57
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +52
57 ppt ?

Jak wytrzymać fizycznie i psychicznie w pracy fizycznej? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak wytrzymać fizycznie i psychicznie w pracy fizycznej?

Napisał(a): Rosee -

Przez całe życie pracowałam w biurze, kontakt z klientem.
Niestety redukcja w firmie, zwolnienia, odpadł mój etat. Zostałam zmuszona na stare lata do podjęcia pracy fizycznej, aby co do miski włożyć.
Praca, jak praca. Magazyn, dwie zmiany, palety, pakowanie ubrań. Niesamowity ból nóg, bo to praca stojąca, załzawione oczy - kurz,naderwane nadgarstki, bolące stopy i nogi - no i te normy, normy, normy - coś ala Amazon ...
Naprawdę nigdy nie doceniałam pracy fizycznej. Jak wiele wysiłku ona wymaga, człowiek ganiany jak zwierze, zero odpoczynku, kawy czy herbaty - oprócz ustalonej przerwy. Ciężko jest :)
INTERIA.PL

Re: Jak wytrzymać fizycznie i psychicznie w pracy fizycznej?

Napisał(a): Gość -

Nie wiem ile lat ci brakuje do tej emerytury i czy "łapiesz się" na świadczenie przedemerytalne,wiec może z tego mogłabyś skorzystac. Na boku sobie dorobić...np pilnować dziecko. Byłoby lżej.

Napisał(a): zbigniew1933 -

Najgorszy jest ten brak kawy że tak powiem, osoba która przekamuflowała część życia schowana za biurkiem jest już zdeformowana, mięśnie oklapnięte, zwisające bezładnie piersi i pośladki.

Ta praca fizyczna powinna być traktowana jak zbawienie dla wielu, dużo więcej ruchu co posłuży zdrowiu.

Napisał(a): Kajetana -

zbigniew1933 Najgorszy jest ten brak kawy że tak powiem, osoba która przekamuflowała część życia schowana za biurkiem jest już zdeformowana, mięśnie oklapnięte, zwisające bezładnie piersi i pośladki.

Ta praca fizyczna powinna być traktowana jak zbawienie dla wielu, dużo więcej ruchu co posłuży zdrowiu.
Taki ruch nie jest zdrowy niestety, szczególnie jeśli ktoś prowadzi mało aktywny tryb zycia. Mięśnie odmawiają posłuszeństwa i tyle. Nie ma co się dziwowac.
Ja tam autorce współczuję.

Żeby wytrwać bez kontuzji musisz zacząć trochę się ruszać również po godzinach pracy, w weekendy. Zapisz się na jakąś siłownie lub zaprzyjaźnij się z rowerem czy nordic walking. Aktywnie oznacza lepiej odpocząć niż siedząc. A to wzmocni prawidłowo twoje mięśnie i ścięgna.

Nie rezygnuj też z szukania lżejszej pracy.

zbigniew1933 Najgorszy jest ten brak kawy że tak powiem, osoba która przekamuflowała część życia schowana za biurkiem jest już zdeformowana, mięśnie oklapnięte, zwisające bezładnie piersi i pośladki.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Praca biurowa również niszczy wzrok, kregosłup, nadgarstki ( mysz do PC).

Kajetana Żeby wytrwać bez kontuzji musisz zacząć trochę się ruszać również po godzinach pracy, w weekendy. Zapisz się na jakąś siłownie lub zaprzyjaźnij się z rowerem czy nordic walking. Aktywnie oznacza lepiej odpocząć niż siedząc. A to wzmocni prawidłowo twoje mięśnie i ścięgna.

Pracuję dopiero tydzień, może ciało się przyzwyczai i nie będzie tak wszystko bolało, tak jak innym, którzy tam robią latami, a młodzi ludzie to nie są.

Sisi1 Nie wiem ile lat ci brakuje do tej emerytury i czy "łapiesz się" na świadczenie przedemerytalne,wiec może z tego mogłabyś skorzystac. Na boku sobie dorobić...np pilnować dziecko. Byłoby lżej.
Praca jest w miarę dobrze płatna, mam kredyty, zadłużenie, nikt tego za mnie nie spłaci. Zatem jestem postawiona do pionu.

Napisał(a): Chamsin -

Wszytko zależy od tego jak bardzo jesteś zapuszczony fizycznie, nabierzesz formy fizycznej i wszystkie twoje rozterki przejdą jak ręką odjął. Mało tego, silniejszy fizycznie staniesz się jednoczesne silniejszy psychicznie....

Nie bardzo mogę ci pomóc z twoimi rozterkami, moja historia jest odwrotna, tj od dziecka parowałem fizycznie dopiero z czasem okazało się że praca fizyczna nie jest moim powołaniem, doszło nawet do absurdu kiedy to z pracownika betoniarni zmutowałem na studenta najsławniejszego uniwersytetu w Polsce ;)

Jedno jest pewne, obecnie jako ten niby "na górze", co niby już nie musi (czy może nie powinien) pracować fizycznie (a mimo to cały czas to robi), nigdy nie przestałem szanować tych co ciężko pracują, starają się i wiedzą to że nie ważne co robisz byle byś faktycznie bez wymigiwania się, z godnością wykonał swoją pracę.

Napisał(a): krondo -

Chamsin Wszytko zależy od tego jak bardzo jesteś zapuszczony fizycznie, nabierzesz formy fizycznej i wszystkie twoje rozterki przejdą jak ręką odjął. Mało tego, silniejszy fizycznie staniesz się jednoczesne silniejszy psychicznie....

Nie bardzo mogę ci pomóc z twoimi rozterkami, moja historia jest odwrotna, tj od dziecka parowałem fizycznie dopiero z czasem okazało się że praca fizyczna nie jest moim powołaniem, doszło nawet do absurdu kiedy to z pracownika betoniarni zmutowałem na studenta najsławniejszego uniwersytetu w Polsce ;)

Jedno jest pewne, obecnie jako ten niby "na górze", co niby już nie musi (czy może nie powinien) pracować fizycznie (a mimo to cały czas to robi), nigdy nie przestałem szanować tych co ciężko pracują, starają się i wiedzą to że nie ważne co robisz byle byś faktycznie bez wymigiwania się, z godnością wykonał swoją pracę.
To chyba kobieta.

Fizole sa gorszym sortem i nikt ich nie szanuje, a potem tylko wózek inwalidzki, po takiej robocie

Napisał(a): Chamsin -

krondo
To chyba kobieta.

Fizole sa gorszym sortem i nikt ich nie szanuje, a potem tylko wózek inwalidzki, po takiej robocie
Fakt, to moja literówka spowodowała że zamiast zapuszczona napisałem "zapuszczony". Mam nadzieje że autorka się nie obrazi :P

W tym co pisałem nie o płeć chodzi tylko o to że bez względu na to co ktoś robi ważne jest to by robiła/robił to dobrze, a co dalej to to już zupełnie inna kwestia....

Rosee
Kajetana Żeby wytrwać bez kontuzji musisz zacząć trochę się ruszać również po godzinach pracy, w weekendy. Zapisz się na jakąś siłownie lub zaprzyjaźnij się z rowerem czy nordic walking. Aktywnie oznacza lepiej odpocząć niż siedząc. A to wzmocni prawidłowo twoje mięśnie i ścięgna.

Pracuję dopiero tydzień, może ciało się przyzwyczai i nie będzie tak wszystko bolało, tak jak innym, którzy tam robią latami, a młodzi ludzie to nie są.
Zmiany zawsze są trudne. Powodzenia.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • poganiaja w pracy fizycznej
Do góry strony: Jak wytrzymać fizycznie i psychicznie w pracy fizycznej?