219
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi78
  • Ocen na +0
219 ppt ?

Jak skutecznie pokonać trądzik? (79)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak skutecznie pokonać trądzik?

Napisał(a): gość -

Trądzik zawsze był związany ze zmianami hormonalnymi w organizmie, rozważyłabym wizytę u endokrynologa. Z domowych sposobów polecam przemywanie skóry ziołami ( glistnik jaskółcze ziele, skrzyp polny, szałwia), herbata ze skrzypu też nie zaszkodzi, ale trzeba uzupełniać wit B, dobrze się sprawdzają drożdże. tłuszcze i mięso nie szkodzą skórze, jednak spożywanie produktów mącznych, czy duże spożycie węglowodanów ( powyżej 100g/dzień) może zaburzać funkcjonowanie skóry i dodatkowo podkarmia bakterie odpowiedzialne za trądzik. Bardzo ważna jest higiena i nie rozdrapywanie zmian. polecam smarowanie się rozcieńczonym olejkiem tymiankowym np w oliwie, lub oleju słonecznikowym.
INTERIA.PL

Reklama

WITAM SERDECZNIE!
mam 16 lat od 13 roku życia borykam się z problemem trądziku. Jesienią tamtego roku objawy nasiliły sie, dosłownie cała twarz była obsypana.. wręcz tragedia. nic tylko załamać się i nie wychodzić z domu . U dermatologa nie byłam , wiedziałam ze nie pomoże. Zagłębiłam się w tajniki internetu. Wcześniej jednak próbowałam na własną rękę wielu drogich kosmetyków, które nie dawały jakichkolwiek efektów. poddałam się. przestałam stosować jakiekolwiek kosmetyki i po rozmowie z dużo starsza kuzynką zaczęłam stosować się tego:
* nie myję twarzy WODĄ! jak dla mnie woda z kranu to zło, pełno chloru który podrażnia jakze wilgotną skórę. Zastąpiłam ją zwykłymi CHUSTECZKAMI DLA NIEMOWLĄT ! efekt widziałam po miesiącu.
* twarz zaczęłam smarować zwykłym kremem SUDOCREM, ponieważ miałam jakby ,,oparzoną" podrażnioną skórę, pomyślałam ze pomoże i tak się stało, czerwone plamy zmalały.
* na krosty i białe wielkie cysty, ropiejące w dodatku nakładałam punktowo MAŚĆ CYNKOWĄ

i oto mój przepis na cudną cerę ! wierzcie lub nie pomogło i to o wiele , oczywiście stosowałam do tego odpowiednią dietę ( nie jadłam pieczywa i wszelakich węglowodanów, unikałam ostrego,słodkiego ) mimo to jestem bardzo zadowolona, nawet blizny zniknęły. Jednak pamiętajcie nie można się opalać! to jest samobójstwo dla osób ze skórą trądzikową.
Myślę, że komuś pomogłam,oczywiście nie każdemu to zadziała, trzeba pamiętać że cery są różne , ale musicie mieć samozaparcie a osiągniecie sukces !

ja z trądzikiem zmagam się ok 7 lat. Były momenty tragiczne, ale od pewnego czasu ciągle idzie ku lepszemu. Przede wszystkim leczyłam się u dermatologów. I to nieprawda, że NA PEWNO nie pomogą. Trzeba trafić na odpowiedniego po prostu. Nie ma złych czy dobrych lekarzy, Są tylko Ci którzy akurat nam pomogli. Ja czekałam na takiego aż do 23 roku życia i znalazłam go w Białymstoku. Najpierw byłam u jednej doktor, która kazała mi ograniczyć wszystko, co ma w sobie krowie mleko, czekoladę, kakao, orzechy, słodycze, jaja kurze i ostre przyprawy. Z automatu musiałam pozbyć się całej zawartości lodówki, gdyż była zapełniona po brzegi jogurtami. Dostałam też maść Zindaclin, która zdziała cuda. Potem przeniosłam się do innej Pani, która zalecenia podtrzymała i dodała, że mogę pić mleko sojowe w zastępstwie. Od dwóch lat nie jem nic mlecznego, staram się nie pożerać ton słodyczy, choć wiadomo, że z tego w 100% ciężko jest zrezygnować. Samo odstawienie mleka wiele dało. Jednakże po pewnym czasie unikania dań mlecznych organizm przestaje trawić laktozę i mogą pojawiać się kłopoty trawienne. Na początku łykałam wapń w tabletkach, ale z racji wielkich ograniczeń co do tego po czym można go brać, dałam sobie na spokój. Buzia była ladniejsza, a krostki wyskakiwały co jakiś czas po większej imprezie słodyczowej. Od dwóch miesięcy nie jem mięsa - ogólnie stałam się monotematyczna, bo jem kanapki z pasztetem i wszelkiego rodzaju warzywami. Powiem szczerze, że nie pamiętam kiedy miałam taką ładną buzię. Znalazłam też tańszy zamiennik antybiotyku Zindaclin - Normaclin, którego 30 gram kosztuje koło 25 zł, a nie 70 zl. Unikam słońca, co jakiś czas stosuje maseczki, twarz myję Cetaphilem i jestem z niego bardzo zadowolona. Jak wstaję rano, nie mam już ochoty zaszyć się pod kołdrą i przeczekać tam na poprawę stanu skóry. Zdarza się, że kilka dni nie muszę używać antybiotyku, co kiedyś wydawało mi się odległym marzeniem. Na krostki po wchłonięciu Normaclinu stosuje maść cynkową i co jakiś czas łykam Belisse Cera, Lactocer albo bratka w tabletkach. Po tym wszystkim widzę też, że skóra nie świeci się po 2 godzinach od nałożenia podkładu jak latarnia morska. Oprócz tego jestem bardzo zadowolona właśnie z podkładu. Używam Astor mattitude HD. Najjaśniejszego, kryje w miarę dobrze, skóra wygląda naturalnie, promiennie i przede wszystkim nie zatyka porów, a wręcz goi krostki. Ogólnie trądzik to reakcja źle działającej wątroby na wyżej wymienione przeze mnie produkty. To wszystko wina wątroby i lekarka powiedziała, że to przejdzie samo, ale nie wiadomo kiedy. Po tym wszystkim co przeszłam mogę śmiało powiedzieć, że leczenie na własną rękę nigdy na dobre wychodzi.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Zgadzam się z przedmówcami, że to co jesz to podstawa. Postaraj sie wyrzucić dziś z domu 10 produktów które są w jakiś sposób przetworzone czyli np: słodycze, ser, przyprawy typu vegeta coś w puszcze, cos w folii etc . i nie kupuj tego więcej. Spróbuj sobie też oczyścić organizm i jelita np siarczanem magnezu, ale ostrożnie!

Mogą być też zmiany hormonalne, tu powinien wkroczyć lekarz.

Z łazienki wywal chemię! Żadnych toników czy mleczek do demakijażu. Przerzuć się na mydło naturalne: biały jeleń lub aleppo (musi byc oryginalne, a takie znajdziesz na pewno w sklepie Nowinki Stare Jak Świat - wygogluj, babka sprowadza oryginalne produkty z małych fabryczek rodzinnych)
Żadnych chemicznych kremów, one leczą skutki, nie przyczynę. Efekt może być szybki ale krótkotrwały. Nowinki też mają kremy na bazie olei surowych.

Kup sobie aleppo z większym stężeniem oleju laurowego, min 24%, zalecane 50% możesz do tego stosować sam olej laurowy (egipski najlepszy) na noc zamiast kremu lub/i maseczke z glinki. Powinno podziałać!

powodzenia!

Reklama

Napisał(a): Gość -

Może bardziej naturalne metody pomogą;
- środki przesuszające skórę (nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy, toniki spirytusowe), mogą stymulować trądzik, także częste mycie nie jest wskazane,
- weź aspirynę lub ibuprofen, zmniejszają ostre zapalenia, rezygnujemy, gdy trądzik się "uspokoi",
- toniki ziołowe, bezalkoholowe (wskazany kwas glikolowy),
- delikatnie przecieramy wodą z cytryną, ogórkiem zielonym, aloesem, octem,
- uwaga na słońce, opalanie drażni trądzik,
- punktowo; sok z cebuli, pasta do zębów, roztwór sody oczyszczonej, to wszystko bardzo ostrożnie.
- nie wyciskaj, to powoduje zakażenie wtórne,

Trądzik to moje utrapienie od 14 roku życia. Próbowałam z nim walczyć na wiele sposobów- wszelkie kremy, zele naturalne metody specjalistyczne leki od lekarza i nic nie działało.
Jakis czas temu chodząc po sklepach zobaczyłam zele Care & Control firmy Soraya. Zachęciła mnie niska cena, estetyczne opakowanie - skusiłam sie ale nie sadziłam ze coś może mi pomoc.
Zel ma fajna konsystencje i przyjemny zapach. Skutecznie oczyszcza, usuwa resztki makijażu. Po kilku dniach zauważyłam ze moja skora zaczyna wyglądać o wiele lepiej. Pojawiało sie coraz mniej niespodzianek wiec codziennie rano i wieczorem używałam zelu. Teraz po kilku tygodniach stosowania moja skora wygląda o wiele lepiej ! Serdecznie polecam wszystkim walczącym z trądzikiem !

Męczyłam się z tym okropnym trądzikiem, krostami i paskudną cerą. Walczyłam z tym różnymi metodami aby w końcu się tego pozbyć. W końcu uporałam się z tym dzięki tabletką IQface która przywiozła mi ciotka ze Stanów. Jej córka która z nią tam mieszka też je brała gdy miała problemy z cerą i zadziałały więc i ja spróbowałam :) Pozbyłam się tego raz na zawsze i już nie zamierzam wracać do tego tematu:) U mnie tylko tabletki poskutkowały. Pozdrawiam Ania
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • trądzik forum
  • lactocer opinie
  • czym pokonac tradzik
Do góry strony: Jak skutecznie pokonać trądzik?