3
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń59
  • Odpowiedzi2
  • Ocen na +0
3 ppt ?

jak to jest z przywitaniem? (3)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak to jest z przywitaniem?

Napisał(a): Gość -

Ostatnio rozprawiałam z koleżanką o kwestii przywitania damsko - męskiego. Ona twierdzi, że gdy facet poda nam rękę to tak powinno być,ja wiem, że to kobieta podaje pierwsza dłoń, no chyba, że jest dużo młodsza lub mężczyzna jest jej szefem wtedy to działa odwrotnie. Jakie jest wasze zdanie?
INTERIA.PL

Re: jak to jest z przywitaniem?

Napisał(a): gość -

Podawać sobie dłoń na powitanie powinno dwóch mężczyzn i dwie kobiety między sobą. W przypadku gdy witają się kobieta z mężczyzną, to nie powinno się podawać dłoni tylko powinno się przywitać słownie. Z kobietą można się ewentualnie przywitać będąc mężczyzną gdy ona sama poda dłoń, chociaż to głupio wygląda. To taka maskulinizacja zachowań kobiecych.

Re: jak to jest z przywitaniem?

Napisał(a): gość -

gość Podawać sobie dłoń na powitanie powinno dwóch mężczyzn i dwie kobiety między sobą. W przypadku gdy witają się kobieta z mężczyzną, to nie powinno się podawać dłoni tylko powinno się przywitać słownie. Z kobietą można się ewentualnie przywitać będąc mężczyzną gdy ona sama poda dłoń, chociaż to głupio wygląda. To taka maskulinizacja zachowań kobiecych.
Witam się z mężczyzną słownie.Chyba że on pierwszy poda dłoń.
Przy pożegnaniu zawsze pierwsza podaję dłoń mężczyżnie lub tylko słownie gdy jesteśmy w większym gronie.
Ale ważniejsze od zasad dla mnie,jest to, czy ktoś jest człowiekiem czy świnią!
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak to jest z przywitaniem?