386
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19 tys.
  • Odpowiedzi183
  • Ocen na +50
386 ppt ?

jak wygląda spowiedź przedślubna (184)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak wygląda spowiedź przedślubna

Napisał(a): ~kasandra -

Jest coś, co przed rychłym ślubem spędza mi sen z powiek, a mianowicie spowiedź przedślubna. Strasznie mnie to stresuje. Ostatni raz do spowiedzi byłam 5 lat temu. Wynika to z faktu, że od tego czasu mieszkam ze swoim narzeczonym więc rozgrzeszenia nie mielibyśmy szansy dostać. Poza tym oboje jesteśmy dość religijnymi osobami.
Do tego wszyscy z otoczenia mówią, że spowiedź przedślubna to nie jest zwykła spowiedź, że to coś wyjątkowego, że wtedy trzeba wyspowiadać się z całego życia. Do tego podobno jeszcze nie jest jedna, a dwie spowiedzi! Powiedzcie mi proszę jak wygląda taka spowiedź? Jakie macie doświadczenia ze spowiedzią przedślubną? Jest się czego bać, kiedy ostatnie lata "żyło się w grzechu"? Czy podczas takiej spowiedzi muszę powiedzieć księdzu, że to jest spowiedź przedślubna przed przystąpieniem do sakramentu?
INTERIA.PL

Re: jak wygląda spowiedź przedślubna

Napisał(a): ~654 -

wygląda normalnie, trzeba się do niej przygotować jak zazwyczaj, nie ma się czego bać.. skoro mieszkasz ze swoim narzeczonym to tak czy siak, ksiądz będzie raczej wrogo nastawiony, ale już nie powinien robić problemów, w końcu już za niedługo zostaniecie małżeństwem!

Napisał(a): ~gosc1 -

Na spowiedzi przedślubnej kapłan ma obowiązek sprawdzić czy istnieją przesłanki aby nie udzielić małżeństwa. Taką przesłanką najczęściej bywa życie seksualne przed ślubem. Kapłan może zapytać, albo nawet sprawdzić czy kobieta jest dziewicą. W przypadku gdy nie jest może nie wyrazić zgody na małżeństwo kościelne.
Teraz rzadko to się zdarza, nie więcej niż co druga para, więc nie obawiaj się. Pamiętaj że kapłan jest zastępcą Jezusa, więc nie wolno go okłamywać, to grzech śmiertelny !!!

Napisał(a): ~vvvvvvvvv1 -

Kto idzie opowiadać na siebie jakieś bzdury, wiem że ksiądz to jest pasożyt i traktuję go jak chuligana i cwaniaka od wyłudzania pieniędzy od swoich ofiar wierzących w jego bajki. Ktoś co jest przykładem zła pedofilem, pijakiem, płatnym donosicielem do SB, oszustem w aferach gruntowych ma jeszcze kogoś pouczać jak ma żyć? To jawne kpiny z tego co głosi.

Napisał(a): ~zuzanna -

Moja droga, chyba nie wiesz co piszesz:) Zaprzeczasz sama sobie. Otóż, jak to możliwe, żeby ludzie "dość religijni" nie spowiadali się aż 5 lat?:) "do spowiedzi przystępuj przynajmniej dwa razy w roku; Wielkanoc, Boże Narodzenie". Martwisz się tym, że mieszkasz z facetem "na kartę rowerową"? Przecież w twojej parafii o tym wiedzą:) To wasza sprawa, ale donosicieli nie brakuje. Głowa do góry, nie myśl, tylko działaj odważnie. Wszystko, a nawet więcej jest grzechem, więc gdybyśmy szli ich tokiem myślenia, to byśmy musieli przesiedzieć większość życia przy konfesjonałach:) "Nie mam grzechów, ale wszyscy idą do spowiedzi, to ja też":):)
Co zrobić w przypadku, kiedy przystępujesz do spowiedzi, a ksiądz w konfesjonale ma oczy wlepione w tablet i nawet nie raczy wyłączyć? Czy to nie jest poniżaniem innego człowieka?
Powodzenia droga panno:)

Napisał(a): ~dziadek Edek -

Popytaj o księdza czy zakonnika, który ma opinię dobrego spowiednika. Podejdźcie z narzeczonym do niego i poproście o wyspowiadanie przed ślubem. To ważna sprawa i nie warto iść do przypadkowego spowiednika. Posty złośliwe, z pouczeniami od "dobrych katolików" i prześmiewcze możesz odpuścić, głupich nie sieją... Fajnie że chcecie iść do ołtarza, po sakrament, z czystym sumieniem. Pozdrawiam i życzę szczęścia.

Napisał(a): ~vvvvvvv1 -

~dziadek Edek Popytaj o księdza czy zakonnika, który ma opinię dobrego spowiednika. Podejdźcie z narzeczonym do niego i poproście o wyspowiadanie przed ślubem. To ważna sprawa i nie warto iść do przypadkowego spowiednika. Posty złośliwe, z pouczeniami od "dobrych katolików" i prześmiewcze możesz odpuścić, głupich nie sieją... Fajnie że chcecie iść do ołtarza, po sakrament, z czystym sumieniem. Pozdrawiam i życzę szczęścia.
Czy wiesz ile to warte? Tyle co zostaje po golebiach na dachu.

Napisał(a): ~dziadek Edek -

do:~vvvvvvv1 [/cytat] Czy wiesz ile to warte? Tyle co zostaje po golebiach na dachu. -twój post, mówi o tobie więcej niż przypuszczasz. Po pierwsze: można na forum wymieniać się poglądami bez chamstwa i złośliwości - to powyżej twojego poziomu ?, po drugie: twoja tolerancja ogranicza się tylko do twoich poglądów i postrzegania świata - jeżeli jest ktoś wierzący to musisz go wyśmiać. To taka komunistyczna tolerancja, jak widać, skupiająca się tylko na prawie autora postu postrzegania siebie i swoich przekonań jako najlepsze - inni i ich poglądy są do zgnojenia. Życzę odrobiny refleksji i pokory. Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak wygląda spowiedź przedślubna