148
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi69
  • Ocen na +0
148 ppt ?

Jak wyleczyć zatoki? (70)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak wyleczyć zatoki?

Napisał(a): Gość -

Moi drodzy!
Przyszła długo oczekiwana wiosna, a wraz z nią dopadł mnie ból zatok:/ jest on nie do zniesienia, ciągle uczucie zatkanego nosa, przez który nie można normalnie oddychać a do tego jeszcze bóle głowy. Już mam tak od trzech dni i nie wiem co robić... Wiem, że powinnam pójść do lekarza, ale też chciałam was zapytać, czy macie jakieś własne sposoby na radzenie sobie z tą uciążliwością?
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Jak wyleczyć zatoki?

Napisał(a): gość -

Na chore zatoki (ale nie alergię) jest bardzo dobry i wyjątkowo skuteczny sposób. Stosowałam go ja i moja nastoletnia córka, której żadne leki z apteki nie pomagały, a wręcz szkodziły. Trzeba kupić sobie najmniejszą możliwie strzykawkę (oczywiście bez igły) i butlę soli fizjologicznej. Wystarczy płyn wstrzykiwać przez nos strzykawką pod sporym ciśnieniem do nosa tak przez tydzień, raz lub dwa razy dziennie. Na początku objawy się nasilą, ale jest to związane z rozrzedzaniem wydzieliny zatokowej. Jest większy katar i ból u nasady nosa, takie rozpieranie. Na szczęście bardzo szybko objawy mijają. Na początku jest w nas dziwny opór przed wstrzykiwaniem sobie czegoś do nosa, ale naprawdę warto się przemóc. W końcu w klinikach za duże pieniądze też płuczą zatoki, a tu można samemu w domu. Przy ewentualnych nawrotach po jakimś czasie można kurację powtórzyć. Ja mam już spokój z zatokami od dwóch lat. Czysty nos, głowa nie boli. Zamiast soli fizjologicznej można użyć przegotowanej wody z dodatkiem soli kuchennej. To też przetestowałam. Sól świetnie obkurcza i dezynfekuje. Nie można tylko z nią przesadzić bo noś trochę piecze :)

Reklama

Płukanie zatok pomaga ale mi to robił laryngolog .Pomocne są tabletki ziołowe nie pamiętam dokładnie nazwy signupar lub bardo podobnie uważam ,że w aptece będą wiedzieć o co chodzi .Jeśli objawy masz tylko wiosną wskazuje to na alergie a w taki przypadku trzeba wybrać się do lekarza .Na alergie polecam lek homeopatyczny on najbardziej pomóg córce.Pozdrawiam i bardzo współczuje zatkanego nosa wyjątkowo uciążliwe.

Kupuje się sól bocheńską w aptece . Trzeba uszyć woreczek z materiału bawełnianego / może być zwykła ściereczka stosowana w kuchni/ . Wymiary okładu na czoło. Do woreczka ładujesz sól. Wodę zagotować w garnku , przykryć pokrywą i na pokrywkę położyć w/w woreczek ze solą. . Poczekać aż okład się zagrzeje i przykładać do czoła. Najlepiej połozyc sie z okładem spać. Z ta sola robiłam też inhalacje . Trzeba cierpliwości i systematyczności. Ja mam spokój 5 lat.

Reklama

na zatoki tylko naświetlanie lampą solux z niebieskim filtrem,po zabiegu godzine na dwór nie wychodzić,wyjść w czapce na czoło. Po takim nagrzewaniu po 4-6 dniach już zaczyna rano wydzielina spływać z zatok,aż do ich oczyszczenia.Bardzo skuteczne.

Reklama

efekty daje lek sinulan forte.Trzeba brać je dłuższy czas,bo jest to lek ziołowy.Wpływa na sluzówki nosa nawilżając je i pomaga usówać wydzieline z zatok.Droższym odpowiednikiem jest sinupret- trzeba brać aż 6 tabletek,więc zdecydowanie polecam sinulan forte.

Ja też polecam sinulan, z tym, że ja jak mam problem z zatokami biorę 2 tabletki dziennie tylko rano, tak jak jest zalecane w ulotce, a po kilku dniach wszystko ładnie mi spływa i zatoki są czyste. Fakt, że ziołowe tabletki, dlatego są lepsze, bo zioła od wieków są używane w leczeniu, wolę zioła niż antybiotyki lub co gorsza sterydy

Ja niestety tak z 2 razy do roku mam problem z zatokami. ból głowy niemiłosierny. Moja metoda kiedyś była taka: nabulizacja i nagrzewanie woreczkami z solą. Teraz jak czuję, że zatykają mi się zatoki biorę sinulan. Na początek trochę większą dawkę a potem normalną. Dla mnie działa rewelacyjnie.Poza tym staram się unikać infekcji

bela771 Ja niestety tak z 2 razy do roku mam problem z zatokami. ból głowy niemiłosierny. Moja metoda kiedyś była taka: nabulizacja i nagrzewanie woreczkami z solą. Teraz jak czuję, że zatykają mi się zatoki biorę sinulan. Na początek trochę większą dawkę a potem normalną. Dla mnie działa rewelacyjnie.Poza tym staram się unikać infekcji
ciekawostka z tym unikaniem infekcji, jak ty to robisz? zamykasz się w tubie z tlenem, hi hi, jakaś nawiedzona chyba jesteś!

Mnie pogarsza się gdy powietrze jest bardziej zanieczyszczone. Latem jest spoko ale późna jesień i zima to masakra. Bronię się siedząc w domu bo kupiłem sobie oczyszczacz powietrza firmy Boneco. Mieszkam w Łodzi tak więc wiecie że zanieczyszczenie jest bardzo duże.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak używać solux na zatoki
Do góry strony: Jak wyleczyć zatoki?