582
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń325
  • Odpowiedzi579
  • Ocen na +0
582 ppt ?

Jak wspominasz Jana Pawła II? (580)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak wspominasz Jana Pawła II?

Napisał(a): Gość -

i jeszcze jedno luxie-czy biblia nakazuje stosowanie prezerwatyw i nakazuje zapobieganie mnożeniu się?czy pochwala lub pozwala na stosunki dla przyjemności z byle kim? a co do jp2 to widziałem w tv jak dziecko zadało mu pytanie czy lubi być papieżem?odpowiedział-a cóż mam czynić? i myślę że to tłumaczy jego postawę.{co nie zmienia mojego światopogłądu}

Reklama

Tu nie chodzi o nakaz ale o ZAKAZ. Biblia nie mówi o zakazie stosowania prezerwatyw, choć w tych czasach były już znane.
Seks jest głównie dla przyjemności. Przecież na pewno częściej jest seks niż ciąża. Oczywiście seks w małżeństwie.

lux45 Tu nie chodzi o nakaz ale o ZAKAZ. Biblia nie mówi o zakazie stosowania prezerwatyw, choć w tych czasach były już znane.
Seks jest głównie dla przyjemności. Przecież na pewno częściej jest seks niż ciąża. Oczywiście seks w małżeństwie.
seks to również odpowiedzianość .czy wiesz że w 2008 roku polki w anglii,oficjalnie,legalnie usunęły 30 tys ciąż?30 tys małych polaków ...

Reklama

Nie najlepiej go wspominam. Podobnie jak katolików, którzy okazują mi pogardę, bo nie jestem katolikiem. Ale nie ma to dla mnie znaczenia. Przeszłość jest wspomnieniem, żyć można tylko teraz.
Muszę przyznać, że był wytrwałym gadułą medialnym.

Reklama

JP2 to aktor, polityk i fałszywy prorok, bo kontynuował pogańskie zwyczaje, czyli wigilia o genealogi stypy pogańskiej,25 grudnia dzień wszystkich pogańskich bożków, malowane jaja o genealogii celtycko- pogańskiej etc.... Obrzydliwości dla Wszechmogącego Boga. Jezus jest pośrednikiem między ludźmi a Wszechmogącym Bogiem. Święty to nie negujący i manipulujący rzeczywistymi i rzetelnymi faktami i słowami Pisma Świętego Wszechmogącego Boga. A JP2 negował i manipulował rzeczywistymi i rzetelnymi faktami i słowami Pisma Świętego Wszechmogącego, jak szatan w Edenie, czyli był medium szatana.

Dobry, dający nadzieję i otuchę w trudnych czasach, radosny, jednoczący człowiek. A stawianie go w jednym szeregu ze zbrodniarzami wojennymi, przywódcami totalitarnych państw świadczy wyłącznie o poziomie intelektualnym osób myślących w ten sposób. Nie będzie już takiego Papieża. Przykre, że po jego śmierci ludzie mówili nie wiadomo co, a 5 lat po śmierci oczernia się takiego człowieka. Bo ja nie mówię o całej instytucji kościoła, która jest na równi pochyłej obecnie, ale o tym konkretnym człowieku.

Czytając wypowiedzi jestem przerażona poziomem wiedzy polaków na temat JP II. Niewiele osób bierze pod uwagę fakt w jakim okresie historycznym, w jakich warunkach społeczno-politycznych, żył i działał (otoczony siecią szpicli itp.) Że niewiele mógł zrobić ale jak wiele zdziałał, aż w końcu porwano się na jego życie. Czy dla Polaków nie ma to znaczenia? Nie wnikam czy jest to Polak katolik czy niewierzący. Przypuszvczam, że gdyby był innej narodowości modliliby się do niego nawet komuniści. BO BYŁ WIELKIM CZŁOWIEKIEM!!!

Ludzie, nie mówcie o kimś kogo nie znacie. To odnosi się głównie do tych niewierzących. Kurka, wygadujecie takie brednie, o których czytać się nawet nie chce:/ Moim zdaniem na forach dotyczących chrześcijaństwa nie powinni wypowiadać się tacy ludzie jak np.lux, czy jak mu tam.
Dla mnie Ojciec Święty Jan Paweł II był kimś wielkim, obecnie jest dla mnie autorytetem. To co mówił było piękne i niejednokrotnie mi pomogło, wzmocniło, dodało otuchy w trudnych chwilach. Bardzo mi go brakuje. Wierzę w to, że teraz jest w niebie i cieszy się obecnością Boga:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak wspominasz Jana Pawła II?