23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń151
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +0
23 ppt ?

Jak zadbać o siebie? (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak zadbać o siebie?

Napisał(a): ~Kafka -

Jak zadbać o siebie? Mam na myśli wymiar duchowy (psychikę) oraz fizyczne tego słowa znaczenie. Jestem właśnie po dosyć bolesnym rozstaniu i próbuję całkowicie się nie załamać. To niestety była raczej toksyczna relacja i wiem, że muszę odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Co zrobić, żeby polepszyć własne samopoczucie? Jak wy dbacie o spokój wewnętrzny? Co też byłoby wskazane, by szło to w parze z fizycznym wysiłkiem, wydaje mi się, że takie połączenie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zatem jak skutecznie mogę zadbać o siebie? O własne dobro.
INTERIA.PL

Re: Jak zadbać o siebie?

Napisał(a): ~Plania -

Zacznij spędzać czas tak, jak dawno tego nie robiłaś. Delektuj się czytaniem książek, może na początek coś lekkiego, a w kwestii fizyczności zadbasz od siebie, jeśli zaczniesz od delikatnej aktywności np. poprzez godzinne spacery każdego dnia lub chociaż kilka razy w tygodniu. To będzie wówczas czas na wyciszenie.

Reklama

Napisał(a): ~Niemna -

Zrób coś, na co wcześniej nie miałaś odwagi. Pokonaj strach i własne ograniczenia. Jeśli chcesz zadbać o siebie pod względem fizycznym, to taka fajną aktywnością będzie zumba. Spalisz trochę kalorii, pobawisz się super i potańczysz. A ćwiczenia zawsze pobudzają co życia, więc i sfera duchowa nie będzie zaniedbana.

Reklama

Napisał(a): ~Walia -

Zrobisz coś dla siebie i tym samym zadbasz o siebie, jeśli spróbujesz zrobić coś, co naprawdę lubisz. Zrób sobie np. taki cały dzień, który będzie składał się tylko z twoich potrzeb. Przez cały dzień robisz to, na co masz ochotę i nie przejmujesz się niczym. Z ruchowych rzeczy polecam jogę, ona bardzo uspokaja i odpręża.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

Dariyah
~gość U mnie zakończenie pewnej relacji zadziałało automatycznie odżywczo, że tak powiem. Odzyskałam energię, przypomniało mi się, kim jestem i zaczęłam się znacznie więcej uśmiechać.
Aż zazdroszczę, bo nie zawsze ma to tak pozytywne skutki ;-)
Wystarczyło się dowiedzieć, jak jest naprawdę. Ciężar niepewności spadł i poczułam się, jakbym się uniosła nad ziemię. ;)

Na domiar dobrego spotkałam wczoraj faceta, z którym się spotykałam jakiś czas i zdążyłam zaangażować, po czym dowiedziałam się, że są jeszcze dwie. Jego uśmiech w moją stronę, chęć rozmowy ze mną i moja zupełna obojętność jeszcze dodała mi skrzydeł.
Jestem zbyt fajną kobietą, by przejmować się dupkami. ;)

Napisał(a): Dariyah -

~gość
Dariyah
~gość U mnie zakończenie pewnej relacji zadziałało automatycznie odżywczo, że tak powiem. Odzyskałam energię, przypomniało mi się, kim jestem i zaczęłam się znacznie więcej uśmiechać.
Aż zazdroszczę, bo nie zawsze ma to tak pozytywne skutki ;-)
Wystarczyło się dowiedzieć, jak jest naprawdę. Ciężar niepewności spadł i poczułam się, jakbym się uniosła nad ziemię. ;)

Na domiar dobrego spotkałam wczoraj faceta, z którym się spotykałam jakiś czas i zdążyłam zaangażować, po czym dowiedziałam się, że są jeszcze dwie. Jego uśmiech w moją stronę, chęć rozmowy ze mną i moja zupełna obojętność jeszcze dodała mi skrzydeł.
Jestem zbyt fajną kobietą, by przejmować się dupkami. ;)

o i tak trzymaj, bo wysoka samoocena jest lepsza niz tysiące kremów i zabiegów ;-)

Napisał(a): ~gość -

Dariyah

o i tak trzymaj, bo wysoka samoocena jest lepsza niz tysiące kremów i zabiegów ;-) [/cytat]

Zabiegów u kosmetyczki nie potrzebuję, aczkolwiek dbanie o warstwę hydrolipidową skóry, czyli o jej zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie jest jak najbardziej wskazane. ;)

Napisał(a): Dariyah -

~gość
Dariyah

o i tak trzymaj, bo wysoka samoocena jest lepsza niz tysiące kremów i zabiegów ;-)
Zabiegów u kosmetyczki nie potrzebuję, aczkolwiek dbanie o warstwę hydrolipidową skóry, czyli o jej zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie jest jak najbardziej wskazane. ;)[/cytat]

Heheh bardziej miałam na myśli poprawę humoru po rozstaniu ;-)

« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak zadbać o siebie?