111
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +1
111 ppt ?

Jak wyczyścić garnek po przypalonych powidłach? (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Jak wyczyścić garnek po przypalonych powidłach?

Napisał(a): Gość -

A właśnie, że się wyczyści i to bez większego wysiłku. Zagotuj w tym garnku coca-colę. Jeśli mocno przywarło, nawet 2 - 3 razy. A potem umyj garnek zwykłym płynem do naczyń. Powinno pójść gładko. :) Powodzenia!

Ja do czyszczenia średnio przypalonych garnków używałam proszek do prania (garść proszku, do tego trochę wrzątku, odstawić do wystygnięcia). Do bardziej przypalonych (tzn zwęglonych) w sytuacjach ekstremalnych stosowałam... kreta.

Reklama

Tosca A właśnie, że się wyczyści i to bez większego wysiłku. Zagotuj w tym garnku coca-colę. Jeśli mocno przywarło, nawet 2 - 3 razy. A potem umyj garnek zwykłym płynem do naczyń. Powinno pójść gładko. :) Powodzenia!
Też właśnie słyszałam o coli. Podobno też pomaga:)

Reklama

Dziękuję za rady i pomysły, spróbuję z colą i cifem. Z solą robiłam, ale nic nie pomogło -garnek jest solidnie przypalony. Pozdrawiam! Miłgo dnia!

P.S. Za złośliwą radę z "zakasaniem rękawów" też dziękuję, Tylko skąd ta złośliwość? Pozdrawiam!

Moczenie, lekkie szorowanko i znowu moczenie, w końcu puści... A próbowałaś ugotować trochę kapusty kiszonej? Zawarte w niej kwasy zawsze ładnie wybielą i wygryzą wszystkie przypalone rzeczy.
Spróbuj w przyszłym roku: ja robię powidła w piekarniku, wrzucam owoce do garnka (oczywiście bez plastikowych elementów ;-)) i prychcą sie w piekarniku na termoobieg w temp. ok 120 stopni. Wychodzi rewelacja i wcale nie trzeba mieszać.

Witam, Lincosia napisała : "Proponuje CIF. Na dno wylac Cif poczekać chwilke,potem zalać wrzątkiem (tylko wrzątkiem:)) i wyczyścić taką gąbką z takich jakby drutów:) Mysle że zejdzie wszystko:)" I ma rację , ja miałam doskonały garnek mój najukochańszy i na beton przypaliłam jeżyny (ostrężznice). Tym sposobem ocaliłam garnek od wyrzucenia go na śmietnik. Próbowałam ze 3 razy i w końcu udało się :):):)

Ja posmarowałam dno garnka Cifem, zalałam wodą (wcale nie musi być gorąca) i zostawiłam na noc. Rano całe przypalenie odkleiło się w całości, pozostało mi tylko standardowe umycie naczynia w zwykłym płynie.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak wyczyścić przypalony garnek po powidłach
  • przypalony garnek po powidłach
  • przypalony garnek po powidach
  • jak wyczyci przypalony garnek po powidach
  • czym wyczyci przypalony garnek po powidach
  • jak usunąć przypalone powidła z garnka
  • jak usunąć przypalone powidla
  • przypalony garnek powidłami
  • przypalone garnki po powidłach
  • czyszczenie przypalonego garnka cola
  • jak usunac przypalony cukier z garnka
  • jak doczyci przypalone liwki
  • przypalone garnki po powidach
  • soosob naprypalony garnek opowocach
  • przypalony garnek powidami
Do góry strony: Jak wyczyścić garnek po przypalonych powidłach?