121
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi97
  • Ocen na +0
121 ppt ?

Jak wybrać dobry lek przeciwbólowy? (98)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak wybrać dobry lek przeciwbólowy?

Napisał(a): Gość -

ja raz poszedłem do apteki i ......powiedziałem zwyczajnie, że to ma być na "ten" ból głowy ..Było to w Łomiankach(mazowieckie) Miła i śliczna P. Mgr podała mi ...żaden z telewizji! niestety nazwy nie pamiętam :( Ale długo się nie męczyłem. pzdrS
INTERIA.PL

Ja np. na bóle migrenowe muszę brać MIGPRIV w proszku, który bardzo ciężko jest dostać w aptece. Bo nic innego mi nie pomaga na migreny, nawet te reklamowane leki. Ale na lekkie bóle głowy pomagają mi 2 tabletki IBUPROM, NUROFEN- nawet może być FORTE. Np. GOŹDZIKOWA nic mi nie pomaga. Znowu na bóle menstruacyjne biortę 2 tabletki NOSPY FORTE lub ostatecznie KETONAL 50 lub 100. A na przeziębienia oczywiście tylko ASPIRIN C. Ja wybieram te leki, które już mam sprawdzone, wyżej wymienione.

Najlepszy środkiem przeciwbólowym jest masażer do stóp.
Chcecie brać tabletki do końca życia?

Ja kupiłem sobie masażer do stóp i po miesiącu
miałem bóle głowy coraz rzadsze i teraz jak
wezmę tabletkę raz na dwa miesiące to góra.

Masuję już stopy rok i bóle głowy prawie ustąpiły.

Trzeba leczyć przyczyny a nie maskować za pomocą tabletek.

Na migreny mam sprawdzone tabletki o nazwie CINIE 100 lub SUMIGRA 50 i 100(są na recepte).Niestety nie należą do tanich,ten pierwszy 6szt. kosztuje 70zł. a drugi 2 szt.-17zł. ale mi pomagają i wiem że warto za nie tyle zapłacić.Kiedyś brałam też dwie tabletki ibupromu max i jedną relanium do czasu pomagało,teraz już nie.

Hmm nie kierujcie sie reklamami. Apap , Aspiryna, Ibuprom, Ketonal to zupełnie rózne leki , o innej substancji czynnej i róznej toksyczności. Paracetamol (apap , panadol itd,) wbrew pozorom jest b.toksyczny dla wątroby, więc abolutnie nie ejst wskazany dla osób nadużywających alkoholu czy z niewydolościa wątroby , ale działa przede wszystkim przeciwbólowo, nie przeciwzapalnie. Kwas acetylosalicylowy(aspiryna, etopiryna) wg to jeden z lepszych leków- dośc ze działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, to jescze przeciwzakrzepowo-więc b. dobry dla osób z problemami sercowymi, nadciśnieniem tętniczym.(ale nie mogą jej zażywac pacjenci z wrzodami!) Na gorączke najlepsza Pyralgina (czyli metamizol sodu) ale wg mnie toksyczna , szkodliwa dla nereek i wątroby. Prawda taka ze nie ma idealnego leku ,ale warto czasem przeczytac ulotki, Ja najbardziej jestem przekonana co do Aspiryny

uważajcie na aspiryne polopiryne i tym podobne leki
zawierajace kwas acetylo- cos-tam sory nie pamietam nazwy
są niebezpieczne dla alergików bo moga wywołać atak astmy
tym bardziej nie wskazane dla astmatyków
piszę to, bo naprawdę mozecie o tym nie wiedziec
całe zycie leczę się na astme i alergie i dopiero ostatnio przez przypadek dowiedziałam się o tym

Właśnie, reklamy mówią swoje, ale zawsze dodają żeby zapoznać się z ulotką. I to ważne! Bo możnaby zmieszać coś co się nawzajem wyklucza albo znosi swoje działanie. Ja osobiście najbardziej sobie cenię pyralginę. Mam dośc wrażliwe jelita i tylko ona mi ich nie podrażnia, a przy okazji swietnie działa :)

ja wybieram zdecydowanie tylko sprawdzone leki,jeśli chodzi o przeciwbólowe to etopiryna i pyralgina.Pyralgina jest bezpieczna dla żołądka,działana ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączkę i gdy zastosowanie innych leków przeciwbólowych jest przeciwwsazaniem.Pamiętam że moja babcia ,mama,zawsze leczyły bóle etopiryną a gdy w grę wchodziło przeziębienie ratowały pyralginą,do tego herbatka z rumem ,cytryną ,czosnek-domowe sposoby.polecam ,tabletki te są niedrogie,sprawdzone.Na pewno nie należy sięgać po wynalazki .
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dobry lek przeciwbolowy
  • leki przeciwbolowe malo szkodliwe
  • dobry środek przeciwbólowy
Do góry strony: Jak wybrać dobry lek przeciwbólowy?