Jak wybrać naprawdę dobry chleb? (7)

Jak wybrać naprawdę dobry chleb?

Temat dotyczy artykułu: Jak wybrać naprawdę dobry chleb?

Chleb pszenny, z białej mąki nadal króluje na naszych stołach. Nie uchodzi za najzdrowszy, ale wygrywa siła przyzwyczajenia i jego neutralny smak. Większości z nas i tak trudno jest wyobrazić sobie śniadanie bez pieczywa. Jako świadomi konsumenci wiemy już dobrze, że bochenek bochenkowi nierówny. Jaki chleb wybierać, by jeść mądrze?

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Julia -

Dobry chleb tylko w dobrych piekarniach. W Warszawie jest wysyp piekarni, też można kupić w sklepach, ale ogólnie nie jest wcale tak łatwo. Pewny chlebek, a raczej smaczny, nienapompowany można kupić w niewielu miejscach. jak mieszkam tutaj w Wwie to już trochę potestowałam i od jakiegoś roku kupuję w piekarni Otrębusy. Czy to bułki, ciabatki czy chlebek. Czasem jakieś słodkości też (sernik krakowski
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~yanki -

ja robię własne pyszne chlebki! mam problem z głowy
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~mark -

Jak wybrać naprawdę dobry chleb?

Niech zgadnę -świeży ?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Stasek Chlebowy -

A gdzie można poczytać te składniki chleba jak praktycznie żaden chleb nie jest opisany może piekarnie w Warszawie opisują ale w małych miasteczkach, gminach już nie
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Maja -

Duży chleb kosztuje 1,99, obok drugi około 400 g, kosztuje 4,99 zł. Poza tym można poczytać składniki,,,,,pracuś może sobie sam upiec chleb.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz