmetykach Matis. Ostatnio w Rybniku na Stromej otwarto gabinet, w którym pracują na tych właśnie kosmetykach i do tego mają medycynę estetyczną w szerokim zakresie, pierwszą wizytę już sobie umówiłam :)

:) ladnie to ujelas "dorosly wiek" :) mnie dopadl w wieku 30 lat, rzekomo tak sie dzieje, jesli w wieku dojrzewania tradzik sie nie pojawil, ale nie o to pytalas...
Moim zdaniem - jak pisza dziewczyny wyzej- to zalezy od wielu czynnikow. Domowe sposoby na pewno sa dobre, jednak bez wzgledu na to powinnas walczyc z tradzikiem pod opieka fachowca.Pomoze dobry dermatolog, u mnie tak bylo - trwalo troche czasu ale wyleczone! Wiedz, ze co jednemu pomoglo nie koniecznie jest odpowiednie dla Twojej cery - przestestowalam to. Oddaj sie pod opieke dobrego specjalisty! Zycze powodzenia!

Ja mam 36 lat i też niedawno dopadło mnie to paskudztwo, wyglądałam jakbym była nastolatką.
Wyleczyłam się kwasem migdałowym robionym w małym stężeniu max do 4%. Smarowałam się tym 2-3 razy dziennie. Po 4 miesiącach moja buzia jest czysta, wygładziły się zmarszczki i dodatkowo skóra jest ładnie nawilżona bo tak też działają kwasy.
Do tego używałam olejku z tamanu, olejku arganowego.
Po tym jak cudownie podziałały na mnie naturalne kosmetyki zakupiłam ich więcej, maski, pellingi.
Poczytajcie sobie w interku, ja zamawiam ze strony zrobsobiekrem.pl

Gwarantuje ze w większości to złe jedzenie odrzuc na miesiąc ostre rzeczy i kawe czekolade .owoce warzywa ok.jedz więcej nabiału serów jak wędlin sałatki bez ostrych dresingów gwarantuje poprawe mam nieraz wypryski ale tylko na czas menstruacji

Mam 34 lata i tez długo zmagałam się z trądzikiem. Chodzenie do dermatologa tez niewiele dało. Tak samo jak chodzenie do kosmetyczki. Z czasem trądzik sam przeszedł,ale musiałam wprowadzić trochę zmian pod katem higieny i odżywiania. Po pierwsze polecam kosmetyki do twarzy na bazie wody termalnej, bez alkoholu. Nalezy tez zwracać szczególna uwagę na kosmetyki typu make-up, puder w kremie ( najlepsze mineralne) , żeby nie zatykały porów. Jeżeli chodzi o jedzenie należy zrezygnować z tłustych i ostrych potraw, ograniczyć mięso. Na twarz można zastosować tez maseczki zrobione w domu ( odpowiednie do cery).

Napisał(a): Ryszard -

Drożdże mogą być stosowane w walce z wieloma przewlekłymi schorzeniami. Są doskonałym lekarstwem na niektóre choroby skóry, choroby przewodu pokarmowego, zapalenie nerwów, cukrzycę, dolegliwości wątroby. Ponieważ wspaniale oddziaływują na naszą cerę, w krótkim czasie likwidują trądzik.

Drożdże przeciwdziałają także powstawaniu chorób nowotworowych.

[url=http://spokojny-sen.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15]http://spokojny-sen.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15[/url]

Napisał(a): Ryszard -

Drożdże mogą być stosowane w walce z wieloma przewlekłymi schorzeniami. Są doskonałym lekarstwem na niektóre choroby skóry, choroby przewodu pokarmowego, zapalenie nerwów, cukrzycę, dolegliwości wątroby. Ponieważ wspaniale oddziaływują na naszą cerę, w krótkim czasie likwidują trądzik.

Drożdże przeciwdziałają także powstawaniu chorób nowotworowych.

[url=http://spokojny-sen.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15]Kliknij tutaj[/url]

Napisał(a): chinskakonserwa -

Pierwszą rzeczą w tym przypadku byłoby zbadanie poziomu hormonów, czy czegoś nie masz za dużo :-) dopiero potem jeżeli badanie nie wykaże nieprawidłowości można zacząć próby z zabiegami kosmetycznymi. Sama mam 33 lata i od ponad roku walczę z trądzikiem, który uderzył ze zdwojoną siłą po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, które brałam przez 1,5 roku w związku z endometriozą.

Miałam podobny problem w ubiegłym roku, wizyta u dermatologa i "specyfiki" jakie mi przepisał pogorszyły tylko stan mojej cery. Kupiłam w aptece produkty Pharmaceris seria T : pianka oczyszczająca do twarzy, tonik normalizujący, krem przeciwtrądzikowy matująco-normalizujący SPF 20 na dzień ,oraz krem peelingujący I stopień złuszczania (z 5% zawartością kwasu migdałowego). Koszt około 120-150 zł. Makijaż zmywam płynem micelarnym, nie zatyka moich porów i jest dość skuteczny (używam Sopot Spa Ziaja - zdania są podzielone, moja skóra dobrze go toleruje, nie jest podrażniona i cena jest niewielka). Dodatkowo maseczki z zielonej, białej lub marokańskiej glinki 2-3 razy w tygodniu. Polecam kupowanie ich w proszku i dorabianie w domu wg własnego uznania. Ja dodaję olejki (2-3 krople) o działaniu antyseptycznym. Wyeliminowałam z jadłospisu dania mączne, smażone mięso i ograniczyłam ilość słodyczy oraz kawy do minimum. Dużo wody mineralnej, herbat ziołowych i zielonej herbaty. Cera jest od roku bez zarzutu, efekt cały czas się utrzymuje, na poprawę (widoczną czekałam około 3-4 tygodni). Wykonałam również mikrodermabrazję diamentową żeby usunąć ślady po trądziku i delikatne przebarwienia.
Może któraś z tych wskazówek Ci pomoże, powodzenia!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • trądzik forum
  • lactocer opinie
  • czym pokonac tradzik
Do góry strony: Jak skutecznie pokonać trądzik?