34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
34 ppt ?

Jak uniknąć szybkiego przetłuszczania się włosów? (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak uniknąć szybkiego przetłuszczania się włosów?

Napisał(a): Gość -

Hej, znacie jakieś domowe sposoby na to?
Próbowałam stosować szampony, które miały zapobiegać szybkiemu przetłuszczaniu się, ale niestety to nie pomaga.
Zawsze po umyciu mam kilka godzin spokoju i już zauważam, że włosy na czubku głowy zaczynają się przetłuszczać.
Słyszałam kiedyś, że to może być kwestia wody, to prawda?
Z tym raczej nic nie zrobię, a szukam jakiegoś skutecznego sposobu.

INTERIA.PL

Re: Jak uniknąć szybkiego przetłuszczania się włosów?

Napisał(a): A44 -

Myć codziennie. :) To takie proste. Zadbaj o nie, odżywki, mycie włosów szamponami delikatnymi, najlepiej stosować te, dla dzieci. Polecam zioła: pokrzywę i skrzyp. Do jasnych włosów- rumianek, do ciemnych- korę dębu. I nie stresuj się, to tylko włosy. :)Zawsze możesz się ich pozbyć i obciąć na zero. ;)

Napisał(a): gość -

Mycie włosów codziennie to nie jest rozwiązanie. Nawet jak ktos ma normalne wlosy to pod wplywem codziennego mycia zaczną sie szybciej przetłuszczac. Odżywiki też muszą byc dobrze dobrane i nakladane tylko na koncówki włosów a nie skóre głowy. Poszukaj szamponu w sklepie fryzjerskim lub w aptece bo te z drogerii to straszne badziewie. Jesli jestes w wieku dojrzewania to raczej normalne zjawisko jesli nie to wybralabym sie do lekarza i zrobila badania tarczycy.

Napisał(a): Tris -

karinanati Przecież, to sprawa wyłącznie hormonów, trzeba je zbadać.
Nieprawda......, woda też może mieć na to wpływ, w zależności ile jest w niej metali ciężkich, z tym, że i tak z tym problemem nic się nie zrobi, więc lepiej jest zadbać o skórę głowy :)

Autorko najlepiej jak kupisz sobie suchy szampon, który można śmiało używać co drugi raz zamiast zwykłego szamponu, jeżeli myjesz głowę codziennie, to jednego dnia umyj zwykłym, a drugiego ,,pryśnij" sobie suchy szampon, świetne są te szampony z batiste :)) , staraj się też zbyt dużo nie czesać włosów, ani też ,,nie grzebać" w nich, bo w ten sposób przenosisz tłuszcz na ,,dalsze" partie włosów, wiązanie włosów również nie sprzyja, lepiej mieć rozpuszczone włosy lub ewentualnie jakoś luźno spięte, bo gdy włosy są spięte, to tłuszcz również bardzo łatwo się przenosi, jeżeli stosujesz maski lub odżywki to jak już stosuj wyłącznie na końce, nigdy na nasadę, bo one również przetłuszczają, nabłyszczacz i wszelkie środki do stylizacji również, lakier też, ale w zależności czy jest ,,suchy" czy ,,mokry", ,,mokry" lakier przetłuszcza włosy, zaś ,,suchy" wysusza skórę głowy :) , no i staraj się używać szamponów wysuszających i delikatnych, takich które nie mają w swoim składzie silikonów, ani żadnych innych ,,dopełniaczy", bo one strasznie obciążają włosy i przez to również przetłuszczają, a tak poza tym jakoś wielce nie da się temu problemowi zaradzić, sporo osób ma ten problem, no niestety taka jest natura :) , niektórzy mają tłustą skórę, inni suchą i nic się z tym nie da zrobić, to się dziedziczy w genach :)

Napisał(a): Tris -

A44 Jest jedna metoda. Robisz trwałą. Działa to tak, że będziesz mogła myć włosy raz na tydzień.:)Nie zaniedbuj jednak odżywiania włosów, bo niestety trwała niszczy włosy.
Zgadza się :) , choć trwała niszczy włosy i dlatego nie wolno jej robić kiedy ktoś ma rozjaśnione włosy, gdyż włosy mogą się spalić i wypaść :P , nie wolno też robić trwałej jeśli ktoś ma alergię na płyn, dlatego też zaleca się przed trwałą test alergiczny, jeżeli jesteś Autorko alergiczką, żebyś potem nie trafiła do szpitala czy coś, bo co jak co, ale jest to chemia :) i trzeba z tym ostrożnie, no i trzeba wtedy bardzo dbać o włosy, przede wszystkim stosować maski zakwaszające czyli najlepiej owocowe :) , bo one zamykają łuskę włosową i chronią włosy przed uszkodzeniami, co jest bardzo ważne po trwałej :)
I jest jeszcze ostatnia rzecz, że nie każdy lubi loczki :) , tym bardziej gdy już je ma ;))

Ja mam ten sam problem z wlosami i...choc nie naleze do najmlodszych nadal mam ladne wlosy.Od lat myje wlosy co 3 dzien.Wczesniej probowalam te wszystkie metody i rady,ktore wyczytalam,badz od lekarza,aptekarek.Wszystko na nic.Czeste mycie wlosow,podcinanie raz na poltora miesiaca i...farbowanie,ale farba...to dobre,bo farba troche wysusza wlosy.

Moim zdaniem ważna jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja i suplementacja - na piękne włosy polecam wyciąg z bambusa, borówki i skrzyp polny, a można to wszystko razem znaleźć w kapsułkach Meiers Lab - przebadanych i bezpiecznych dla zdrowia.

Napisał(a): Gość -

Polecam maseczkę drożdżową do włosów przetłuszczających się:
Składniki:
Kostka drożdży
Szklanka mleka

Rozgnieć drożdże, a następnie dodaj do nich szklankę mleka. Dokładnie wymieszaną maseczkę nałóż na pół godziny na włosy.

Szampon nadający włosom objętości HB, to on rzeczywiście sprawił, że moje przetłumaszczające się włosy zaczęły lśnić. W tym momencie jestem w stanie przez kilka dni bez mycia włosów, utrzymać je w bardzo dobrej kondycji - kiedyś coś takiego nie było możliwe.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak uniknąć szybkiego przetłuszczania się włosów?