63
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń208
  • Odpowiedzi61
  • Ocen na +0
63 ppt ?

Jak zerwać z nałogiem? (62)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak zerwać z nałogiem?

Napisał(a): Gość -

Mnie się udało rzucić palenie :) I zrobiłam to chyba najprostszym z możliwych sposobów. Po prostu pewnego pięknego dnia przestałam palić w ogóle. Wyrzuciłam paczkę papierosów do kosza i więcej już nigdy nie zapaliłam. I uwierz mi, że czuję się teraz o niebo lepiej jak nie palę, więc jesli masz jakiś nałóg to po prostu odetnij go drastycznie i staraj się do tego nie wracać

palilem 6O papierosöw dziennie.Od czterech lat nie ruszam ani jednego papierosa.Moi znajomi w Niemczech dali
mnie bardzo dobry adres do dr.Gordona w Düsseldorfie,Schadowstr.28. Mialem tam tylko jeden seans 6O minut
hipnosy i to pomoglo.Zaznaczam,ze musi to przeprowadzac lekarz,albo psycholog,a nie jakis taki "cyrkowiec" na scenie.
No ale tten adres,to chyba Tobie nic nie da,bo mieszkasz w Polsce.Zycze Tobie wszystkiego dobrego.

Reklama

Udało mi się zerwać z nałogiem szybko i bezboleśnie, bez żadnych skutków ubocznych. Metodą silnej woli. Ale bardzo mi pomogła książka "łatwy sposób na rzucanie palenia". dzięki tej w łatwy i szybki sposób udało mi się pozbyć tego nałogu;) Nie wierzę natomiast w żadne plastry z nikotyną i ograniczanie palenia;)

Palilam przez 2O lat 6O papierosow dziennie.Wszystkie plastry,gumki-to bzdura !Mieszkam i pracuje w Niemczech w
Düsseldorfie.Zdecydowalam sie wyprobowac hipniose,a poniewaz jest tutaj taki psycholog z Ameryki,ktory mowi
wieloma jezykami (nawet po polsku) dr.Gordon Theodor,wiec zdecydowalam poddaqc sie hipnozie.Ten doctor robi tylko
jedno posiedzenie hipnosy celem odwyku od palenia tytoniu.Sprobowalam,no i od roku nie pale.Polecam,ale rownoczesnie
ostrzegam przed takzwanymi "hipnotetyzorami ze sceny",co robia z ludzi wariatam-to jest niebezpieczne.Hipnoze medyczna
musi wykonac psycholog,lub lekarz/psychiatra,wtedy to jest prawdziwa hipnoza,ktora na calym swiecie jest uznana ,jako
jedna z metod leczniczych.Nic wiecej Wam tutaj podac nie moge,szukajcie sami dobrego adresu,chyba,ze mieszkacie w
okolicy Düsseldorfu,no to juz wiecie teraz,kto tutaj moze pomodz.Pozdrawiam !

Reklama

Mój przyjaciel też rzuca od kilku lat i jakoś nie może, choć ostatnio zauważyłem u niego duży postęp - chłopak się zmobilizował. Poszedł na Złotą w Warszawie do Apteki za Grosze i powiedział, że chce "coś" zamiast papierosa. Jak mu sprzedawczyni wywaliła "litanię" różnych specyfików do zgłupiał:). w końcu skusił się na Niquitin. Jak go zapytałem czemu akurat to to powiedział że "w promocji był";-d. Ale do rzeczy... widze po gościu że sukcesywnie odstawia fajki na bok...jeszcze niedawno palił paczkę LM dziennie a teraz zszedł do połowy wiec coś sie zaczęło dziać.

Mój tato też kiedys palił tylko ze on ma strasznie silną wolę co do stawiania sobie wymagań i oczekiwań wobec siebie. zaczął kupować gumy do żucia i brał je zamiast papierosa - rzucił fajki w chyba 2 miesiące;-).

A ja sam zaproponowałem mojej koleżance inny sposób na rzucenie fajek - kupiłem jej skarbonke i powiedziałem ze ma przez tydzień wrzucać kase tu a nie kupować fajek i zobaczyc ile wyjdzie. Nie pamietam juz ile tam uzbierała ale po pewnym czasie przestała palić:-)

Niestety dla wielu osób silna wola to to czego nie mają wystarczająco dużo, aby jednego dnia palić dwie paczki dziennie a drugiego nie dotknął papierosa ;/ Ja musiałem rzucać stopniowo, paliłem dużo, w pewnym momencie znacznie za dużo ;/ Po prostu w pewnym momencie przestało mnie to bawić, wszystko śmierdziało dymem i stwierdziłem sobie po wizycie u lekarza, że strasznie niszczę sobie organizm - strwierdziłem, że rzucam! Ale jednak bez wspomagaczy nie mogłem po prostu nie sięgnąć po papierosy ;/ pomagały mi w stresie, ktorego sporo na codzień z racji mojej pracy mam. Wziąłem na próbę to co reklamowali, czyli oczywiście plastry niq... wpadłem sobie do apteki Juventa w Manufakturze w Łodzi przy okazji jednej z wizyt w rodzimym mieście, no i kupiłem cały zestawić do kuracji, na szczęście okazał się znośny cenowo bo apteka uchodzi za super tanią, i zacząłem. Trwało to i trwało, ale w końcu stopniowo zacząłem zmniejszać ilość wypalanych papierosów i oby tak dalej! Teraz już powoli kończę a fajki odstawiłem w jakichś 80-90% względem fazy początkowej kilka miesięcy temu.

Reklama

Walka z nałogiem jest bardzo ciężka, wiem bo sama miałam ten problem. Wbrew pozorom uzależnienia od nikotyny bardzo łatwo się pozbyć- plastry lub gumy działają rewelacyjnie. Gorzej z psychiką:) ja zawsze miałam problem "co zrobić z rękami":) Dobrym pomysłem jest zakup takiego małego gadżetuhttp://www.wa(...)id=1286

Rzucić palenie nie jest łatwo, wiem o tym dobrze, bo od 2 miesięcy nie palę. Walka z nałogiem trwała dobre pół roku, może gdybym miał więcej silnej woli i był bardziej wytrwały to poszłoby szybciej. Na początku chciałem rzucić beż żadnych drogich wspomagaczy, ale wytrwałem tak jakieś kilka dni. W końcu zdecydowałem, że kupię niquitin. Najtaniej mieli go w aptece Juventa w łódzkiej manufakturze i tam go właśnie kupiłem. Z jego pomocą poszło lepiej, co nie znaczy, że było lekko ;/ w pewnym momencie byłem już zdecydowany kupić e-papierosa, ale jakoś wytrwałem.

Ja jestem właśnie na etapie rzucania palenia. Mam zamiar spróbować e-papierosa, podobno to faktycznie działa. Już tylu sposobów próbowałam, że jeden więcej chyba nie zaszkodzi. Może akurat uda mi się teraz rzucić palenie, w przeciwnym wypadku będę tracić mnóstwo kasy na papierosy, bo ciągle drożeją.

Śmiać mi się chce jak czytam te zachwyty nad e-papierosem,dla mnie to następny biznes cwaniaków z branży tytoniowej,paliłem 26 lat ( po śmierci przyjaciela9na raka płuc)rzuciłem to świństwo dzięki tabletkom TABAX .Palenie e-fajek jest to tylko oszukiwania się za niemałą kasę,wiem z pewnego żródła że większość tzw.firmówek jest podrobiona,NIE WIEżE ŻE NIE MOŻNA RZUCIĆ PALENIA TYTONIU a oszukiwanie się e-papierosami jest żenadą

Mnie osobiście pomogły tabletki TABAX po 26 latach rzuciłem to świństwo nie palę już 1.5 roku potrzeba też trochę silnej woli mam pytanie do Limonki5000 dlaczego reklamujesz to świństwo e-papierosy? płacą ci za to? Życzę wszystkim powodzenia w rzucaniu nałogu

Oboje z mezem postanowilismy przestac palic. Ja zglosilam sie do apteki, zmierzono mi poziom g.... jakie wydycham,po deklaracji, ze chce przestac balic i ze bede raz w tygodniu zglaszala sie na badanie wydychanego g....., dostalam porcje plastrow na tydzien i inhalator....za darmo.72 dzien nie pale.
Maz zgosil sie do naszego lekarza, dostal tabletki Champix oczywiscie na recepte, ale po cenie ryczaltowej.Przestal palic po 3 dniu brania.Problem w tym, ze mieszkamy w Anglii, a tu bardzo pomogaja jesli chcesz rzucic palenie. Szkoda, ze polskie apteki nie prowadza takich akcji.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak zerwać z nałogiem?