189
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi108
  • Ocen na +0
189 ppt ?

Jak zdrowo schudnąć dużo pracując? (109)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Jak zdrowo schudnąć dużo pracując?

Napisał(a): gość -

A ile masz nadwagi? Czy to raczej problem nie z wagą a ze złym samopoczuciem???? u mnie bardzo fajnie sprawdza się dieta, którą dostałam w gratisie zamawiając suplement diety, naturalne ziolowe, takie roslinne skladniki ktore wspomagają ew. redukcje tluszczy, pomagaja wyrzezbić sobie miesnie. Dowiedzialam sie tez ze ciezko jest utrzymac prawidlowy i niezbedny poziom glukozy, a ten suplement co dostalam z dieta ma chrom, nazwali go makkadi sth. juz nigdy mi lekarz nie powiedzial ze poziom u mnie jest niestabilny i niepokojący,.

Reklama

Ja spędzam przy biurku jakieś 9 godzin dziennie, po pracy zazwyczaj jakieś spotkania, chałturki i nie mam czasu na normalne jedzie. Kiedyś wyglądało to tak, że jadłam jeden, maksymalnie dwa posiłki dziennie. W sumie nie wyglądałam źle, ale wymęczyłam organizm, miałam szarą cerę, słabe włosy i fałdki na brzuchu, które mnie irytowały. Od jakiegoś czasu zaczęłam się ogarniać. Najpierw zaczęłam do pracy chodzić, przestałam kupować bilet na komunikację miejską i codziennie dzień zaczynam od długie spaceru. Nawet mi to humor poprawia, muszę się przyznać. Jeśli chodzi o jedzenie, to wcianam małe porcje, ale regularnie. Odstawiłam podgryzacze, batony itp. Wolę pochrupać marchewki. W Biedrze mają takie maluszki w paczuszkach. ;) Śniadanie robię sobie w pracy - zalewam płatki owsiane ciepłą wodą, dodaję siemię lniane, orzechy, płatki migdałowe, słonecznik (wszystko na,co mam ochotę), 3 łyżki jogurtu naturalnego i łyżkę ukochanego dżemu czereśniowego Stovvit. Oczywiście, smak dżemu możecie zmienić, bo to od Was zależy i od Waszych upodobań. ;) Więc tak zaczynam dzień. Obiad jem na mieście, ale zawsze są to warzywa - nie jem mięsa. Nieduże porcje. Podwieczorek to owoce - pochrupuję sobie jabłko albo wcinam maliny... Z kolacją bywa różnie, ale też już nad tym pracuję. ;) Nauczyłam się też kwadrans przed posiłkiem wypijać przynajmniej szklankę wody. Zapycham żołądek i dzięki temu mniej jem. Wiem, że to nieidealny jeszcze sposób jedzenia, ale zrobiłam olbrzymi postęp. Dalej nad tym pracuję. Gdyby przyszło Wam do głowy, co jeszcze mogę zmienić, to chętnie poczytam, bo zawsze z perspektywy widać więcej błędów. ;)

Pracuj więcej, a wieczorem, zamiast jeść, znowu do pracy.-) Rok takiego życia i będziesz chuda jakbyś całe życie tylko szczaw i mirabelki jadła. A a tak serio, to po prostu staraj się jeść przed pracą porządne, pożywne śniadanie. Wtedy w porze kolacji nie będziesz odczuwała aż takiego głodu i będziesz mogła zjeść coś lżejszego. Śniadanie to posiłek, który najłatwiej się spala, ponieważ nie wiem, co musiałby człowiek robić, żeby przez cały dzień nie spalił posiłku, który zjadł np. o szóstej rano.

[cytat kogo=gość]Ja spędzam przy biurku jakieś 9 godzin dziennie, po pracy zazwyczaj jakieś spotkania, chałturki i nie mam czasu na normalne jedzie. Kiedyś wyglądało to tak, że jadłam jeden, maksymalnie dwa posiłki dziennie. W sumie nie wyglądałam źle, ale wymęczyłam organizm, miałam szarą cerę, słabe włosy i fałdki na brzuchu, które mnie irytowały.

Kurcze, to ja przez większą część dorosłego życia jem jeden, góra dwa posiłki dziennie (obiad i kolację) i ważę niecałe 50 kg przy wzroście 157. Nie przytyłam powyżej 50 kg nawet po ciąży (w samej ciąży tuż przed porodem ważyłam równie 60 kg, z czego jak się okazało 3,860 to była moja córka. Fałdki zdarzają mi się zimą. Latem znikają samoczynnie, bo mniej jem, a więcej się ruszam, ale nie z poczucia obowiązku zrzucenia tych fałdek (w sumie, to mam je gdzieś), ale dlatego, że mnie w upalny dzień w domu po prostu szlag trafia. Chyba po prostu taki metabolizm. Zastanów się, ile masz ruchu w ciągu dnia? Ja też siedzę przed kompem (tylko w domu, bo mam własną firmę), ale trzy razy dziennie chodzę po schodach na trzecie piętro w górę i w dół (pies), znoszę i wynoszę wózek z 10 kilową kluską na to trzecie piętro przynajmniej raz dziennie (chyba, że pada), codziennie zamiatam/odkurzam, myję podłogę, myję wannę, noszę dziesięciokilową kluchę na rękach niepoliczalną ilość razy, robię zakupy (20 minut piechotą do sklepu). Nie wiem, czy to akurat Twój przypadek, ale mam wrażenie, że za otyłość i nadwagę u ludzi odpowiadają głównie samochody i windy.

Świetnie rozumiem problem. Pracujemy długo, często za biurkiem, nie mamy czasu na ruch a posiłki jemy często na mieście- byle co, byleby się zapchać i nie burczało w brzuchu. Ja znalazłam sposób, ale kosztuje mnie to trochę wcześniejszego wstawania. Jem wg rad z ksiażki Odchudzanie z elementami fizjolologi i biochemii, zakupionej przez internet w Empiku(chyba nie ma jej w wydaniu książkowym) Tak dobieram potrawy, przyprawy i poszczególne składniki, by przyspieszać naturalną przemianę materii. Czas na ćwiczenia znajduję przed wyjściem do pracy, po wstaniu z łóżka i porannej toalecie. Chudne zdrowo- jakieś do 3kg na miesiąc. Na razie minęły 3 miesiące i nie mam efektu jo-jo. Wyniki morfologii też nie odbiegają od normy, a cholesterol znacznie się obniżył. Polecam książkę- tania a dobra!

Napisał(a): Gość -

Mój plan dnia jest taki: pożywne śniadanie, za 3(do 4 h) godziny przekąska, owoc i/lub ciasteczko bądź mała kanapeczka, potem obiad(który sobie przygotuję w domu)np.: makaron zapiekany w sosie pomidorowym, no i kolejny posiłęk już w domu, coś lekkiego jogurt, jakaś lekka sałatka. Musisz przyzywczaić się do dawkowania sobie jedzenia, to nie jest łatwe ale super wyjdzie Ci i na zdrowie i na wygląd:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak zdrowo schudnąć dużo pracując?