17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń116
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
17 ppt ?

Jak zachęcić niejadka żeby zjadł obiad? (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Jak zachęcić niejadka żeby zjadł obiad?

Napisał(a): Tris -

Prawie każde dziecko to przechodzi, przede wszystkim za żadne skarby świata go nie zmuszaj, bo przymuszanie jeszcze bardziej go zniechęci, ma 4-latka, więc mówić na pewno potrafi, dlatego porozmawiaj z nim na spokojnie i zapytaj się dlaczego nie chce jeść obiadu, najpewniejsza odpowiedź będzie ,,bo nie lubi" ,,tego" czy ,,tamtego", wtedy zacznij przyrządzać mu tak, żeby polubił, jest wiele pomysłów w internecie, jak zrobić dziecku obiad, by smakował i był zdrowy, jak nie lubi warzyw, ale je mięso, to np. zmiel warzywa i nafaszeruj nimi mięso itp., jest multum pomysłów, wystarczy, tylko porozmawiać z dzieckiem i poszukać indywidualnego rozwiązania.

Reklama

Napisał(a): Tris -

Tris Prawie każde dziecko to przechodzi, przede wszystkim za żadne skarby świata go nie zmuszaj, bo przymuszanie jeszcze bardziej go zniechęci, ma 4-latka, więc mówić na pewno potrafi, dlatego porozmawiaj z nim na spokojnie i zapytaj się dlaczego nie chce jeść obiadu, najpewniejsza odpowiedź będzie ,,bo nie lubi" ,,tego" czy ,,tamtego", wtedy zacznij przyrządzać mu tak, żeby polubił, jest wiele pomysłów w internecie, jak zrobić dziecku obiad, by smakował i był zdrowy, jak nie lubi warzyw, ale je mięso, to np. zmiel warzywa i nafaszeruj nimi mięso itp., jest multum pomysłów, wystarczy, tylko porozmawiać z dzieckiem i poszukać indywidualnego rozwiązania.
No i niech nie objada się przed obiadem, zwłaszcza słodycze przed obiadem to jest bardzo zły pomysł, po obiedzie deser w nagrodę za ładne zjedzenie obiadu, jest najlepszym pomysłem i pamiętaj też, że dziecko ma mniejszy żołądek od dorosłego, więc porcji takiej dla dorosłej osoby on nie da rady zjeść, dorosły potrzebuje dziennie około 2000/2500 kalorii, dziecko 4-letnie, tylko 1000 kalorii.

Napisał(a): ~Łojciec -

Ja nie mam tego problemu. W domu mamy takie zasady:
1. Rodzice decydują co jemy, kiedy jemy i jak to będzie podane.
2. Dzieciaki decydują czy to jedzą i ile jedzą
3. Jak się nie chce, nie trzeba jeść, ale do czasu kolejnego wspólnego posiłku nie ma podjadania
4. Woda, herbata, owoce bez ograniczeń, jemy tylko przy stole
5. Deser jest po obiedzie. Nie jesz obiadu - nie jesz deseru
6. Zasady obowiązują dzieci i rodziców.

Reklama

Napisał(a): ~Ramona -

Dzięki za odpowiedzi :) też muszę zacząć stosować takie zasady ale martwię się, że jak nie będzie jadł to będzie niedożywiony lub słaby ;/ dobry pomysł z tym urozmaicaniem :) Może będę mu jakoś ciekawiej podawać obiad to będzie chętniej jadł. Widziałam w internecie fajne makarony w różnych kształtach nawet postaci bajkowych takich jak minionki :)

Napisał(a): ~szurabura -

wiecie że często powody z niejedzeniem spowodowane są brakiem witaminy D w organizmie u dziecka? Ta witamina i jej odpowiedni poziom są naprawdę ważne u dzieci, ja proponuję spróbować suplementować witaminy na przykład te http://visolvit.pl/ mają one postać żelek , wtedy obserwować czy dziecko lepiej jada czy nie. Można o tym poczytać w internecie.

Napisał(a): Gość -

~gość Głodem :)
Najskuteczniejsza metoda na niejadka.
Dokładnie! Kiedyś nie było niejadków, bo dzieci się spieszyły, żeby im rodzeństwo obiadu nie zjadło. Jedli z jednej michy to co było i tyle, ile było (a nigdy nie było w nadmiarze) i nie było marnowania jedzenia, grubych osób i problemu z niejadkami.

Napisał(a): ~lila12 -

Jeśli lubi słodycze to możesz mu powiedzieć że jak zje obiad to dostanie cukierka, proste! Na moje dzieci to zawsze działa, idę do sklepu, kupuję krówki i mówię dzieciom że jak zjedzą obiad to dostaną po jednej.

Napisał(a): ~renulka -

~lila12 Jeśli lubi słodycze to możesz mu powiedzieć że jak zje obiad to dostanie cukierka, proste! Na moje dzieci to zawsze działa, idę do sklepu, kupuję krówki i mówię dzieciom że jak zjedzą obiad to dostaną po jednej.
Dla mnie nagradzanie jest ok, ale jesli w gre wchodzą naturalne przekąski - owoce albo warzywa. Ostatnio hitem były u mnie chipsy jarmużowe i suszone banany. Odnośnie diety dzieci http://portal(...)dzieci/ Doktor w trafny sposób zwraca uwagę na problem diety u dzieci, warto przeczytać.

Zaproponuj swojemu dziecku jedzenie tylko wtedy, kiedy jest głodne. Nie ma sensu nakłanianie go do jedzenia na siłę. Dzieci nie chcą jeść, bo jeszcze nie zdążyły zgłodnieć. Spróbuj przez kilka dni nie podtykać swojemu synkowi co chwilę jedzenia. Daj mu szansę, by sam zainteresował się nim. Najlepiej wprowadzić dziecku stałe godziny spożywania posiłków. Uregulowany tryb jest dobry zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
Może Twoje dziecko po prostu za dużo podjada pomiędzy posiłkami i potem nie chce zjeść obiadu. Ogranicz mu liczbę przekąsek to niby nic, a jednak dużo pomaga.

Niektórzy rodzice chętnie urozmaicają posiłki dzieciom, ale nie mam wiedzy, czy to jakoś je bardziej zachęca do jedzenia, czy jest tylko sposobem na zabawę. Tu jest kilka pomysłów na takie zabawne urozmaicone posiłki dla dzieci
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak zachęcić niejadka żeby zjadł obiad?