32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +1
32 ppt ?

Jak zaoszczędzić na prądzie? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak zaoszczędzić na prądzie?

Napisał(a): ~Maria -

Ostatnio stwierdziłam, że wraz z mężem moglibyśmy zaoszczędzić na energii elektrycznej. Wpadłam na to, ponieważ nasi znajomi mają takie same mieszkanie i spędzają w domu mniej więcej tyle czasu co my a płacą około 100zł mniej, jak to możliwe? Co powinniśmy zmienić?
INTERIA.PL

Re: Jak zaoszczędzić na prądzie?

Napisał(a): ~novy -

kurczakmaly żarówki energooszczędne, odłączaj ładowarki z gniazdek, zrezygnuj z czajnika elektrycznego
taaaa... rezygnacja z czajnika elektrycznego spowoduje że wzrosną rachunki za gaz, no chyba że masz kuchenkę węglową... w co wątpię...

Reklama

Napisał(a): Gość -

Sprzęt z A+++ lodówka, która nie czerpie więcej niż 160 kw- 175 kw. rocznie tej samej klasy pralka i zmywarka, zrezygnowanie z kuchenki mikrofalowej i czajnika elektrycznego bo te dwa sprzęty pochłaniają najwięcej prądu. - gotować na gazie jest o wiele taniej.

Reklama

Reklama

Napisał(a): WednesdayTEN -

~xxx rozumiem, żeby zaoszczędzić prąd trzeba wode gotować na gazie. To jest tylko przerzucanie kosztów z jednej na drugą strone nie koniecznie oszczędzając tak na prawdę.
Jeśli gotowanie na gazie (czy ogólnie rzecz biorąc korzystanie z gazu celem gotowania) będzie mniej pieniędzy zabierało z mojego portfela niż gotowanie z wykorzystaniem energii elektrycznej, to tak - jest to oszczędność dla mojego portfela. Chyba że jesteś hippisem przez oszczędność myśli o globalnym efekcie ;)

Napisał(a): ~gość -

WednesdayTEN
~xxx rozumiem, żeby zaoszczędzić prąd trzeba wode gotować na gazie. To jest tylko przerzucanie kosztów z jednej na drugą strone nie koniecznie oszczędzając tak na prawdę.
Jeśli gotowanie na gazie (czy ogólnie rzecz biorąc korzystanie z gazu celem gotowania) będzie mniej pieniędzy zabierało z mojego portfela niż gotowanie z wykorzystaniem energii elektrycznej, to tak - jest to oszczędność dla mojego portfela. Chyba że jesteś hippisem przez oszczędność myśli o globalnym efekcie ;)
Zwróć uwagę, że na prądzie ugotujesz dużo szybciej niż na gazie, są mniejsze straty energii potrzebnej do zagotowania litra wody, a gdy do gotowania na prądzie użyjesz szybkowaru to oszczędność będzie większa.

Napisał(a): WednesdayTEN -

~gość
WednesdayTEN
Zwróć uwagę, że na prądzie ugotujesz dużo szybciej niż na gazie, są mniejsze straty energii potrzebnej do zagotowania litra wody, a gdy do gotowania na prądzie użyjesz szybkowaru to oszczędność będzie większa.
U mnie w spółdzielni mieszkaniowej płaci się ~7 PLN/miesięcznie za osobę - jeśli chodzi o gaz.

Owszem, gotowanie na kuchni indukcyjnej ma swoje niezaprzeczalne zalety. Szybkowar? A czy zdąży się zamortyzować jego zakup?

No i ostatnie: czy gdzieś mi się spieszy? ;)

Napisał(a): Gość -

darekbaranski12 Najlepiej zakup żarówki energooszczędne, a jeśli wieczorem masz tańszy prąd to staraj się wtedy np. włączać pralkę i inne rzeczy.
Aleś poradził z tymi żarówkami. Przecież one mają rtęć. Jak taka Ci się stłucze, to się ciężko pochorujesz i Ci kłaki wylecą.

Napisał(a): ~koralova -

A sprawdzaliście, w jakiej klasie energetycznej jest wasz sprzęt, np. lodówka, pralka? Jeśli są stare, to mogą zużywać sporo prądu i najlepiej wymienić na takie w klasie A++ albo A+++. Dużo prądu pożera też czajnik elektryczny. My też planujemy zamienić go na taki zwykły na kuchenkę, np. http://www.br(...)ajniki/ . Gaz tańszy niż prąd :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak zaoszczędzić na prądzie?