8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń91
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +2
8 ppt ?

JAK URATOWAĆ CIASTKA? (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

JAK URATOWAĆ CIASTKA?

Napisał(a): ~MArLEnA -

Witam

Chciałam upiec ciasteczka. Zmieszałam mąkę, masło klarowane i cukier w stosunku 3:2:1 dosypałam łyżke lecytyny słonecznikowej i proszku do pieczenia. Wydaje mi się, że ten proszek do pieczenia to był błąd. Był stary około 4 miesiące. Ciastka jakby nie dopiekają się. Robię kulki wielkości orzecha, chłodzę w lodówce i kładę na blachę do gorącego na 175^C piekarnika. Ciastko się rozlewa (rozjeżdża) i boki się przypalają ale, że są rozlane to wogóle nie trzymają się ciastka i zostają na papierze do pieczenia, a to co uda mi się z niego oderwać czyli środek jest tak jakby surowy (słabo dopieczony) i kruchy tak bardzo, że nie da się go podnieść z talrzyka żeby się nie rozsypał. Mam jeszcze pół kilo tego ciasta w lodówce i nie wiem co dodać żeby je upiec. Może to trzeba piec w jakiejś foremce żeby się nie rolewało, a później trzymało całość?

INTERIA.PL

Reklama

Re: JAK URATOWAĆ CIASTKA?

Napisał(a): ~gościówa -

Czy to ciasto kruche albo półkruche? Może to wina cukru. Do kruchego ciasta trzeba dać puder, bo taki zwykły powoduje, że ciasto się rozlewa. Już to sprawdziłam. Poza tym trzeba dać jajko, a najlepiej samo żółtko. Nie wiem, czy z tego da się coś jeszcze zrobić.

Reklama

Re: JAK URATOWAĆ CIASTKA?

Napisał(a): ~gościówa -

~MArLEnA Czyli co dodać jajko? Żeby ciasto było lepsze dodać całe jajko czy samo żółtko ?
Do kruchego ciasta daje się najczęściej samo żółtko, bo wtedy jest bardziej kruche.
Nie bardzo wiem, jaki to był przepis, na ciasto kruche czy ucierane. Kruche można rozwałkować , ucierane jest rzadsze, lejące. Do takiego ucieranego można chyba jeszcze dodać żółtko i trochę świeżego proszku do pieczenia, jeszcze raz wymieszać i zobaczyć co wyjdzie :)

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: JAK URATOWAĆ CIASTKA?