65
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń474
  • Odpowiedzi60
  • Ocen na +-28
65 ppt ?

Jak wybrać dobre cienie do powiek? (61)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak wybrać dobre cienie do powiek?

Napisał(a): Gość -

W drogeriach jest tyle rodzajów cieni do powiek: prasowane, sypkie, w kredce, matowe, błyszczące, różnokolorowe. Lubię kolorowy makijaż, ale nigdy nie wiem, jaki rodzaj dla kogo jest najlepszy. Dodam, że cerę mam raczej normalną. Z jakich cieni korzystacie? Jakie cienie są dobre, a jakie stanowczo odradzacie? Po jakim czasie w ogóle cienie tracą ważność i lepiej je wyrzucić?

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Jak wybrać dobre cienie do powiek?

Napisał(a): Tris -

GabiMM Z jakich cieni korzystacie?
Ja korzystam z cieni z Inglota, są według mnie najlepsze :)) , zaś jeśli chodzi o kolory, to bawię się kolorami :D , ale takimi, które pasują do mojej urody :) , czyli w większości jasne brązy, złote, róże wszelakiej maści, czasem fiolety i takie delikatne typu nude :) , no i używam zawsze prasowanych zarówno matowych jak i błyszczących :) , kredek jakoś nie lubię, według mnie nie są profesjonalne i makijaż nie wychodzi tak jak powinien :\
GabiMM Jakie cienie są dobre, a jakie stanowczo odradzacie?
To musisz sama popróbować, wiem, że z cieniami z Avonu trzeba uważać, bo często uczulają, z Inglota to wiem, że większość je chwali, ja sobie też je chwalę :) , a jeśli chodzi o inne firmy, to musiałabyś spróbować.
GabiMM Po jakim czasie w ogóle cienie tracą ważność i lepiej je wyrzucić?
No to powinno być na opakowaniu napisane :P , jest w końcu najczęściej nie data, ale znaczek, że po otwarciu można używać np. 12 miesięcy czy ileś, powinno to być na wszystkich kosmetykach :P

Co do dopasowaniu makijażu do Twojej urody, makijaż dopasowuje się pod względem urody kobiety czyli czy kobieta jest wiosną czy zimą czy latem czy też jesienią, Ty napisałaś jedynie jaką masz cerę, a do oceny urody jest potrzebna i cera i kolor oczu i również kolor włosów (naturalny), bo w końcu makijaż robisz sobie na twarzy, co za tym idzie z kolorem oczu, jak i z kolorem włosów również musi współgrać :) , ale do oceny typu urody konieczne jest napisanie swojego naturalnego koloru włosów, a nie farbowanego ;)

Napisał(a): rudii -

powiem Ci tak...
kosmetyki nie ważne czy to cienie,czy pomadka du ust,czy tusz do rzęs powinno się wąchać przed zakupem.tej metody nauczyłam się od mojego Taty,który do momentu,do którego ja nie dorosłam wybierał kosmetyki dla mojej mamy i początkowo dla mnie.
podstawową zasadą jest ładny zapach kosmetyku,który świadzy o jego świeżości.nie kupuj nigdy kosmetyku,który pachnie starym tłuszczem czy migdałami!
to oznaka tego,że kosmetyk jest stary lub zleżały w nieodpowiedniej temperaturze czy świetle.
co firma to inna jakość.to fakt.ja kupuję palety cieni,nic oryginalnego.
ich zaletą jest to,że mają wiele koloró, i faktycznie przy mojej tłustej cerze nie rozmazują się.dobre w mojej sytuacji są też cienie w kremie.ale nie o mnie tu chodzi...
skoro masz normalną cerę masz duze pole manewru.właściwie każdego rodzaju cienie powinny się dobrze utrzymywać.musisz pamiętać o dobrym nawilżeniu powiek,możesz też zainwestować w baze pod cienie dzięki czemu makijaż wytrzyma nawet szaloną całonocną imprezę.
jeśli masz problem,że jakiś cień schodzi na zgięcia powieki,zawsze możesz zrobic korektę przeciągając kolor palcem.

Reklama

Tris
GabiMM Z jakich cieni korzystacie?
Ja korzystam z cieni z Inglota, są według mnie najlepsze :)) , zaś jeśli chodzi o kolory, to bawię się kolorami :D , ale takimi, które pasują do mojej urody :) , czyli w większości jasne brązy, złote, róże wszelakiej maści, czasem fiolety i takie delikatne typu nude :) , no i używam zawsze prasowanych zarówno matowych jak i błyszczących :) , kredek jakoś nie lubię, według mnie nie są profesjonalne i makijaż nie wychodzi tak jak powinien :\
GabiMM Jakie cienie są dobre, a jakie stanowczo odradzacie?
To musisz sama popróbować, wiem, że z cieniami z Avonu trzeba uważać, bo często uczulają, z Inglota to wiem, że większość je chwali, ja sobie też je chwalę :) , a jeśli chodzi o inne firmy, to musiałabyś spróbować.
GabiMM Po jakim czasie w ogóle cienie tracą ważność i lepiej je wyrzucić?
No to powinno być na opakowaniu napisane :P , jest w końcu najczęściej nie data, ale znaczek, że po otwarciu można używać np. 12 miesięcy czy ileś, powinno to być na wszystkich kosmetykach :P

Co do dopasowaniu makijażu do Twojej urody, makijaż dopasowuje się pod względem urody kobiety czyli czy kobieta jest wiosną czy zimą czy latem czy też jesienią, Ty napisałaś jedynie jaką masz cerę, a do oceny urody jest potrzebna i cera i kolor oczu i również kolor włosów (naturalny), bo w końcu makijaż robisz sobie na twarzy, co za tym idzie z kolorem oczu, jak i z kolorem włosów również musi współgrać :) , ale do oceny typu urody konieczne jest napisanie swojego naturalnego koloru włosów, a nie farbowanego ;)
Droga Tris.Piszesz o kolorze oczu,który musi współgrać z makijażem itd.
szczerze?
guzik prawda.mam zielone oczy.czasem robię różowy makijaż,który nijak ma się do zielonego.ale nie spodziewałabyś się jaki efekt można uzyskać kontrastami...
to całość musi być do siebiue dopasowana.

rudii Droga Tris.Piszesz o kolorze oczu,który musi współgrać z makijażem itd.
szczerze?
guzik prawda.mam zielone oczy.czasem robię różowy makijaż,który nijak ma się do zielonego.ale nie spodziewałabyś się jaki efekt można uzyskać kontrastami...
Ależ Rudii, ja piszę właśnie o całości :) , że makijaż dopasowuje się do typu urody kobiety, a określa się go przez kolor cery, kolor oczu oraz kolor włosów (naturalny), dodatkowo nie powinno się malować takim cieniem jaki ma się kolor oczu, bo to się ,,zleje" i nie będzie ładnie wyglądało :)

Reklama

nie da się tak określić bo to wszystko zależy od cery i indywidualnych cech danej osoby. ale właściwie każdy cień się ładnie utrzyma na każdej powiece jeśli będziemy używać bazy pod cienie i po problemie :)

Tris
rudii Droga Tris.Piszesz o kolorze oczu,który musi współgrać z makijażem itd.
szczerze?
Ależ Rudii, ja piszę właśnie o całości :) , że makijaż dopasowuje się do typu urody kobiety, a określa się go przez kolor cery, kolor oczu oraz kolor włosów (naturalny), dodatkowo nie powinno się malować takim cieniem jaki ma się kolor oczu, bo to się ,,zleje" i nie będzie ładnie wyglądało :)
zielone makijaże też robie.to kwestaia smaku i połaczenia.tak samo jak fryzjer wykonuje sztuke,tak samo makijażysta (jakokolwiek tego nie nazwiemy).nie musisz mi wierzyc,ale takie cuda jak robiłam na innych,miedzy innymi z kontrastami...
dziewczyny nie wierzyły,że tak można.sama tez na sobie eksperymentuję:)
z ziwlonymi oczami,w zielonym makijażu też mi łądnie:D

Reklama

Droga Autorko.jeśli chcesz mogę służyć pomocą z makijażem.potrzebuję tylko Twoją fotkę,a moja wyobraźnia zrobi już swoje:)

rudii zielone makijaże też robie.to kwestaia smaku i połaczenia.tak samo jak fryzjer wykonuje sztuke,tak samo makijażysta (jakokolwiek tego nie nazwiemy).nie musisz mi wierzyc,ale takie cuda jak robiłam na innych,miedzy innymi z kontrastami...
dziewczyny nie wierzyły,że tak można.sama tez na sobie eksperymentuję:)
z ziwlonymi oczami,w zielonym makijażu też mi łądnie:D
No to może po prostu masz wyjątkowe oczy ;) , ja mam niebieskie oczy i wierz mi, ale w niebieskich cieniach wyglądałam tak ,,bez wyrazu" :\ , ten mój kolor oczu gdzieś ,,ginął", że tak ujmę :D , a w innych odcieniach ten kolor oczu mam bardziej wyrazisty i piękniejszy :))
Ja miałam kurs z wizażu i nadal jeszcze go mam, trzeci rok :D , więc też już robiłam i sobie i koleżankom ,,cuda nie widy" :) , najlepsze jest ,,cieniowanie" cieniami, kiedy np. od zewnętrznej strony kładziesz ciemniejszy cień, a potem coraz jaśniejszy, ja tak najczęściej robię :) , bo wychodzi wtedy taki fajny efekt, kiedy każdy kolor z osobna, powoli przechodzi w następny, nie ma dzięki temu takiej, ,,kreski", że jest np. brąz i od razu widać złoty, tylko tak ładnie to ,,przechodzi" od brązu do do złotego :))

Napisał(a): Eluska -

rudii Droga Autorko.jeśli chcesz mogę służyć pomocą z makijażem.potrzebuję tylko Twoją fotkę,a moja wyobraźnia zrobi już swoje:)
podrzuce Ci swoją dobierzesz mi makijaz:)))

ewela35
rudii Droga Autorko.jeśli chcesz mogę służyć pomocą z makijażem.potrzebuję tylko Twoją fotkę,a moja wyobraźnia zrobi już swoje:)
Dokładnie,wyobraźnia w tym fachu działa cuda:)
Głupie gadanie,że cienie dopiera się do koloru oczu...można je dopasować do koloru paznokci albo butów..ważna jest precyzja,fantazja i na końcu wykonanie tego kunsztu:)
Czasem można się zdziwić jakie efekty przynosi żonglowanie kolorami.
Mnie kilka lat temu kumpela "zabiła" jak mi fioletowego make upa zrobiła,-nie jakieś tam pochodne tego koloru,tylko wściekły fiolet dominował.
Makijaż był rewelacyjny!
Tez stosuję różne kolory, nawet niebieski za którym nie przepadam, ale kolor dobieram pod kolor ubioru lub apaszki, torebki, butów...itd.

Eluska
jasne,że tak
fakt,że inaczej by to wyglądało jakbym go robiła,bo zawsze mogę zrobic korektę:D
ale możemy spróbować z instrukcja:D

rudii
Eluska
to miało znaczyc...:)))

rudii
Eluska
jasne,że tak
fakt,że inaczej by to wyglądało jakbym go robiła,bo zawsze mogę zrobic korektę:D
zbyt wymagająca nie jestem:)))zdaje sie na Ciebie:)))

Napisał(a): wiosna2 -

Eluska
rudii
Eluska
jasne,że tak
zbyt wymagająca nie jestem:)))zdaje sie na Ciebie:)))
>>Oj tam oj tam z męskiej reki najlepsze..zmieniają kolory niczym tęcza:))))
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak wybrać dobre cienie do powiek?